Skocz do zawartości

Kaski sprzedawcy z allegro


Rekomendowane odpowiedzi

cześć,

spójrzcie na link do aukcji tego sprzedawcy:

 

http://www.allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=4108504

 

możecie mi powiedzieć na podstawie zdjęć, czy to oryginały czy fake? Ceny wydają mi się podejrzanie niskie. A do tego szybki. W każdej inny zamek. Szczególnie interesuje mnie ten kask:

 

http://www.allegro.pl/item299994500_kask_n..._rozmiar_l.html

 

z góry dzieki za pomoc

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shoei moze byc oryginalny, tylko pierwsze pytanie jakie bym postawil to ;

 

Ile lat one wszystkie ( poza Z 1 ) lezaly, gdzie i w jakich warunkach ? Nie mam pojecia czy te modele sa z innych krajow, moze USA w kazdym razioe sa stare. jezeli sie myle prosze o korekte.

 

:buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie azeby kaski byly nieoryginalne. Jak widac nie sa to tegoroczne nowosci. Zapewne kilka lat minelo od ich produkcji ale jesli byly przechoywane w odpowiednich warunkach to nic sie nie powinno stac z nimi. Jesli nie zalezy ci na szpanerce w kasku z 2008 z super mega najnowszym malowaniu to mysle ze warto.

Ja bym sie skusil,bo ceny sa ludzkie. ( przynajmniej jak na moj studencki portfel :) )

pzdr. sz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Watpie azeby kaski byly nieoryginalne. Jak widac nie sa to tegoroczne nowosci. Zapewne kilka lat minelo od ich produkcji ale jesli byly przechoywane w odpowiednich warunkach to nic sie nie powinno stac z nimi. Jesli nie zalezy ci na szpanerce w kasku z 2008 z super mega najnowszym malowaniu to mysle ze warto.

Ja bym sie skusil,bo ceny sa ludzkie. ( przynajmniej jak na moj studencki portfel :icon_idea: )

pzdr. sz.

owszem nie są to nowiści, nie zależy mi na nowych wzorach, co więcej szukam czegoś oldschoolowego, pasującego do mojego oldschoolowego motocykla ;) Dlatego wpadł mi w oko ten nolan n83shadow.

 

Powiedzcie tylko odnośnie przechowywania. Jak kask może być źle przechowywany? jeżeli nikt nim nie życa o ziemię, nie zgniata, to co więcej może się z nim złego dziać? przeciez czynniki nazwijmy to, atmosferyczne nie wpływają raczej na wartość kasku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnli /rozcienczalniki wietrzeja ze skorupy przez co traci na elastycznosci i moze peknac. Lans nic tu nie ma do powiedzenia. Nawet jezeli przechowujesz ten helm w szafie, prawidlowo, to pomparu latach mozesz go jedynie postawic na polke w cxelach dekoracyjnych, przynajmniej teoretycznie

 

:icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli kaski powinno się zmieniać co kilka lat tylko ze względu na to że są stare? producenci o tym informują? były jakieś badania to potwierdzające, czy to czysty marketing?

 

Sa kraje gdzie producent o tym informuje. Jest to poparte badaniami labolatoryjnymi. Rzacz w tym czy chce sie w to wierzyc czy nie.

 

:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpuszczalnli /rozcienczalniki wietrzeja ze skorupy przez co traci na elastycznosci i moze peknac.

Taki kask na dzień dobry powinien się 'rozpościć'. Jak ks coś walnie, to spaść ze stołka można :D

 

Do bartka: kaski mają swoje lata świetności za sobą, to widać po foto. Zamiast brać jakiś prehistoryczny Shoei, zastanowiłbym się nad Marushinem, AGV czy Sharkiem.

Za te 600zł dostaniesz garnek na miarę XXI wieku z gwarancją i pewnie lżejszy.

A jak lubisz staroć, to na allegro kaski ORMO po 20 zyla 'chodzą'.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kask na dzień dobry powinien się 'rozpościć'. Jak ks coś walnie, to spaść ze stołka można :D

 

Do bartka: kaski mają swoje lata świetności za sobą, to widać po foto. Zamiast brać jakiś prehistoryczny Shoei, zastanowiłbym się nad Marushinem, AGV czy Sharkiem.

Za te 600zł dostaniesz garnek na miarę XXI wieku z gwarancją i pewnie lżejszy.

A jak lubisz staroć, to na allegro kaski ORMO po 20 zyla 'chodzą'.

czytaj ze zrozumieniem :D nawet słowem nie wspomniałem o zadnym shoei, bo to rzeczywiście zabytki. Pisałem cały czas o nolanie n83shadow, który to nie jest bardzo starym modelem.

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku N83 Shadow jest również starym kaskiem.

http://www.schumoto.at/nolan.htm#n83 załóżmy więc, że produkcja '04. Wtedy kosztował 175 EUR, teraz chcą 299zł.

Ja bym wybrał model zeszłoroczny po obniżce o 33%.

Zapominasz o takich aspektach jak gwarancja na towar :]

Zrobisz jak uważasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kask na dzień dobry powinien się 'rozpościć'. Jak ks coś walnie, to spaść ze stołka można :wink:

No i tu się mylisz, bo kaski się starzeją - mniej i bardziej, mniej fiberglasowe i carbonowe, ale też, bardziej ABS i plastiki.

Natomiast na ile to jest istotne jak się wali łbem przy x km/h, to już osobna historia. Bo jak walniesz o 5km/h wolniej to kask może mieć 3 lata więcej, a czasem jak walniesz 10km/h więcej to i tak idziesz do aniołków.... Ale masz samopoczucie lepsze. I tyle....

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartku N83 Shadow jest również starym kaskiem.

http://www.schumoto.at/nolan.htm#n83 załóżmy więc, że produkcja '04. Wtedy kosztował 175 EUR, teraz chcą 299zł.

Ja bym wybrał model zeszłoroczny po obniżce o 33%.

Zapominasz o takich aspektach jak gwarancja na towar :]

Zrobisz jak uważasz.

to wszystko o czym piszesz się zgadza, tylko nie chce sharka czy innego agv'a bo zależy mi na wyglądzie kasku, a dokładnie na jego prostocie. Nie chce żadnej grafiki, mazów no nic po prostu. Mam dosyć ograniczony budzet, nie stac mnie na nowego shuberta. Ten nolan po prostu spelnia wszystkie moje wymagania... no ale jest stary. Ehh nie wiem co zrobic

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taki kask na dzień dobry powinien się 'rozpościć'. Jak ks coś walnie, to spaść ze stołka można :)

 

No Vatzeque juz myslalem, ze przez czas swojej nieobecnosci, troche rozumu nabrales a tu taka pomylka z mojej strony, dalej expert jestes :crossy: Zanim cos napiszesz dowiedz sie dokladniej bo do konca zycia Zubrem zostaniesz ;)

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisałem cały czas o nolanie n83shadow, który to nie jest bardzo starym modelem.

pozdroo

Jest juz model N84 i chyba za moment bedzie model na sezon 08.W Luisie jest wyprzedaz i kosztuja one (N84) 159€.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...