Skocz do zawartości

[xj600s] Za dużo oleju w silniku?


laboko
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Przypadkowo nalałem o jakieś 50-100 ml. za dużo. Okienko kontrolne , gdy motocykl stoi prosto jest całkowicie wypełnione olejem. Czy muszę go upuścić? ( trochę nie chce mi sie znowu brudzić i odkręcać korka spustowego). Czy też taka nadwyżka będzie bez znaczenia dla silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli to tylko tak jak piszesz 50-100ml wiecej to... no właśnie? niby to za dużo, ale czy aż tak wiele za dużo żeby ten nadmiar usuwać?

Pytanie mam jeszcze takie, czy zalewaleś filtr olejem? i czy tego oleju jest za dużo przed uruchomieniem silnika, tzn. czy po wymianie uruchomiłeś silnik?

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obu stronach silnika a w przypadku prawej strony, koło okienka kontrolnego masz takie duże plastikowe grzybki odkręcane grubym imbusem. Jak sobie to odkręcisz to ci nadmiar oleju spłynie po przekrzywieniu moto albo możesz odessać wężykiem bo to bliżej niż sięganie nad sprzęgłem.

Edytowane przez Raio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po obu stronach silnika a w przypadku prawej strony, koło okienka kontrolnego masz takie duże plastikowe grzybki odkręcane grubym imbusem. Jak sobie to odkręcisz to ci nadmiar oleju spłynie po przekrzywieniu moto albo możesz odessać wężykiem bo to bliżej niż sięganie nad sprzęgłem.

Ok, dzięki za tę radę z grzybkami, poszukam ich jutro. A wężykiem nie mogę sięgnąć oleju, ponieważ gdzieś mi sie w silniku zawija i nie sięga oleju. Zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak sobie czytam ten wątek i myśle, ile człowiek potrafi się nakombinować, żeby sobie łapek nie pobrudzić. Przecież spuszczenie nadmiaru korkiem spustowym zajęłoby ci 5 minut, łącznie ze znalezieniem klucza, pojemnika na olej, a nawet umyciem rąk po zabiegu :biggrin:

pozdroo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

 

 

jezeli masz nadmiar 50-100 ml to zaden problem ale jezeli masz stan oleju ponad okienko to jest to kilka setek za duzo i to juz zaczyna byc maly badz co badz ale problem...

 

zawsze mozna zalozyc gumowe rekawiczki za 50groszy para i to najtansza opcja a lapki czyste :banghead:

 

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ginekolog siakiś czcuś? :banghead:

W gumowych rękawiczkach do ukochanego motocykla? przecież brudne łapska to wizytówka bikera. :biggrin:

A może już mi sie na starość cosik poprzestawiało? :smile:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ginekolog siakiś czcuś? :banghead:

W gumowych rękawiczkach do ukochanego motocykla? przecież brudne łapska to wizytówka bikera. :biggrin:

A może już mi sie na starość cosik poprzestawiało? :smile:

 

 

to opcja dla kolegi ktory nie chce lapek brudzic:)

 

Dobra a któryś z was mistrzowie korka spustowego potrafi zlać z miski zadaną ilość oleju?

 

masz przeciez okienko, w ktorym widzisz to o co pytasz ;)

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się składa, że dla mnie ważne jest to, żeby mieć czyste ręce, ponieważ jestem chirurgiem. Spuścić olej korkiem to każdy, za przeproszeniem, głupi potrafi. A forum jest po to , przynajmniej zimą kiedy i tak jest dużo czasu, aby prowadzić różne dyskusje. A swoją drogą, zgadzam sie z Raio, że nie tak prosto ugadnąć i zlać korkiem akurat tyle oleju, ile trzeba. Poza tym moje pytanie dotyczyło głównie szkodliwości niewielkiego nadmiaru oleju, a jeżeli ona występuje, to dlaczego tak się dzieje. Wydawało mi sie po prostu, że i tak wcześniej , czy później taki naddatek się spali. Jednak w świetle powyższych wypowiedzi, chyba jednak go odleję...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...