Skocz do zawartości

Olej PRABLOM


radzio
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżdżę teraz na oleju stihl'a do 2T. Jadąc dzisiaj motor mi stanął. Okazało sie ze świeca jest czarna i sie błyszczy, wiec był zalany w trupa :-/ Wymieniłem świece i pojechałem do domu. Czy to jest wina oleju ? Olej ten jest do kosiarek i to bardzo wysilonych które nie maja praktycznie chłodzenia. Może go nie przepala jak należy? Zmienic na inny zobaczy jak będzie? HELP :icon_razz:

Edytowane przez radzio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka osób z tego forum też używa tego oleju i nie ma takiego problemu.
Ja powiem szczerze, ze czytalem pare razy, ze komus sie zatarlo moto po dluzszej jezdzie na tym. Nie wiadomo czy to zbieg okolicznosci, czy rzeczywiscie wina oleju (np tego, ze sie nie nadaje do dozownikow). Nie wydaje mi sie jednak, zeby zalanie swiecy nastapilo bezposrednio z winy oleju. Raczej tak jak pisal wyzej kolega jest to problem z gaznikiem. No chyba, ze masz problem z dozownikiem. Edytowane przez mm666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przez ten olej został zatarty jeden skuter i DT 80 smile.gif))

 

Miałem niemiłe doświadczenia z tym oleje i piłą spalinową. Dwa razy zatarłem piłę na oryginalnym oleju sthil który był do niej przeznaczony....Co się okazało??? A no własnie, niewiedza na temat właściwości tego oleju.

Dobra konkretnie... Myślałem że olej jest podrobiony, ale nie co do czego okazało się że jeśli zrobię mieszankę paliwa z tym olejem to po upływie 3 miesiecy olej jakimś cudem traci swoje właściwości i zostaje tylko benzyna zabarwiona na czerwono ale nie spełnia swojej funkcji.

 

 

JESLI ZROBISZ MIESZNKE PALIWA Z OLEJEM I BEDZIE STALA 3 MIESIACE TO NIE MOZESZ JEJ UZYWAC, NALEZY ZROBIC NOWA. TERMIN WAZNOSCI TAKIEJ MIOESZANKI WYNOSI DO 3 MIESIECY, WIEC UWAZAJCIE...

Bogaci są fajni i w miarę uczciwi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi sie nie zatarl tylko zalal podczas jazdy. Jak sie rozpedzałem to juz czulem ze jakos sie dlawi to ja sprzeglo i go próbuje rozkrecic i dupa, patrze na wydech kopci jak nie wiem co. :buttrock: Jak tak gazowalem to max do 6 , 7 tys sie wkrecal i taka czkawke mial. Odpuscilem gazu to zgasl, a potem to jak pisalem wczesniej wykrecilem swiece, a ona w oleju. Wkrecilem 2 i do domu pojechalem.

Mam dozownik. Sprobuje na jakims innym oleju.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na tym oleju przez pół roku i nie miałem problemów, kwestią tego że wam się motory zacierają może być że dozowników nie kontrolujecie(czy linka dobrze siedzi , czy w ogóle jest wyregulowany), teraz jeżdze na shellu do silników motorówek 2t i też jest spoko:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeździłem na tym oleju przez pół roku i nie miałem problemów, kwestią tego że wam się motory zacierają może być że dozowników nie kontrolujecie(czy linka dobrze siedzi , czy w ogóle jest wyregulowany), teraz jeżdze na shellu do silników motorówek 2t i też jest spoko:D

Pytanie - Jak długo jeszcze pojeździsz?? :icon_biggrin:

Edytowane przez WLD_Wlodi

www.odszkodowania-wlodarczyk.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodi te oleje do motorówek to śa oleje których 1l kosztuje 80zł, są na takie warunki na które pewnie mój motor nigdy nie bedzie narażony więc pewnie sporo jeszcze pojeżdze:) co do sthilla to jest ok, używam go w kosiarce i jak narazie zadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Włodi te oleje do motorówek to śa oleje których 1l kosztuje 80zł, są na takie warunki na które pewnie mój motor nigdy nie bedzie narażony więc pewnie sporo jeszcze pojeżdze:) co do sthilla to jest ok, używam go w kosiarce i jak narazie zadnych problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...