Skocz do zawartości

POMOCY!!!


siwy1971-12
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki wszystkim za wypowiedzi :). piszecie Panowie tak jakby po mojej myśli. Dziwne, że na te kilka odpowiedzi nikt mi nie polecił Drag Stara. W sumie to powoli sam się przekonuję do Kawy. Ten 1500 Nomad to zupełnie inna maszyna niż poczciwy :icon_biggrin: VN 1500 z lat wcześniejszych. Poza tym chłodzenie olejowe silnika, większa masa motocykla, wygląd tez przemawiają na korzysć Kawy. No i oczywiście to, ze nie jest po wywrotce tylko po jakimś dziwnym uderzeniu w tył kufra (tak jakby go ktoś trącił delikatnie jakimś katamaranem z wyżej polożonym zderzakiem), nawet wydech nietknięty, na upartego to by ten kufer zrobił, wyszlifował i polakierował. Mam jeszcze czas więc pomyślę. Na pewno dam znac co wybrałem i zapodam jakieś foty. Oczywiscie cały czas czekam na porady Szanownych Kolegów. Pozdrawiam i dzięki za to co do tej pory napisaliscie :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie VN, mocniejszy, większy i lepiej wygląda, sam rozglądam się za czymś podobnym.

 

Pozdrawiam :)

 

 

 

Poszukaj na VROC był tam link do strony z serwisówkami i beziesz miał parametry tech.

 

Sam poszukam i jak coś znajdę to napiszę

 

Silnik-czterosuwowy, V-twin, SOHC, 4 zawory na cyl., chłodzony cieczą, zasilany wtryskiem paliwa,

poj.-1500ccm,

moc-67KM przy 4700obr/min,

moment obr. 127Nm przy 2700obr/min.

 

Wymiary:

 

Dług/szer/wys - 2505/1040/1130mm (2515/1040/1460 ),

rozstaw osi - 1680mm/1690mm ,

wys. siedzenia - 680mm/720mm ,

masa wł. - 307kg/350kg wersja ubrana.

 

 

Cos znalazlem

Edytowane przez Piotr27
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

VN oczywiście. ALE - jak z USA i to Tourer, to może mieć spooory przebieg... Kufry oryginalne (dość ładne) będą drogie i trudno dostępne. Kawa to moc, gabaryty i wygoda - ale jeśli ędzie miał przebieg 2 x większy od Yamahy - to raczej postawiłbym na świeżość maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Szanownych Braci!!!

Udało mi się sprzedać swojego intruza 600 i pojawił się, jak zwykle :biggrin:, przy zakupie następnego motocykla dylemat. mam do wyboru 2 motocykle,Kawasaki Nomad Tourier 1500 classic z 2000r i Drag Stara 1100 classic z 2004 za tą samą kasę. Motocykle sprowadzone ze stanów. Drag Star jest golas,bez żadnych dodatków, przewrócony na prawą stronę w czasie postoju (uszkodzenia: brak filtra powietrza, delikatnie wygięte kolanko wydechowe, lekko uszkodzone wydechy,uszkodzona podłoga kierowcy, urwany kierunkowskaz tyłu, lekko wgięty zbiornik, zgięta prawa szklanka przodu). Kawasaki Nomad Tourier 1500 - uszkodzony kufer(taki plastikowy w kolorze motocykla) i uszkodzony z tyłu kierunek(razem z kufrem) Dodatki do Kawasaki Nomad Tourier 1500 to: gmole z przodu i tyłu, podłogi dla kierowcy i pasażera, tuningowe wydechy, wysoka szyba, lightbar, kufry. Myślę że do Yamahy musiałbym dołożyc z 2000 na naprawę a do Kawy na upartego z 400 na zakup sakw skórzanych zamiast szukac orginalnego i malować. Zaznaczam też że nie przeraża mnie przesiadka z pojemnośći 600 jaką miałem w intruzie, na np 1500. Proszę Was o podpowiedzi bo mam krótki czas do zastanowienia. Tylko 2 dni :biggrin:. Z góry dziękuję za podpowiedzi:notworthy: , wszystkie wezmę pod uwagę i do zobaczenia na drodze :) wiosna zbliża się wielkimi krokami, wreszcie :D

 

Moim zdaniem ochłoń na chwilę i przyjrzyj się nie tylko motocyklowi ale dokumentom bo tam co Polak kupuje to

motocykle wycofane z ruchu!!!!!! A jak miałbym ci doradzic zakup to jestem za zakupem zawsze młodszego sprzetu mimo gorszego "wypasu". Ato co zrobisz to zostawiam ci do twojej oceny. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem zdecydowanie VN, mocniejszy, większy i lepiej wygląda, sam rozglądam się za czymś podobnym.

 

Pozdrawiam :icon_twisted:

Poszukaj na VROC był tam link do strony z serwisówkami i beziesz miał parametry tech.

 

Sam poszukam i jak coś znajdę to napiszę

 

Silnik-czterosuwowy, V-twin, SOHC, 4 zawory na cyl., chłodzony cieczą, zasilany wtryskiem paliwa,

poj.-1500ccm,

moc-67KM przy 4700obr/min,

moment obr. 127Nm przy 2700obr/min.

 

Wymiary:

 

Dług/szer/wys - 2505/1040/1130mm (2515/1040/1460 ),

rozstaw osi - 1680mm/1690mm ,

wys. siedzenia - 680mm/720mm ,

masa wł. - 307kg/350kg wersja ubrana.

Cos znalazlem

 

 

Dzięki Piotr27. Na początek wystarczy, kolega ma Nomada 1600 z 2003r i widzę że parametry prawie te same. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez bym obstawial nomada. i nie rob numerow z sakwami - plastikowe kufry i koniec. Ja tez prawie go wybralem. Ale trafilo sie cos innego w dobrej cenie. Niemniej za rok nie bedziesz szukal czego o wiekszej pojemnosci. Kawa - bardziej zaawansowana technologicznie - chlodzenie ciecza itp. Ubrana. No inie bedziesz jak wielu (nomadow nie jest tak duzo jak dragow)

Na moje NOMAD. Ale wybor nalezy do ciebie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Szafir powiedział... porównaj przebiegi, bo jeśli Nomad ma nakręcone 60 tys mil a DragStar 6 tys. to bym chyba wziął Draga... i tanim kosztem zrobił z niego dzikiego zapierdalacza w stylu drag... ale jeśli VN ma rozsądny przebieg, no to bez zastanowienia brałbym Kawę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam ponownie!

No i stało się Panowie. Kupiłem jednak drag stara :crossy: . Na żywo okazało się że prawie nie uszkodzona, tylko mała kosmetyka. Dobry rocznik i przebieg 19 tys. mil.Lakier super stan. A swoją drogą to skąd Ty szafir wiedziałeś ze ten nomad ma przejechane 60 tys. mil. Wróżka czy co? :rolleyes: Do zobaczenia na drodze i dzięki wszystkim za cenne rady. bez was byłoby trudniej powziąć decyzję. Pozdrawiam.

P.S. cholera jak już mam wszystko zrobione i zarejestrowana to pogoda do dupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

No i stało się Panowie. Kupiłem jednak drag stara :biggrin: . Na żywo okazało się że prawie nie uszkodzona, tylko mała kosmetyka. Dobry rocznik i przebieg 19 tys. mil.Lakier super stan. A swoją drogą to skąd Ty szafir wiedziałeś ze ten nomad ma przejechane 60 tys. mil. Wróżka czy co? :rolleyes: Do zobaczenia na drodze i dzięki wszystkim za cenne rady. bez was byłoby trudniej powziąć decyzję. Pozdrawiam.

P.S. cholera jak już mam wszystko zrobione i zarejestrowana to pogoda do dupy.

 

 

 

Gratuluję zakupu szkoda, że nie VN ale też super sprzęt, jest dużo większy wybór wśród Dragstarów,

 

wiem coś o tym bo rozglądam się od jakiegoś czasu za Nomadem ale nic ciekawego nie znalazłem,

 

pośmigałem :wink: ostatnio na swoim sprzęcie i juz teraz nie wiem czy chcę go zmieniać jest idealny, tylko żeby był trochę większy ale i tak jest naj.

 

Pozdrawiam :crossy: i jeszcze raz Gratuluję

 

Do zobaczenia na trasie :crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

No i stało się Panowie. Kupiłem jednak drag stara :notworthy:

Obserwowałem i czytałem ten temat od początku i cały czas miałem nadzieję że przybędzie nam kolejny 'KAWOMANIAK'

Szkoda :wink: ,ale i tak serdecznie gratuluję fajnego sprzęta :) :crossy:

Do spotkania na trasie :crossy: :lalag:

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

No i stało się Panowie. Kupiłem jednak drag stara :( . Na żywo okazało się że prawie nie uszkodzona, tylko mała kosmetyka. Dobry rocznik i przebieg 19 tys. mil.Lakier super stan. A swoją drogą to skąd Ty szafir wiedziałeś ze ten nomad ma przejechane 60 tys. mil. Wróżka czy co? ;) Do zobaczenia na drodze i dzięki wszystkim za cenne rady. bez was byłoby trudniej powziąć decyzję. Pozdrawiam.

P.S. cholera jak już mam wszystko zrobione i zarejestrowana to pogoda do dupy.

 

Jeszcze chwilka i słoneczko się pokaże...doczekamy się :)

Gratuluję dobrego wyboru :) :biggrin: .Będziesz zadowolony, to jest kapitalna maszyna.

Udanego sezonu.

Pozdrowienia, Przemo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie!

No i stało się Panowie. Kupiłem jednak drag stara :crossy: . Na żywo okazało się że prawie nie uszkodzona, tylko mała kosmetyka. Dobry rocznik i przebieg 19 tys. mil.Lakier super stan. A swoją drogą to skąd Ty szafir wiedziałeś ze ten nomad ma przejechane 60 tys. mil. Wróżka czy co? :notworthy: Do zobaczenia na drodze i dzięki wszystkim za cenne rady. bez was byłoby trudniej powziąć decyzję. Pozdrawiam.

P.S. cholera jak już mam wszystko zrobione i zarejestrowana to pogoda do dupy.

 

 

gratulacje, będziesz zadowolony - koniecznie zamieść zdjęcia sprzętu ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...