Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Czy mógłby mi ktoś podać wymiary lampy z suzuki bandit gsf600S (produkowany od 1995 do 1999 roku).

Chodzi mi o szerokość, wysokość oraz głębokość tej lampy, a w internecie niestety nie mogę znaleźć żadnej specyfikacji.

 

Z góry dziekuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam

Czy ma ktoś z was możliwość zmierzenia trzpienia sprzęgła (nie wiem jak to się nazywa) na schemacie oznaczone numerem 21.

Chodzi mi o wymiar długościowy. Ponieważ tłoczek sprzęgła zbyt mocno się wysuwa sądzę, iż prawdopodobnie w moim motocyklu ten trzpień był dorabiany - może po zerwaniu łańcucha lub czymś podobnym.

 

Jeśli ktoś ma możliwość pomiaru to bardzo proszę o przesłanie tej informacji.

Model do 1999 roku - choć w późniejszych olejakach chyba był taki sam.

post-13760-0-66627100-1303935732_thumb.jpg

Edytowane przez kalisz1980

If the Bandit 1200 was a film star it would be Chuck Norris!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupiłem BANDYTE z 2002r. jedno pytanie GDZIE TU JEST REZERWA??????

JEST W OGÓLE?

 

Elektroniczny wskaźnik paliwa pojawił się w modelu bandita z 2002 r wyświetlacz w prawym zegarze. Jeżeli nie masz takiego to obawiam się, że masz model z 2001 roku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Wyczułem zapach benzyny w oleju da się jakoś sprawdzić czy mam rację ? czy jestem przewrażliwiony ?. Gdzie szukać przyczyny jak sprawdzić kranik ? czy to tylko przez kranik mogła dostać się benzyna. I jaki olej do swoich sprzętów lejecie ? ja mam Mobil Ekstra 4t 10w40

Jeszcze jedno pytanie żeby wymienić olej muszę przejechać 100 kilosów wtedy spokojnie zrobie to w swoim garażu czy to za długa odległość i nie ryzykować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyczułem zapach benzyny w oleju da się jakoś sprawdzić czy mam rację ? czy jestem przewrażliwiony ?. Gdzie szukać przyczyny jak sprawdzić kranik ? czy to tylko przez kranik mogła dostać się benzyna. I jaki olej do swoich sprzętów lejecie ? ja mam Mobil Ekstra 4t 10w40

Jeszcze jedno pytanie żeby wymienić olej muszę przejechać 100 kilosów wtedy spokojnie zrobie to w swoim garażu czy to za długa odległość i nie ryzykować?

Benzyna przez kranik plunie tylko do gaznikow, ale jesli masz cos scharnione to moze zalewac gazniki, i wtedy przesaczac sie dalej do cylindra i oleju

 

1)sprawdz czy z gaznikow nie przelewa sie paliwo, i czy Ci go nei ubywa po dluzszym postoju - pelny przelew na pewno zauwazysz

2)jesli masz czas to zostaw moto i patrz y poziom oleju sie delikatnie nie podnosi

3)ciezko powiedziec, ale generalnie zdazaja sie sytuacje ze po rozgrzaniu moglbys odciac paliwo a motocykl dalej by pracowal na oparach odparowywujacych z oleju...jak sie domyslasz - nie zalecane do jazdy...

Nie sie wypowie ktos kto zna sie lepiej.

 

Olej - ogolnie 10w40 i jest git(ale tez mozna inne), a jakiej marki to juz detale - generalnie moznaby sie doktoryzowac, i kazdy by doszedl do innych wnioskow ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem ubytków benzyny wręcz ostatnio spadło mi spalanie. Nie zauważyłem zwiększenia się ilości oleju wręcz ostatnio robiłem dużą dolewkę. Wczoraj po jeździe zobaczyłem pianę w okienku oleju a do tej pory nic takiego nie nie było. Jak robiłem dolewkę ze 3 tygodnie temu to nie czułem benzyny. Może kranik zostawiłem na jakiś czas na swobodnym przelewie i przeciekło mi ? nie mam pojęcia. Muszę wymieniać olej ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zauważyłem ubytków benzyny wręcz ostatnio spadło mi spalanie. Nie zauważyłem zwiększenia się ilości oleju wręcz ostatnio robiłem dużą dolewkę. Wczoraj po jeździe zobaczyłem pianę w okienku oleju a do tej pory nic takiego nie nie było. Jak robiłem dolewkę ze 3 tygodnie temu to nie czułem benzyny. Może kranik zostawiłem na jakiś czas na swobodnym przelewie i przeciekło mi ? nie mam pojęcia. Muszę wymieniać olej ?

 

pianka mogla sie trafic, pewnie juz sie rozeszla...wilgoc i inne peirdoly tez trafiaja do oleju.

Ile masz przejechane?kiedy wymieniales ojel? Duzo ci tego oleju bierze? przy jakiej jezdzie? (zeby B12 w dobry stanie bral olej musialbys go niezle gonic po obrotach...)

Wymiana nigdy nie zaszkodzi ;) A lepiej nie jezdzic jesli tej pianki miales sporo i np olej wymieniany przed zima (w ziemie trafia do niego duzo wilgoci i innych syfow po wiosennym odpaleniu)

 

poczekaj moze tez na opinie kolegow z wiekszym mechanicznycm doswiadczeniem. ja jestem tylko prostym userem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane jest 60tyś na tym oleju 3 tyś i wzięło mi 0,5l oleju. Piany było nie wiele może 2mm

W tym roku go kupiłem więc dopiero przyglądam się temu co się dzieje

Olej był wymieniony podobno na początku zimy zresztą zalecają taką operację

Edytowane przez agent 303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przejechane jest 60tyś na tym oleju 3 tyś i wzięło mi 0,5l oleju. Piany było nie wiele może 2mm

W tym roku go kupiłem więc dopiero przyglądam się temu co się dzieje

Olej był wymieniony podobno na początku zimy zresztą zalecają taką operację

jesli byl wymieniony podobno, to wymiem zeby byl wymieniony na pewno.

Zalecaja roznie - jedni przed inni po zimie :P

0,5l oleju to nie jest tak malo(moze nie hgorendalnie duzo ale zauwazalnie - jezdzisz na neidogrzanym silniku??). Mnie na ostatnich 18kkm pomiedzy wymianami wzial 0,0L oleju tudziez niezauwazalne ilosci.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?/topic/143064-benzyna-w-oleju-silnikowym-bandit-1200-z-98r/page__pid__1775499#entry1775499

Temat przeniosłem żeby tutaj już nie zaśmiecać.

Proszę o rady i wsparcie

Edytowane przez agent 303
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo miło zaskoczony spalaniem mojego bandyty - średnio 6l ale schodzi nawet do 5l/100km. Myślałem,że będzie palił sporo więcej a 5/6 to wg. mnie super wynik.

Czytalem na forum, że B12,5 potrafi przy delikatnej jeździe palić w okolicy 5l/100km. ale myślałem,że to bajki. Teraz wiem,że to prawda i bardzo mnie to cieszy :notworthy:

LWG.

 

PS. Agent303 i co ustaliłeś z tym paliwem w oleju?

 

wcześniej w Virago miałem problem z paliwem w oleju - ciągle zalewały i psuły mi się świece... Okazało się,że z gaźnikami mialem problem i moto nie przepalalo calego paliwa.

 

no ale teraz nie mam żadnych problemów z nowym. hehe

 

no może ciągle niski poziom paliwa :icon_razz:

 

Ale co zrobić - chce się jeździć trzeba lać :buttrock:

Edytowane przez przemek3578
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przemek3578

Z mój problem będzie wyjaśniał się na dniach więc zobaczę co się dzieje w każdym bądź razie sprawdzam kranik i kupując olej u mechanika pokaże mu o co chodzi.

Ładne spalanie ja jak lece trasą do domu to mam 100 kilosów i jeśli jadę spokojnie tak 110 do zejdzie mi do 6 l ale po za tym to średnia 7l a na mieście przy lepszym odkręcaniu prawie 9

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...