Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Kuzyn ma cbr 600 i pierwsze wrazenie po zajeciu miejsca w siodle nie samowite :icon_eek: jakie to lekkie i poreczne. nie mam zbyt duzego doswiadczenia to moj drugi sezon i jakos tez sobie radze:) tak czy inaczej to mysle ze to fajne moto

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki problem,

otóż zamówiłem klocki hamulcowe do swojego Bandita bo stare są już na wykończeniu, ale zmierzyłem też tarcze i wynik nie jest oszałamiający bo ok 3.6 mm. Z tego co widze, jest podane min 4mm. Ale nie czuje by tarcze miały jakieś bicie tzn klamka nie pulsuje ani nie ma drgań. Mój dylemat polega na tym czy jeździć na starych klockach do całkowitego zdarcia i potem założyć nowe tarcze i klocki? Czy wymienić dopiero na nowy sezon? Szczerze to jak spojrzałem na ceny to się przeraziłem :eek: . Teraz doradźcie czy warto poszukać używek? jest na allegro kilka ogłoszeń.

 

:icon_question: :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy wymienić dopiero na nowy sezon? Szczerze to jak spojrzałem na ceny to się przeraziłem :eek: . Teraz doradźcie czy warto poszukać używek? jest na allegro kilka ogłoszeń.

Poczekaj z tym do końca sezonu, chyba, że ciśniesz na torze. Używki kupisz za 300PLN komplet i będą miały bicie, albo będą grubości 3,9mm. Chytry płaci dwa razy. Chyba, że tarcze masz przed nosem i nie kupujesz kota w worku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale klocki musze zmienić bo już jest końcówka. na torze nie cisne bo dopiero zaczynam przygodę z tym moto więc i wielkich obciążeń też hamulce nie mają.

 

gdzie szukać tarcz hamulcowych? z tego co czytałem to w 1 tys sie nie zmieszcze raczej:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale klocki musze zmienić bo już jest końcówka. na torze nie cisne bo dopiero zaczynam przygodę z tym moto więc i wielkich obciążeń też hamulce nie mają.

 

gdzie szukać tarcz hamulcowych? z tego co czytałem to w 1 tys sie nie zmieszcze raczej:(

Komplet chińskich kupisz za 800PLN. Firma Tec-Rol http://tecrol.bielsko.pl/ z Bielska produkuje tarcze, mają certyfikaty, itp.

Dobre tarcze, przy takim kurisze EUR to koszt ~1300PLN firm Braking, EBC, Galfer. Ebayco.uk lub "de" no i alledrogo.

Edytowane przez Vatzeque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jesli na codzien bez przegrzewania to kupil bym te ktore proponyje kolega Vatzeque i klocki ale hh

 

dlaczego zalecasz klocki HH do spokojnego stulu jazdy?

mowiac HH masz na mysli najtwardsze??ktore sie najdluzej rozgrzewaja zanim zaczna skutecznie hamowac?

najwolniej sie zuzywaja coprawda, ale zato najbardziej zjadaja tarcze hamulcowe?

 

Skad taka rada do spokojnej jazdy?

 

pozdr

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem kiedys klocki "zwykle" bez indeksow i hamowaly tak jakos, ale potem zmienilem na klocki z indeksem hh i kurde nie wierzylem w roznice az slyszalem jak sie wcinaly w tarcze. Wiem ze wg karty charakterystyki to hh to chyba lekkie wyczynowki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po co gdybacie panowie?

Trudno znaleźć stronę EBC, czy wpisać w google zapytanie o jakość tarcz?

Czym jest klocek HH, też można łatwo znaleźć i co nam on daje.

P.S. EBC do bardzo dobra amerykańska marka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

http://www.ebc24.pl/ - znajdziesz tarcze i klocki do motocykla, na meila przyślą Ci cenę według aktualnego kursu euro;

 

Też troche szukałem i EBC oferuje jedne z tańszych tarcz do B6. Wiercenia nie wyglądają jak na orginale (jest mniej otworków) ale wizualnie są podobne.

Na Allegro widziałem tarcze za 499 zł/szt - chyba z firmy TLT (?) ale nie znam tej firmy wiec się nie wypowiadam - choć pisali, że mają certyfikat jakości, ... itd.

If the Bandit 1200 was a film star it would be Chuck Norris!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki już patrzyłem na tą stronę tylko do bandita akurat nie ma ceny. zimą kupię, żeby już na nowy sezon były. na allegro pojawiły się firmy Galfer http://moto.allegro.pl/tarcza-hamulcowa-ga...1207769729.html, to chyba w miarę dobra firma.

jeśli chodzi o klocki to wczoraj założyłem NHC sintered, raczej dolna półka 150zł po rabacie za 2 komplety, w porównaniu do tych co były czuję, że hamuje.

 

a czy przy wymianie tarcz powinno się też zmienić klocki na nowe ??

 

i jeszcze drugie pytanie, może ktoś też miał przy swoim moto, że przy wysokich obrotach podczas jazdy słyszę jakby coś brzęczało. tak jakby jakaś blaszka wibrowała, ale też nie wiem czy to łańcuszek rozrządu może być?? dziś postaram się dokładniej sprawdzić i napisze jak to wygląda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadaj im pytanie - i odesla Ci cene na meila (przy kadym produkcie masz taka mozliwosc wciskajac znajdujacy sie tam znak zapytania i podajac meila na ktorego maja odeslac odpowiedz)

Jak pytalem w zeszlym roku przy "niskiej zlotowce" to mi podali cene 760 zl - teraz pewnie bedzie troche mniej.

 

Przy wymianie tarcz powinno sie wymienic klocki na nowe zeby od samego poczatku tarcze nie byly "wycierane" nierownomiernie zuzytymi klockami.

 

If the Bandit 1200 was a film star it would be Chuck Norris!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...