Skocz do zawartości

Na zimno nie chce odpalać!


maniek_7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Mam mały problem z moim motocyklem. Po regulacji zaworów (było to już ze dwa miesiące temu), motocykl przestał pałać chęcią odpalania na zimno. Tzn, jak odpalam rano, to nakręcę się rozrusznikiem, aż się o baterię boję. Zanim zapali to najpierw załapuje, gaśnie.... znowu załapie na pare obrotów wałem, gaśnie... aż załapie i już wkręca się w oborty (na ssaniu) jak malinka. Bez ssania w ogóle oczywiście nie chce.

 

A jak już go rozgrzeję, to pali na dotyk za każdym razem.... Aha, i przez pierwsze kilka kilometrów, na luzie nie trzyma odbrotów i potrafi zgasnąć. Niedogrzany...? No niby temperatury koło 0 stopni, ale to jednak enduro. Kręcę w te i nazad wolnymi obrotami (jak jest chłodniejszy to nie gaśnie jak podkręcę na luzie, ale jak się nagrzeje to kręci się za wysoko!).

 

Co za cholera może mu być? Oczyiwście filtr powietrza czyszczony.

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i świczke wymieniłeś ?

no i oczywiście bez gazu odpalasz ? bo wystarczy dotknąć gazem jak silnik zimny czy nieodpalony i świeca załatwiona :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i świczke wymieniłeś ?

no i oczywiście bez gazu odpalasz ? bo wystarczy dotknąć gazem jak silnik zimny czy nieodpalony i świeca załatwiona :icon_mrgreen:

 

No świecy nie dotykałem... ale bez gazu oczywiście palę. Czy była by różnica przez świecę, że jak zimny to nie bardzo, a jak już zapali i się podgrzeje - to na dotyk pali?

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem cos podobnego , gruntowne dmuchanie gaznika w kazda dziurke :crossy: pomoglo , mozesz tez oddac go na myjke utradzwiekowa , spawdz urzadzenie rozruchowe czy jest szczelne .

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiscie najpierw swieczke , umnie na zimno zalewal sie , po zmianie swiecy palil na dotyk.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Może zacznij najpierw od świecy, załóż o innej ciepłocie.

 

Pzdr.

 

 

niekoniecznie, u mnie jest taka jak na lato i śmiga konkretnie , z rozruchem noł problem ale jak zobaczyłem cene nowego aku to trzymam go w domu :biggrin:

Edytowane przez enduromaster

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mam mały problem z moim motocyklem. Po regulacji zaworów (było to już ze dwa miesiące temu), motocykl przestał pałać chęcią odpalania na zimno. Tzn, jak odpalam rano, to nakręcę się rozrusznikiem, aż się o baterię boję. Zanim zapali to najpierw załapuje, gaśnie.... znowu załapie na pare obrotów wałem, gaśnie... aż załapie i już wkręca się w oborty (na ssaniu) jak malinka. Bez ssania w ogóle oczywiście nie chce.

 

A jak już go rozgrzeję, to pali na dotyk za każdym razem.... Aha, i przez pierwsze kilka kilometrów, na luzie nie trzyma odbrotów i potrafi zgasnąć. Niedogrzany...? No niby temperatury koło 0 stopni, ale to jednak enduro. Kręcę w te i nazad wolnymi obrotami (jak jest chłodniejszy to nie gaśnie jak podkręcę na luzie, ale jak się nagrzeje to kręci się za wysoko!).

 

Co za cholera może mu być? Oczyiwście filtr powietrza czyszczony.

 

Witam

 

to jest norma... nie przejmuj sie tym ewentualnie gdy chcesz koniecznie to uruchomic dobra jest metoda Tomka Kulika opusc przepustnice i nie krec manetka, ssanie i czekaj az zagada...

pozdrawiam

 

Witam.

 

Może zacznij najpierw od świecy, załóż o innej ciepłocie.

 

Pzdr.

 

rodzaj swiecy ma znaczenie dla nominalnej, wlasciwej pracy silnika a nie w momencie odpalania... i dla ewentualnego powtornego odpalenia zaleznie czy swieca osiagnela swoja temperature pracy przed zgaszeniam silnika czy nie...

pozdrawiam

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też wydaje mi się, że to nie świeca. Natomiast co do kręcenia to tak właśnie odpalam, ale... to troche trwa i mam obawy o akumulator.

 

Najzabawniejsze, że jak w końcu odpali, to już idzie jak burza. A do listopada palił zimny na dotyk. Potem dałem do regulacji zaworów i... zeszmacił się. Mogło to wpłynąć?

 

 

BTW, gdzie mogę dostać klucz do świec aby do DRZ pasował? To głupie, ale nie mam takowego... :icon_razz:

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie też wydaje mi się, że to nie świeca. Natomiast co do kręcenia to tak właśnie odpalam, ale... to troche trwa i mam obawy o akumulator.

 

Najzabawniejsze, że jak w końcu odpali, to już idzie jak burza. A do listopada palił zimny na dotyk. Potem dałem do regulacji zaworów i... zeszmacił się. Mogło to wpłynąć?

BTW, gdzie mogę dostać klucz do świec aby do DRZ pasował? To głupie, ale nie mam takowego... ;)

 

Nie chce podwazac autorytu serwisu ale moze niech sprawdza te zawory jeszcze raz, skoro problemy wystapily tuz po ragulacjach....

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...