Skocz do zawartości

Honda CB 250 TWO FIFTY/ Nighthawk, REBEL 250, CM185T, CM 200T


Rekomendowane odpowiedzi

Trochę nie rozumiem odczytu 0,12ohma z generatora impulsów. Powinien mieć dużo więcej( 50-170ohm). Być może mierzyłeś nie te przewody. Powinieneś mierzyć przewody po wypięciu wtyczki, na gnieździe umieszczonym od spodu złącza( czyli na tym które jest zamontowane na kablu biegnącym z silnika).

Natomiast pomiar cewki wzbudzającej realizujesz pomiędzy masą a osobnym przewodem czerwono- czarnym leżącym w pobliżu regulatora i zaopatrzonym w pojedyńczą złączkę w gumowej czarnej osłonie.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź ciągłosć przewodów, być może gdzieś jest luz na złączu i pod wpływem drgań silnika powodowane są dodatkowe zapłony. Sprawdź czy któryś z przewodów nie jest przetarty i przy drganiach powoduje krótkie zwarcia do masy, wyłączajac i gubiąc niektóre zapłony(ogień z tłumikow). Odkręć pokrywę alternatora i sprawź czy cewka impulsatora nie jest luźna(mogła się odkręcić) Sprawdź czy nie zawiesił się któryś z zaworów wydechowych, tłumiki są przecież połączone pod silnikiem, więc wystarczy usterka na jednym z cylindrów oby z obydwu waliło ogniem i strzelało. Dla spokojnosci zmień świece na nowe, kosztują grosze(ok.12zł/szt.). Wymieniłbym też kable WN między fajkami, a cewkami zapłonowymi. Przy przebiciu świecy lub kabla WN mogą dziać się podobne efekty i z reguły usterka pojawia się nagle. Jeżeli nie znajdziesz usterki w wyżej wymienionych pozycjach, przyślij moduł, adres już masz. Poza tym nie pisz do mnie per pan, bo czuję się jak emeryt ;-))

Pozdrawiam!

Robert

Edytowane przez robik64
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szacunek musi byc prosze Pana :( ale kabli nie moge zmienic bo sa przeciez wklejane do cewki,i musze wymienic cale cewki koszt w Hondzie 300 zl. bylem dzisiaj u takiego mechanika i na jego podworku stal KLAD z silnikiem na licencji Hondy i ten silnik byl troche rozebrany wiec dokladnie sie mu przypaczylem i ta jest to samo serce co w naszych maszynkach :( Pan Piotr wlasnie mowil ze sa takie klady a ja mam takie glupie szczescie i akurat na takiego natrafilem :( mam po niedzieli przyjechac z motorkiem i bedziemy przemieniac modul moze i nawet cewki od tamtego i moze w koncu dojde w ten sposob co jest zepsute :buttrock: tylko mechanika musze odpowiednio podejsc tak zeby mi poswiecil godzinke na to sprawdzanie. Klad do naprawy bedzie u niego jeszcze dlugo wiec sie nie stresuje ze mi ucieknie przed nosa :flesje: to bede pisal co i jak :smile: jesli to modul to wysle go Panu albo odrazu pod ta firme co mi Pan wyslal adres za co dziekuje :smile: pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 1 rok później...
  • 4 miesiące temu...
  • 5 miesięcy temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...