Skocz do zawartości

Czemu leci mi benzyna


mate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli trzeba zdjac przewod paliwowy z gaznika, majac przygotowana szklanke i sprawdzic czy paliwo mimo niepracujacego silnika leci z tego przewodu. Jego drugi koniec oczywiscie dalej bedzie przymocowany do kranika paliwa. Jezeli leci tzn ze poszla membrana i trzeba ja czy caly kranik wymienic.

Potem pojezdzic i zobaczyc czy wszystko jest OK.

Jezeli tak to dobrze, jezeli dalej bedzie cieklo w czasie jazdy, czy beda problemy z sama jazda to trzeba sprawdzic gaznik.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilom byłem i odczepiłem znowu wężyk i nie musiałem dmuchać ani nic bo i tak cały czas leciało z wenżyka po 5 minutach dalej leciało więć przyczepiłem spowrotem ale mi sie wydaje że to raczej coś z zaworkiem iglicowym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odczepiłem wężyk i leciała benzyna potem kapała a gdy dmuchłem to zaczeło lecieć czyli kranik wymienić czeba

 

I to jest wlasciwa diagnoza, cala reszta przepychanki w tym temacie zaraz poleci do kosza.

Dla wyjasnienia, przy nieszczelnej membranie kranika paliwo dostaje sie do wezyka podcisnienia, stamtad do kolektora ssacego, gaznika, i filtra powietrza i na ziemie.

W wypadku nieszczelnosci zaworka iglicowego benzyna rowniez moze wyplynac przez rozpylacz po kilkugodzinnym postoju, mimo ze nieszczelnosc jest niewielka i moze umozliwiac jazde, specjalnie na wysokich obrotach co w wypadku skutera jest regula. Dodatkowo ta nieszczelnosc moze pojawiac sie i znikac w wyniku roznych ustawien iglicy zaworka w stosunku do jego gniazda.

Mysle jednak ze powyzszy przypadek to tylko uszkodzenie kranika.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągłem wężyk z gaźnika i benzyna nie leciała na miejsce tego wężyka włożyłem przeźroczysty i wlałem do niego benzyny i zaznaczyłem markerem poziom benzyny po 2 godzinach poszedłem sprawdzić poziom na rurce i zmalał :icon_mrgreen: :icon_razz: :bigrazz: :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wyciągłem wężyk z gaźnika i benzyna nie leciała na miejsce tego wężyka włożyłem przeźroczysty i wlałem do niego benzyny i zaznaczyłem markerem poziom benzyny po 2 godzinach poszedłem sprawdzić poziom na rurce i zmalał :crossy: :P :D :P

Po to jest właśnie kranik. A na postoju nie wowinno przy działającym kraniku lecieć beznyna do filtra powietrza lub cylindra bo nie ma czym sie tam przelewać.I to co zostało paliwo przy zgaszeniu powinno zostać w komorze pływaka bez żadnych wycieczek po za komorę. Wsadź te przewody do pustego słoika i zostaw na noc. Będziesz wiedział czy leci czy nie z kranika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...