Skocz do zawartości

Akumulator


mate
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam akumulator podłączony do moto jeździłem normalnie odpalał na rozrusznik moto a tu nagle wogule rozrusznik nie kręci ale wiem że rozrusznik jest dobry bo jak moto odpale na kopke to działa jak nacisne ale gdy moto jest wyłączone to nie działa to chyba wina akumulat :icon_mrgreen: :icon_razz: :D ora ale jak sprawdzić czy dobry jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oki sprawdiłem i akumulator działa ale teraz co mogło się stać normalnie kluczyk przekręcałem i klakson działał a teraz nie i rozrusznik to samo dopiero jak na kopke odale to działa klakson i rizrusznik jak nacisne to kręci nie wiem co sie stało chyba sie jakieś kabelki przerwały albo się odłączyły doradzcie mi proszę :P :P :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możliwe przyczyny:

-brak masy (poluzowany bądź skorodowany przewód masowy)

-zawieszone/zużyte szczotki

-bezpiecznik o ile jest przepalił sie

- przycisk od rozrusznika skorodowany/uszkodzony

-słaby akumulator

jak to sprawdzisz powinieneś znaleźć problem. po pierwsze primo to że jak żarówka sie zapali to nie znaczy że rozrusznik przekręci... potrzenbuje sporo prądu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kuba 195 - koles napisal ze wszystko bangla jak zapali silnik na kopniak, to znaczy ze instalacja ladowania i cala reszta jest dobra.

Prawdopodobnie odlaczyl sie, lub padl akumulator.

Oprocz aerometra o ktorym pisze poprzednik aku mozna sprawdzic miernikiem na skali voltomierza podlaczajac go pod klemy aku i zapalajac swiatlo skuterka. Jak wykaze mniej niz 12.2V to nie zapali moto.

Z opisu wlasciciela wnioskuje ze ma o wiele mniej pary niz 12V.

Kolego, jezeli nie masz przyrzadow ani pojecia jak to robic, to udaj sie do elektryka samochodowego z prosba o pomiar.

Nie powinien wziac za to pieniedzy.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdziłem akumulator i jest dobry 12V tak mi pokazywało na woltomieżu to więc co to się stało bezpiecznik się spalił czy co i z kąd mogę wziąć bezpiecznik z samochodu jak jakiś wezmę to będzie działał??? :banghead: :banghead: :banghead: :banghead: :banghead:

 

POMOCY

 

OK wszystko już działa DZIĘKI WSZYSTKIM!!!! bezpiecznik się zchajczył ;) ;) ;) :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...