Skocz do zawartości

Czy to jest legalne?


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba mnie nie do końca zrozumiałeś. W tym tekście chodziło mi głównie o spawanie ram np.R1 lub np. prostowanie wygiętych w banan rur teleskopów motocykla rozwijającego 300kmh.

Mam wielki szacunek do ludzi odbudowujących swoje motocykle we własnym zakresie i chętnie im pomagam jak chyba zauważyłeś. Trzeba rozróżnić remont, restaurowanie od naprawy wraka zbudowanego w nowej technologii. Rozróżnić próbę ratowania ukochanego motocykla od chamskiego podejścia wielu oszustów i kanciarzy jakich jest setki na naszym raczkującym rynku motocyklowym. Ludzi którzy bez najmniejszych skrupułów za kilka złotych zysku potrafią poxipolem i butaprenem naprawić motocykl tylko po to aby go sprzedać jako bezwypadkowy.

Pisząc o wiejskich naprawach nie miałem na myśli ludzi mieszkających z dala od dużych aglomeracji tylko tzw."wieśtuning" polegający na kręceniu bata z gówna lub jak kto woli stosowaniu nieodpowiednich materiałów.

Piotr Dudek jest z tego co wiem starszym panem :) :P i jest jak na mój gust zbyt hmm negatywnie nastawiony do improwizacji , jednak w tym przypadku posiada 100 procent mojego poparcia.Niesamowite jaka niewiedza panuje wśród " zwykłych " motocyklistów na temat bezpieczeństwa maszyn , pospolitości kradzieży i innych wałków.Dosłownie dzisiaj o 15-tej wywaliłem z warsztatu skuterka po wypadku którego klient nie potrafił chyba przez miesiąc okazać jakikolwiek dokument poświadczający że to jego mienie.Co kilka dni (JEST ZIMA) przyłazi jakiś matoł i próbuje coś pokombinować.Ile kumpli straciło maszyny to jest masakra.I co najgorsze jest na to przyzwolenie innych "motocyklistów". :banghead:

Przeróbki?Tłoki poklejone poxiliną to już chyba opisywałem :biggrin: , i to raczej nie jest problem , ale spawane wahacze? :eek: podnóżki? :eek: koła bez szprych?.Bezpieczeństwo jest podstawą dobrej zabawy , mimo że podrasowanej adrenaliną.

Dziwi mnie jednak postawa szeregowych userów tego forum.Przecież powinniśmy wspierać moderów w takich działaniach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta aukcja pachnie duza kupa, a temat proponuje przeniesc do dzialu Przepisy, zeby tam zacni ludzie podali podstawy prawne, aby w przyszlosci przeciwdzialac takim zachowaniom.

 

Wiec tu moje zarzuty, jesli gosc sprzedaje papiery i tabliczke znamionowa ( nie patrzac na ich zrodlo ) to sugeruje kupujacemu przebitke numerow swojej dotychczasowej ramy, co jest karalne. Ale to sa wnioski po, a jakie sa przepisy, ktore moga temu zapobiedz, takie profilaktyczne na etapie sprzedawania ??

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mialem sie nie odzywac, jako mlody mod przeciez niewiele wiem, ale 3 strony bicia piany na temat nie zwiazany z tematem watku w swoim dziale po prostu bym wykasowal bez zadnych szerszych tlumaczen.

Zbycho, zamiast robic jakies ogolne wtrety o ograniczaniu wolnosci slowa pisanego na tym forum napisalbym po prostu do moderatora - "szczeniaku, nie zycze sobie zebys ingerowal w moje posty - dawaj z powrotem ten link i tyle" :biggrin: i sprawa bylaby pewnie prostsza.

A goorny jak jeszcze raz nazwiesz ktoregos z nas "starszym panem" ( jestesmy z Piotrkiem w jednym wieku ) to takiego kopa ci dam ze z glodu w powietrzu umrzesz :)

Starszymi panami bedziemy po osiemdziesiatce !!!

No.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A goorny jak jeszcze raz nazwiesz ktoregos z nas "starszym panem" ( jestesmy z Piotrkiem w jednym wieku ) to takiego kopa ci dam ze z glodu w powietrzu umrzesz :)

Starszymi panami bedziemy po osiemdziesiatce !!!

No.

 

Adam M.

:spam:

Ten post trza usunąć .Off top :) :biggrin: :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem.

Czyżby ktoś nazwał mnie starszym panem?

Już mi podpadł na całej linii i niech nawet nie przeprasza mimo że mam syna w jego wieku to starszy będę jak nie uda mi się wsiąść bez pomocy osób trzecich na motocykl.

Myślę że bez ubitej ziemi i minibików tego problemu nie rozwiążemy.

Chyba będzie pojedynek :biggrin:

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszymi panami bedziemy po osiemdziesiatce !!!

 

Jak juz tak :biggrin: i :) to i ja sie dolaczam :spam:

 

Przypomnialy mi sie slowa dziadka (lat 93) mojej zony czytajacego nekrolog kumpla:

"Patrz, Kazia, Staszek umarł" (miał 87 lat)

"Szkoda, taki młody, mógł jeszcze pozyć!"

 

Tekst jest autentyczny, ot jak sie zmienia punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

... Zbycho, zamiast robic jakies ogolne wtrety o ograniczaniu wolnosci slowa pisanego na tym forum napisalbym po prostu do moderatora ...

 

....Starszymi panami bedziemy po osiemdziesiatce !!!

No.

 

Adam M.

 

Eeee ... yyyy ... mnie naprawdę chodzi o wolność słowa :icon_mrgreen: Przysięgam.

W szczególy się nie będę wdawał. Mam kaca :icon_razz: i to tłumaczy "krótkość" tej wypowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie doczytałem.

Czyżby ktoś nazwał mnie starszym panem?

Już mi podpadł na całej linii i niech nawet nie przeprasza mimo że mam syna w jego wieku to starszy będę jak nie uda mi się wsiąść bez pomocy osób trzecich na motocykl.

Myślę że bez ubitej ziemi i minibików tego problemu nie rozwiążemy.

Chyba będzie pojedynek :)

 

:D Ale wpadłem.

Ale rękawica podniesiona :) .Wprawdzie moje kości też nie nówka , czekam jednak na czas i miejsce :) na :)

;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...