Skocz do zawartości

Podróż do północnych Włoch przez Austrię (alpy) 16.06.2008


enZo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, planuję w tym sezonie wycieczkę do północnych Włoch przez Alpy Austrujackie.

 

Oto przybliżony plan wycieczki:

Dzień 1 – 16.06. ok. 590 km

Wyjazd z miasta Rzeszowa trasą E40 do Krakowa później do Myślenic i trasą nr 7 do przejścia granicznego w HYŻNEM. Dalej przez Żylinę i autostradą nr 1 do Bratysławy i do Wiednia. Na Słowacji autostrady nie płatne, w Austrii koszt winiety 4,5 E za 10 dni. Po dojechaniu do Wiednia nocleg w Wiedniu. Zależnie od wielkości grupy – do 7 osób to nocleg w Wiedniu w mieszkaniu prywatnym na podłodze w śpiworach. Jeżeli znajdzie się więcej niż 7 chętnych wtedy omijamy Wiedeń i nocleg na campie namiotowym w okolicach Sant Polten – koszt noclegu ok. 10 E za 1 osobę + moto +namiot.

 

Dzień 2 – 17.06 ok 470 km

Wyjazd z Wiednia lub z pod Wiednia i jazda autostradą A1 do Salzburga. Dalej zjazd z autostrady A1 na autostradę A10 i zjazd z autostrady A10 do miejscowości Zell i tam wjazd na trasę alpejską Grossglocknerstrasse.

http://www.grossglocknerstrasse.eu/grossgl/index2pl.htm

http://www.grossglockner.com/highalpineroad/routeguide/

http://pl.youtube.com/watch?v=8E8mvZ_RTdE

Opłata jednodniowa za motocykle 18 E. Trasa czynna od 6 do 20. Zjazd z trasy alpejskiej do miejscowości Lienz i nocleg na campie namiotowym.

 

Dzień 3 – 18.06 ok 200 km

Wyjazd z miejscowości Lienz i dalej trasą nr 100 w stronę Włoch. Wjazd do Włoch i jazda trasą E66 do miejscowości Bolzano, wizyta nad największym jeziorem Włoch - GARDA i dalej do Verony. Zwiedzanie Werony i nocleg w okolicach Werony. Pizza :biggrin:

 

Dzień 4 – 19.06 ok 80 km

Wyjazd z Verony do Modeny. Trzeba omijać autostrady bo we Włoszech koszt przejazdu odcinka o długości 150 km ok. 15 E. Z Modeny do fabryki Ferrari w Maranello zwiedzanie muzeum Ferrari i słynnego gabinetu ojca włoskiego sporu ENZO FERRARI :cool: – bilet 12 Euro.

http://www.galleria.ferrari.com/GalleriaFerrari/index.jsp

Wyjazd z Maranello do Bolonii i zwiedzanie fabryki i muzeum Ducati :buttrock:

http://www.ducati.com/heritage/museo/introduzione.jhtml

Jeżeli wystarczy czasu to wizyta na torze Mugello i Imola

http://www.mugellocircuit.it/english/curve.htm

Nocleg w okolicach Mugello.

 

Dzień 5 – 20.06 ok 260 km

Jazda w stronę Ravenny i trasą prowadzącą wybrzeżem E55 do Wenecji. Postoje nad morzem, zwiedzanie Wenecji.

 

Dzień 6 i 7 – 21-22.06

Kilka opcji:

- powrót przez Słowenię i Węgry wizyta nad Balatonem,

- zahaczenie o Chorwację (wybrzeże),

- powrót przez Austrię – trasa przez Alpy Nokalmstrasse,

Do ustalenia na miejscu w zależności od pozostałych funduszy i kondycji.

 

 

Całkowita długość trasy ok. 3000 km.

 

Koszt wyprawy:

- paliwo do moto przy średnim spalaniu 8 l/100 km na 3000 km – ok. 1200zł

- koszt noclegów, wejść do muzeów, opłat za trasy, campingi itp. – ok. 500 zł

- pozostałe koszty ok. 600 zł.

 

Całkowity koszt wycieczki powinien się zamknąć w kwocie 2200 – 2500 zł.

 

Termin nie jest terminem sztywnym i można go modyfikować tylko odpowiednio wcześnie żeby można było wziąć urlop i raczej do przodu bo wcześniej nie przejedziemy przez Alpy bo śnieg.

Trasę przejazdu także, w zależności od upodobań ale jakoś trzeba się dogadać :biggrin:

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pogoda jak to na trasie pewnie będzie różna :clap:

 

jeszcze pogodę trzeba dograć bo po ostatniej wyprawie na słowacje w deszczu troszkę mi sie nie uśmiecha

 

Na słowacji aż tak bardzo nie przemokliśmy, jak by Ci ktoś poweidział że masz wloty potwierane w kombi to byś nie przemukł :)

 

W Alpy napewno trzeba wziąć coś ciepłego a u makaronów pewnie w kombi będzie za gorąco.

 

Więc napewno się przyda bielizna termo i ciepły śpiwór, a do włoch mimo że nie popieram trzeba będzie pewnie miejscami zrezygnować z niektórych części kombi i wbić w bardziej przewiewne ubranka.

 

Więc pasuje mieć i to i to, no i oczywiście kondoma przeciwdeszczowego.

 

Ja pogodę już zamówilem na ten termin :clap: Jaką?? Najlepszą :flesje:

 

Pozdro

Edytowane przez enZo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna trasa - krótko i treściwie.

 

 

Też mi chodzi po głowie taka traska... będę obserwował temacik... i kto wie może się uda zgrać...

 

może dwa KLV-y się wybiorą ?

żeby tylko pogoda dopisała bo inaczej to..... :icon_mrgreen: ech, szkoda gadać.

 

 

J

 

no, ale przecież pogoda zamówiona :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa!!!

Szkoda że jade w tym roku na Faak am See a ta trasa sie troche pokrywa. Termin nie ten. Kurde nie bede namawiał na zmiane terminu i reklamował imprezy. Razem z Włochami i zaliczeniem paru tras turystycznych (motocyklowych w Austrii) potrzebne by było ze 14 dni wolnego i więcej kasy na paliwo.

Termin imprezy to 31.08-06.09.2008.

 

Ale obserwuje Was!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Super sprawa!!!

Szkoda że jade w tym roku na Faak am See a ta trasa sie troche pokrywa. Termin nie ten. Kurde nie bede namawiał na zmiane terminu i reklamował imprezy. Razem z Włochami i zaliczeniem paru tras turystycznych (motocyklowych w Austrii) potrzebne by było ze 14 dni wolnego i więcej kasy na paliwo.

Termin imprezy to 31.08-06.09.2008.

 

Ale obserwuje Was!!!!

 

No szkoda że sie nie pokrywa. Ale dobrze że podrzuciłeś ten Faak am See, nie daleko od Villach i na powrocie z Wenecji spokojnie można go zrobić :notworthy:

 

 

Pełen wypas. Już nie mogę się doczekać :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie o bardzo podobnej trasie myślałem więc jeśli tylko uda mi się doprowadzić skrzynie do porządku to jestem, prawdopodobnie bym dojechał dzień wcześniej bo ode mnie do rzeszowa jest już ładny kawałek. moja propozycja czy by do włoch nie wjechać od strony Cortiny d'Ampezzo, niby taka samozwańcza stolica dolomitów, ponąć są tam super okolice. póki co śledzę temat no i już odkładam finanse

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...