Skocz do zawartości

olej silnikowy


Gość piorek9
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam ktm exc 125 i ostatnio zaczełem sie zastanawiać czy jest jakis sposób żeby sprawdzić poziom oleju przekładniowego bez spuszczania go z silnika

 

zastanawiałem sie ostatnio nad takim patentem: skombinować jakis drucić lub cos w tym stylu (tak jak w samochodach) zalać tyle ile trzeba , włożyć ten drucik i zaznaczyć na jakiej wysokości znajduje sie olej ..a później już tylko sprawdzać co jakiś czas i ew. dolewać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam mam ktm exc 125 i ostatnio zaczełem sie zastanawiać czy jest jakis sposób żeby sprawdzić poziom oleju przekładniowego bez spuszczania go z silnika

 

zastanawiałem sie ostatnio nad takim patentem: skombinować jakis drucić lub cos w tym stylu (tak jak w samochodach) zalać tyle ile trzeba , włożyć ten drucik i zaznaczyć na jakiej wysokości znajduje sie olej ..a później już tylko sprawdzać co jakiś czas i ew. dolewać

Przecież masz w swoim motocyklu wziernik. Wystarczy, ze spojrzysz i jeśli jest zalany olejem to znaczy, że jest dobra ilość.

Edytowane przez endurowiec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nom śruby sa dwie ... jedna od strony sprzęgła a drugo od strony dżwignie biegów i ta ma jeszcze taki magnes na końcu do wyłapywania brudów .. ale mi chodzi nie o zlew oleju tylko sprawdzeniu czy nie mam go za mało ..

i sie pytam czy ktoś ma jakis inny sposób sprawdzenia stanu oleju niż wylanie go i wlanie z powrotem ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cy ty nie umiesz czytać? enduromaster napisał ze powinna być śrubka "kontrolka" najczęsciej na klucz 8 którą odkręcasz i jeśli po lekkim przechyleniu motoru na stone z której znajduje sie śrubka poleci olej jest ok. najcześciejj troche niżej niż kopniak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no w moim tez nie ma rzadnej śruby kontroolnej (wiem bo ostantio wymieniałem korbowód i miałem silnik w częściach) ... jest tylko śruba znajdująca sie na samym dole (służąca do spuszczania oleju )..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnei w exc jest taka sroba. Jedna jest do kontroli poziomu oleju druga do spuszczania ta do kontroli jest od strony sprzegla natomiast ta do spuszczania jest po drugiej stronie ;) jak masz tylko ta od spusczania to robisz tak jak kolega wyzej pisal przechylasz na prawo (jak masz ja po lewej) odkrecasz ja i po malu przechylasz w lewo i kontrolujesz keidy zacznie Ci wyciekac.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...