Skocz do zawartości

Czy motocykl jest prosty???


pawelec_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

:cool: Witam.

 

Mam do kupienia honde f2 w okazyjnej cenie po niby delikatnym slizgu, tzn polamane sa owiewki z lewej strony i czasza. Jak mozna sprawdzic podczas kupna czy moto jest proste czy nic sie nie stalo w przednim zawieszeniu?

 

POZDRO DLA WSZYSTKICH :) :biggrin: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety pewne uszkodzenia okreslic mozna jedynie za pomoca sesjalistycznego sprzetu... a ogolnie musisz zwrocic uwage na przod motocylke czy nie ma sladow wygiec, wgniecen, otarc, jesli sa wnikasz bardziej.. bardzo wazne sa okolice glowki ramy...

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

puszczasz kierownice i motocykl powinien prosto jechac nie moze sciagac w zadna strone. Wez kogos znajomego i niech stanie naprzeciwko motocykla i ty jezdz w jego strone i niech patrzy czy nie robi 2 sladow jesli nie to powinien byc ok no ale 100% pewnosc dopiero bedizesz mial jak dasz do sprawdzenia czy jest prosty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzieki za porade. mam nadzieje ze znajde kogos kto sie na tym zna. bede musial polatac po jakis serwisach motocyklowych.

 

pozdrawiam :banghead: :banghead:

 

 

tym bardziej ze czlowiek jak juz zobaczy to sie napali i malo co widzi-takze dobrze jak ktos trzezwym okiem na to luknie(a taki z serwisu odrazu ci powie co mniej wiecej ile kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężko poznać czy rozbity motocykl jest lekko krzywy. Zobacz czy na feldze nie ma wyszczerbień , czy lakier z półek (jeśli są lakierowane) nie jest popękany/odpryśnięty, czy optycznie półki są proste (możesz sobie odległość między mocowaniem lagi na górze i na dole zmierzyć z obu stron. najlepiej byłoby wyjąć lagi i przytknąć je do siebie i zobaczyć pod światło czy nie są krzywe. Ot tyle co możesz zobaczyć.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

możesz jeszcze tu dać jakieś info o tym moto (skąd gdzie i mniej więcej od kogo ew jakieś fotki) bo ludzie "w temacie" mogli już oglądać tego sprzęta i może ktoś ci coś z własnych oględzin doradzi

 

moto kumpel przywiozl przy okazji z niemiec za grosze- doslownie. fotek na razie nie mam. jutro wrzuce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F2 to nie komarek żeby "puszczać kierownice i sprawdzać czy prosto jedzie" dlatego przed zakupem zainwestuj w rzetelne sprawdzenie motocykla w dobrym serwisie wraz z wykazem na piśmie co ewentualnie jest do zrobienia/wymiany i przybilzonymi cenami. Czasami lepiej "stracić" kilka stówek na fachowe oględziny niż o wiele więcej gdy kupione moto okaze się miną, pomijam przypadek stracenia czegoś o wiele cenniejszego niz pieniądze. A pozatym jak kolega kupił moto za grosze to juz daje do myslenia bo nikt nie pozbywa się moto za grosze z powodu byle wywrotki.

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

F2 to nie komarek żeby "puszczać kierownice i sprawdzać czy prosto jedzie" dlatego przed zakupem zainwestuj w rzetelne sprawdzenie motocykla w dobrym serwisie wraz z wykazem na piśmie co ewentualnie jest do zrobienia/wymiany i przybilzonymi cenami. Czasami lepiej "stracić" kilka stówek na fachowe oględziny niż o wiele więcej gdy kupione moto okaze się miną, pomijam przypadek stracenia czegoś o wiele cenniejszego niz pieniądze. A pozatym jak kolega kupił moto za grosze to juz daje do myslenia bo nikt nie pozbywa się moto za grosze z powodu byle wywrotki.

pozdr

Jeszcze Bys sie zdziwił jak w serwisie mi sprawdzali moje moto czy proste ,gosc puscił kierownice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze Bys sie zdziwił jak w serwisie mi sprawdzali moje moto czy proste ,gosc puscił kierownice.

 

nawet gdy ewentualnie by sciagalo nie jest to jednoznaczne z tym, ze jest jakies trwale uszkodzenie w zawieszeniu, sa rozne inne przyczyny, ktorych nastepstwem jest sciaganie motocykla.

... a co do serwisow; to czy musimy im bezgranicznie wierzyc? Sa serwisy, w ktorych bywaja osoby niekompetentne jak wszedzie w zyciu...

 

pozdr

Mechanika Motocyklowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...