Skocz do zawartości

Trauma z koszem :0


Vlaad
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wal do Jacka Winiarskiego - Warszawa, ul. Modlińska 217.

Jest megaspecjalistą od motocykli radzieckich z koszem, dobrym mechanikiem, kaskaderem, więc śmiało można do niego zwrócić się o pomoc.

Jacek ma jeszcze jedną cenną umiejętność: umie ustawić geometrię zaprzęgu, nie koniecznie ruskiego - fizyka jest fizyka...

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

...

3. Mówicie, że sztywny tył w przypadku kosza jest korzystniejszy. Na czym polega jego przewaga?

4. Znacie jakieś fajne warsztaty, które specjalizują się w takich wydumkach i mogliby zbudować albo zaadoptować jakiś gotowy kosz do motocykla, który nigdy z wózkiem nie jeździł?

 

Z góry dzięki za wszelkie porady.

PZDR

 

 

Kosze produkuje i może "złożyć" firma Inż. Cz. z Ostrowca Wielkopolskiego.

Pełny koszt z materiałem ( kosz, rama pomocnicza ) , montażem i malowaniem zaprzęgu około 10tys.

Motocykl MUSI posiadać pełną ramę.

Też jestem na wstępnym etapie składania czegoś takiego. Wstępny, bo dopiero co kupiłem motocykl BMW R65. Kosz, na koniec roku czyli przyszły sezon.

 

http://forum.motocyk...tocykle-swiata/

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie ma czegoś takiego jak Ostrowiec Wielkopolski! Jest Ostrów Wielkopolski lub Ostrowiec Świętokrzyski.

 

Wiem, poślizło się :icon_mrgreen:.

Ale wiesz o co chodzi i to w tym najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mamy w rodzinie emke z koszem i popróbował bym jazdy z koszem górze tylko zastanawiam sie jak przyjmują to koła, nie robią sie ósemki? jednak to spore siły zaczynają działać i jak z resztą podzespołów które przenoszą te dodatkowe siły kosza w powietrzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jazda z koszem w górze jeśli już niszczy koła to w bardzo małym stopniu. Dużo bardziej daje w d*ę zawracanie w miejscu ( w lewą stronę ) power slide'em. Jedna z fajniejszych rzeczy jaka dała się robić na MW.

Najgorszą było zaś hamowanie oczami na mokrym czy śliskim. Z góry zakładałem, że lepiej ominąć przeszkodę jak przed nią wyhamować.

Jeździłem na oryginalnych, ruskich oponach z kostką.

 

Jeszcze.

Na ruskach z napędem na kosz, nie da się podnieść koła, rozłącza się wtedy napęd ( mechanizm różnicowy w dyfrze ).

Znaczy, podnieść się da, ale nie będzie jechał i zaraz opadnie.

Edytowane przez Zbycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze.

Na ruskach z napędem na kosz, nie da się podnieść koła, rozłącza się wtedy napęd ( mechanizm różnicowy w dyfrze ).

Znaczy, podnieść się da, ale nie będzie jechał i zaraz opadnie.

 

ten aspekt też mnie ciekawił, to zostawiam ruchola w świetym spokoju :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mamy w rodzinie emke z koszem i popróbował bym jazdy z koszem górze tylko zastanawiam sie jak przyjmują to koła, nie robią sie ósemki? jednak to spore siły zaczynają działać i jak z resztą podzespołów które przenoszą te dodatkowe siły kosza w powietrzu?

jazda URALEM z koszem w gorze (w warszawskich korkach) była niezłą frajdą.... i nic z ruskimi kartoflami się nie działo... a co do zawracania w lewo.. hmmm fajne... tylko tak jak napisał Zbycho.... na mokrym.... po 20 latach pamiętam jak moto staneło dęba na przednim kole i kole wózka :)

Edytowane przez krissF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie dachowałeś to nie ma się czym chwalić :biggrin:

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętacie zdjęcie z książki pana Andrzeja Kwiatkowskiego? Emka z tylnym kołem w gorze, oparta nosem kolaski o jezdnię?

Fotka rewelacyjna, podobno uchwycona przypadkiem przez fotografa, który nie spodziewał się figury :-)

Niestety zakończyło się dachowaniem i złamanym obojczykiem.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nigdy nie miałem swojego sprzęta z wózkiem

pierwsza jazda to lądowanie w rowie z pełną załogą (dniepr mt11)

ale hardcore to miałem w mojej rodzinnej mieścinie - dachowanie pod sądem :biggrin: - na szczęście wtedy jechałem sam (k750)

najlepsze w tym było to, że sprzęt praktycznie wcale nie ucierpiał - pozdzierał się tylko lakier na górze błotnika wózka - skubany nie wiem jakim cudem stanął z powrotem na koła, a mnie wyrzuciło z siodła i pozbierałem się dobre kilkanaście metrów od motocykla

powód dacha był prozaiczny, szedem w prawo i wózek się podnosił, zmieniłem zdanie, pomyślałem, że może jednak pojadę prosto no i wysiadka gotowa :)

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...