Skocz do zawartości

JUNAK - PROBLEMY, PORADY,NAPRAWY!!!


bauer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Racja, że na frezarce CNC można zrobić to bardzo profesjonalnie ale trzeba mieć do niej dostęp :). Nie rozumiem tylko delikatnej docinki w moim kierunku:

"Jezeli chodzi o przerabianie glowicy reczna wiertarka z frezem to zgodze sie ze moze wygladac jak z fabryki ale tylko wygladac." :?

Jasne że tylko będzie wyglądać bo już nie będzie to fabryczne "usprawnienie".

Rozumiem o co chodzi Ci z tłokami, fakt że wymienia się je częściej, tylko że ja jak długo mam do czynienia z Junakami tak nigdy nie zdarzyło mi się żeby oryginalny tłok walił po głowicy, a już na pewno nie 1 lub 2 szlif. Wydaje mi się że ten zestaw niby z AL-MOT'u to poprostu bubel lub jeszcze jakiś egzemplarz z przed kilku lat kiedy to dorabiane przez rodzime firmy tłoki tylko z wyglądu przypominały oryginalne wymiary, że o jakiści stopu nie wspomne. Ja już niedługo będe miał tłoki o wymiarach 77,00 i denku o wysokości 18 mm i wtedy mój wysiłek pójdzie na marne jeżeli ludzie bedą je obtaczać zamiast przystosować głowice....

Z tych zdjęć które widać w archiwum wynika że albo krawędź tłoka jest za wysoka albo cylinder rzeczywiście jest niższy. Ja osobiście stawiałbym na tłoka, że to poprostu bubel.

Oryginalnie głowica Junaka była przystosowana do zakładania tłoków nadwymiarowych bez potrzeby frezowania jej czy tłoka i jest to normalne, że jeżeli fabryka przewidziała nadwymiarowe tłoki to i głowica była brana pod uwage.

Teraz jeżeli rzeczywiście mam racje i tłok pochodzi z czasów o których mówiłem wyżej to obtoczenie tłoka to zwykła strata kasy i czasu bo te tłoki puchły...

Radze przemyśleć sprawe i wziąć pod uwagę kupno innego zestawu.

To tyle w tej chwili.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

 

 

Odpowiadajac do wczesniejszego posta, to cos mi sie wydaje, ze lepiej w tlkou wybrac troszke materialu pod zawory, nie zakladac uszczelke dystansujaca. W pierwszym przypadku st. spreżania zmniejszy sie o mniejsza wartosc, no nie.

;-)

Randy napisz cos, jak bedziesz mial juz ten tłok, czy zbez wkładki?, bedzoie mozna jakos nabyc podobmy tloczek, a moze produkcje seryjna rozkrecisz,.

Aha a co z kosztami, bo ja taki tłok moge miec za ok 150zl - ale juz nie pomne ;)

 

Czesc Atamanie,Cie witam rowniez :)

 

 

PozdrawiaM

Wulkan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc!

do wczesniejszego posta, to cos mi sie wydaje, ze lepiej w tlkou wybrac troszke materialu pod zawory, nie zakladac uszczelke dystansujaca.  

Wulkan

 

*** Z uszczelki zrezygnowalem, nie wiadomo jak sie zachowa i czy utrzyma dystans, z CNC narazie tez - trudnosc dorobienia odpowiedniego uchwytu trzymajacego glowice na stole frezarki - ostateczna wersja to podtoczenie tloka ( nie chodzi o zawory ale o uderzenia na obwodzie tloka - zobacz zdjecia w albumie), nastepnie glowica zostanie rozebrana, oslony oioychaczy wyjete i dotrzemy glowice do cylindra.

Wynik tego zrelacjonujemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam w tej chwili czasu żeby zbyt obszernie sie rozpisywać ale wspominałem kiedyś o własnym patencie na docieranie przylgni głowicy bez wyciągania osłon lasek popychaczy. Wystarczy do tego stary zużyty cylinder Junaka z poubijanymi żebrami. Więcej już chyba dodawać nie muszę ;).

Wulkan....tłoki będą bez wkładek a ich masa nie przekroczy 45 dag. :)

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../wspominałem kiedyś o własnym patencie na docieranie przylgni głowicy bez wyciągania osłon lasek popychaczy. Wystarczy do tego stary zużyty cylinder Junaka z poubijanymi żebrami. Więcej już chyba dodawać nie muszę ;).

Pozdrawiam.

 

Dobra porada, czytalem ten post. Problem w tym ze tu w promieniu 7000 km nie ma zadnego starego zuzytego cylindra od Junaka. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...