Skocz do zawartości

Skuter do 3.000zł dla kobiety do spokojnej jazdy.


Janek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Jako ,że zbliża się powoli sezon ;) musze kupić dla mojej kobitki skuter ,aby do pracy sobie dojeżdżała.

Skuter będzie użytkowany wiec bardzo spokojnie ,odległość do pracy to 3km. Kasa przeznaczona na ten cel to max.3.000zł. Przegladajac oferty zwrocilem uwage na dwa modele (nowe chińszczyzny)

Romet 727 cena.2600zł np. http://moto.allegro.pl/item286162639_promo...rz_tar_gor.html

lub

Keeway Hurricane http://www.keeway.pl/main.php?subSite=item&id=22

 

wybralem te dwa modele ,bo serwis mam bliso domu (a pewnie bede czestym gosciem :) )

Uzywki troche sie boje...tzn.nieche mi sie jeździc po całej Polsce i szukac nie styrenego sprzeta.

 

Kompletnie sie na skuterach nie znam wiec pytanie czy te dwa modele sa cos warte??

DZieki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zadna chinszczyzna nie jest warta tej kasy , juz wolal bym kupic simsona skutka niz te wynalazki.

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozwole sobie napisać coś na temat tego hurricane'a sam mam taki skuter, właśnie zamierzam go teraz sprzedać :banghead: , powiem krótko super skuterek jak dla kobiety, lekki, całkiem żwawy, po odblokowaniu lecą nawet do 70km/h realnie!! Bez tuningu.

Ale nie to jest najważniejsze ;) :icon_mrgreen:

Skuterek mam od roku 2006 do tej pory przejechałem 2700km i poza przeglądami nie byłem w ogóle z nim w serwisie (ktoś może powiedzieć, że to zbyt mały przebieg, aby stwierdzić awaryjność sprzęta) ale mój kolega ma taki sam, rocznik '04 z przebiegiem dochodzącym do 10 kkm i poza przeglądami i wymianą rolek i paska przy 5tys ( w skuterach to konieczność) nic nie wymieniał, ewentualnie akumulator który tylko sezon wytrzymuje (3Ah) wystarczy kupić 5Ah (najlepiej bezobsługowy) i będzie miodzio.

Tylko lać olej benzynę, czyścić i jeździć. :)

Co do Rometa, to jest 4T, słabszy cięższy (dla kobiety to akurat wada) chociaż jest wygodniejszy niż poprzednik, z tego co wiem, dealer, u którego ja kupiłem skuter wycofał te sprzedaży te Romety (rozmawiając z nim stwierdził, że za dużo było na niego skarg itp)

 

Więc jeśli chodzi o mnie to z czystym sumieniem polecam wspomnianego Keeway Hurricane :) :wink:

Edytowane przez gizmucik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zwolennikiem chińszczyzny nie jestem (sam mam dwa japońskie moto) jednak nie ukrywam ,ze w tym przypadku ważna jest cena i fakt ,że skuterek bedzie bardzo delikatnie uzytkowany.

 

P.S.Dopiero doczytalem ,ze Romet jest w 4T tak wiec raczej odpada (Keeway jest w 2T)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Skuterek mam od roku 2006 do tej pory przejechałem 2700km i poza przeglądami nie byłem w ogóle z nim w serwisie (ktoś może powiedzieć, że to zbyt mały przebieg, aby stwierdzić awaryjność sprzęta)"

 

Ile przeglądów musiałeś zrobić żeby przejechać te 2700km?:lalag::D:D

Tyle robie w 2mc jeżdżąc tylko do szkoły ;) Jak zrobisz 10000km bez żadnej awarii to możesz mówić o bezawaryjności skutera.

Swoją drogą silnik skutera jest tak banalnie prosta konstrukcją, że tak właściwie nie jestem w stanie sobie wyobrazić co tam może się popsuć :D Może właściciele chińczyków mi podpowiedzą?:D

 

Zdecydowanie polecam Ci w tej kasie markowy używany skuter!! Koleżanka ma jakiegoś chińczyka (maver, czy jakoś tak) i przez rok zrobiła 500km!!!! Resztę czasu skuter przestał w serwisie. Zdecydowanie odradzam. Lepsza markowa używka niż nowe gó*no.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za tą kase kupisz Neosa max 3 letniego. Yamaha, silniczek Minarelli Horizontal, świetne wykonanie, dla kobiety idealny . . .

 

Z dwojga złego bierz Keeway'a choć z tą marką dwóch kolegów miało takie przygody że mała bania.

Edytowane przez Wiśl@k
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z dwojga złego lepszy Keeway. Pracowałem w ASO tych koszmarków i powiem Ci że od 10 000 zaczynają się kłopoty. Nie chce mi się zagłębiać w szczegóły, ten Keeway może być nawet w miarę dobrym pomysłem, niemniej nie dorównuje markowym. Za to od chińskich trzymaj się z daleka - wiem co piszę. Naciągane paski (brak nowych), zacierające się silniki, słabe materiały, rdza, kiła i mogiła. Nie i jeszcze raz nie.

Edytowane przez Greedo

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

wybralem te dwa modele ,bo serwis mam bliso domu (a pewnie bede czestym gosciem ;) )

Uzywki troche sie boje...tzn.nieche mi sie jeździc po całej Polsce i szukac nie styrenego sprzeta.

 

 

 

Witam

 

Jeśli kupisz Rometa w serwisie będziesz często, Keeway no ujdzie w tłoku. Na twoim miejscu bym brał używaną Japonię lub Włochy. Jeśli kochasz żonę to kup jej markową używkę. Osobiście bym wolał jeździć OGAREM 200 niż chinolem, czemu? ogór bezpieczniejszy.

 

Pozdrawiam

KuKu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to mnie przekonaliscie:) problem z używka jest taki ,że trzeba poświęcić na zakup naprawde dużo czasu i pojeździć trochę po Polsce.Tego chciałem uniknać.No nic będziemy szukać na spokojnie ofert z woj.Mazowieckiego.Na szczescie jeszcze duzo czasu zostalo do sezonu ( a i kasy kobita jeszcze nie uzbierała a ja dołożyć tez nie mam :biggrin: )

 

Dziekuje za rady. Podsumowujac jak sie nie trafi jakaś fajna używka to biore tego keewaya.(planowany zakup luty-marzec)

 

 

P.S.Greedo jak będę u ciebie po odbiór Yamahy to jeszcze mi troche poopowiadasz o tym Keewayu :flesje: bo po gwarancji to u ciebie byłby serwisowany ;)

Edytowane przez Janek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz Kewcia, kobiecie, wystarczy nie musi mieć Aeroxa, czy SR-ki :lalag: do pracy, poza tym używanego Aeroxa nie kupisz w dobrym stanie za małe pieniądze, ( w końcu się płaci, za to że na moto pisze YAMAHA :clap:)

Rozglądnij się za dobrymi Huragankami, bo naprawdę warto, do 10 tys. km chodzi lux, później PODOBNO zaczynają się problemy, ale przy odpowiedniej eksploatacji na pewno skut będzie się trzymał.

Jak co to ja mam takiego "FOR SALE" :buttrock:

 

PS. nie piszcie ze Keeway, to taki złom, że się skuter w czasie jazdy rozwala, bo tak nie jest :clap:

Edytowane przez gizmucik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...