Skocz do zawartości

Dziwna teoria.


Duke
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Allegro, antykwariaty, bazary, ogłoszenia w miesięczniku "Automobilista" ;)

W księgarni nie będzie :)

Powodzenia :lalag:

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahah no u mnie również mikołaj miał dobre intencje. Na początku byłem zadowolony zanim jej nie otworzyłem. Poza ładna oprawą i zdjeciami, potwierdzam bełkot . Najbardziej rozjebała mnie jednak krótka informacja o suzuki b- king :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie sie wydaje ze masa motocykla jest wprost proporcjonalna do rozmiaru mózgu kieorwcy - dlatego "scigi" tak czesto wystepuja w statystykach.... :icon_mrgreen:

(ale doj***łem beznyny do ognia teraz)

 

A moje moto kaurat waży 3.7 x moja masa czyli koło 370kg wiec chyba jest bezpieczenie. Podczas jazdy...wczoraj wyjezdzałem z garązu to musiałęm je podnieść sam i przenieśc prze zywsoki próg i cos mi chrupnęło w kregosłupie i teraz nie moge nawet siedziec prosto bo ból okrutny.

 

A co powiecie na jazdę SHL-ką która waży niewiele więcej niż ja? Czy to jest bezpieczne? A jezdze nia prawie co dzien i nic sie nie dzieje....ta ksiązka to jakas bajka...

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy motocykl może być niebezpieczny jest to pojęcie względne, jak ktoś chce to nawet na motorynce może sie zabić.

Tu ciekawa historia mój kumpel jechał polną( nie asfaltową drogą) na swoim S51 Enduro i się gibnął na glebe i tak: złamał sobie obojczyk, jedno żebro, i palca miał jakoś tak dziwnie u nogi złamanego, że mu musieli drut wstawic i mu normalnie ze skóry wystawał mu przez spory czas dopóki mu nie wyciągneli w szpitalu :bigrazz:

Nie wiem może to pech ale to dobrze obrazuje względność bezpieczeństwa ;)

Edytowane przez tomasz90skomra
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

Każdy motocykl się przewraca, taka już ich natura (za wyjątkiem tych z koszem). A czy cięższy motocykl jest bezpieczniejszy - nie wiem, niektóre fakty przeczą temu jak np. przypadki gdzie kredens przygniótł kierowce, pół biedy, gorzej gdy się zapali. Nawet na forum chyba dwie osoby opisywały wywrotkę na ciężkich motocyklach i problemy z wydostaniem się spod nich, jeden potem dziękował, za to, że motocykl się nie zapalił.

Edytowane przez tmi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm

Każdy motocykl się przewraca, taka już ich natura (za wyjątkiem tych z koszem). (...)

Wielu zdziwiło się na prawym zakręcie, podczas pierwszej w życiu jazdy z wózkiem :cool: gdy ten sie podniósł :D

Edytowane przez Tomek Kulik

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mysle ze glownym powodem dla ktorego autor napisal ze motockyl powienien byc 3 razy ciezszy od kierowcy jest fakt momentu bezwladnosci maszyny. Prowadzac ciezszy motocykl(chodzi mi o jazde po normalnych drogach/autor chyba tez to mial na mysli)jest stabilniejszy gdzy ma wieksza mase bezwladnosci. Jest odpodny na podmuchy wiatru, stabilniejszy podczas przejazdow po roznych nierownosciach itp. Z tego punktu widzneia jest bezpieczniejszy, jednak jezeli owa masa wymknie sie z naszych rak wtedy to wieksza masa jest naszym przeciwnikiem. Gdyz niekontrolowana duza masa prowadzi do powstawania coraz wiekszych sil ktorych nie mozemy opanowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli tak miało by być to dlaczego 3 razy, a nie 5 albo 7? To dopiero by była bezwładność ;) Jedyną rzeczą jaką autor miał na myśli było jak zbić kasiorę nie wysilając się zanadto. Powaga.

 

Dobra książka charakteryzuje się tym że podczas lektury nie musimy zadawać sobie odwiecznego pytania: Co autor ma/miał na myśli?

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...