Skocz do zawartości

Wykonywanie elementów z włókna szklanego...


Wochu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ja powiem tyle co wiem jak robiłem kajaki(bardzo solidne). Więć tak jak byś miał formę(np. owiewkę lub boczek co byś chciałe nowy) to sprawa bardzo prosta bo kupujesz farbę litr ok 150zł(cena od jakości farby) maty sa różnej grubości, żywice i do niej utwardzacz, pędzel i to wszystko. W przypadku boczku do moto(jesli ma posłużyć za formę) to musi być gładki to od tej formy zależy jak wyjdzie mowy boczek. Malujesz go tą farbą, kładziesz mate(pierwsza z dużymi oczkami i cienka) dajesz pierwszą warstwę żywicy( z odpowiednio dodanym utwardzaczem) i na wieszch kładziesz mate. Tak powtarzasz ile ci tam będziesz chciał żeby było to grube. W lato ja nie nadążyłem nakładać maty bo tak szypko schło, a jak jest zimno to co drugą mate trzeba czekać żeby na na bieżąco schło. Jeśli interesuję Cie dokładne info mogę pomuć bo robiłeś na nie widzialnej formie. pozdro i udanych produktów.

 

ps.Stron o tym nie zmam jak coś, bo w pracy tego nauczyłem sie.

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mata sie nie nadaje bo ciężka i krucha

 

tylko włokno szklane na epidian 53 lub jakiś bardziej wymyślą żywice! reszta jak wyżej! Kup gramaturę od 150 do 300 żywicę, mikrobalon itp największym problemem jest wykonie formy! musi być idealnie gładka i wypolerowana specjalnym środkiem (wosk do podłogi odpada! z partyzanckich tylko sidolux!)

 

zresztą google Ci sie popsuło?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zna ktoś stronki o tej tematyce? Jak w domku wykonac wszelkiego rodzaju owiewki, oslony z włókna szklanego. Jestem zielony w temacie a chciałem coś zrobic..

pozdro

 

 

Widziałem twoje zapytanie w temacie Suzki SV supermoto i tam sie rozpisałem nt. pracy z żywicą.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...0entry1103346

 

pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widziałem twoje zapytanie w temacie Suzki SV supermoto i tam sie rozpisałem nt. pracy z żywicą.

 

http://forum.motocyklistow.pl/index.php?sh...0entry1103346

 

pozdro.

 

Dzieki wielkie!! dawno nikt w tamtym temacie nie odpowiadal... JEszcze raz dzieki wszystkim za odpowiedzi :)

Pozdrawiam i wesołych świąt :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy zna ktoś stronki o tej tematyce? Jak w domku wykonac wszelkiego rodzaju owiewki, oslony z włókna szklanego. Jestem zielony w temacie a chciałem coś zrobic..

pozdro

jeśli jesteś jeszcze zainteresowany wykonaniem elementów z laminatu to kilka rad ode mnie przede wszystkim forma- jeśli pożyczasz jakiś element motorka którego tobie brakuje, który posłuży do zrobienia formy musisz go bardzo starannie (kilka razy) oddzielić (każda warstwa oddzielacza ma podeschnąć i zostać wypolerowana) w przeciwnym wypadku żywica może przywrzeć do pożyczonego detalku i głupio będzie go oddać .Następna sprawa to żelkot jest żywica zagęszczona krzemionką (on da ci gładką powieżchnię ) tak więc smarujesz oddzilony wcześniej detal tym żelkotem gr1-2mm i układasz warstwy tkaniny szklanej przesycając kolejne żywicą za pomocą pędzelka. Laminat jest wdzięcznym tworzywem ponieważ pozwala odwzorować dowolny kształt tu musisz uruchomić wyobrażnię czy dany kształt pozwowi dać zdjąć się z formy przy prostych nie ma problemu przy bardzej skomplikowanych trzeba robić formy dzielone. Życzę sukcesów pozdrawiam :lalag:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...