Skocz do zawartości

Jaki olej silnikowy do ZX9R '95


Rekomendowane odpowiedzi

Planuje zakup czesci exploatacyjnych na przyszly sezon. Wiadomo ze wsrod fachowcow sprzedajacych czesci moga zdarzyc sie tacy, ktorzy sprzedaja olej ten co akurat maja mowiac ze ten jest WŁAŚNIE idealny do tego motocykla. Nie chcialbym dac wpuscic sie w kanał. Wiem na pewno ze zaleany jest polsyntetyk, ale czy 10W40 czy 20W50 no i czy marka ma znaczenie - bo ostatnio mowiono mi ze Motul jest zalecany przez Kawasaki, ale wiadomo ze technologia sie zmienia.

Chodzi o jazde turystyczna - bez palowania i krecenia na czerwone pole, za to nie wymieniam oleju co chwile tylko troche czesciej niz raz do roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Planuje zakup czesci exploatacyjnych na przyszly sezon. Wiadomo ze wsrod fachowcow sprzedajacych czesci moga zdarzyc sie tacy, ktorzy sprzedaja olej ten co akurat maja mowiac ze ten jest WŁAŚNIE idealny do tego motocykla. Nie chcialbym dac wpuscic sie w kanał. Wiem na pewno ze zaleany jest polsyntetyk, ale czy 10W40 czy 20W50 no i czy marka ma znaczenie - bo ostatnio mowiono mi ze Motul jest zalecany przez Kawasaki, ale wiadomo ze technologia sie zmienia.

Chodzi o jazde turystyczna - bez palowania i krecenia na czerwone pole, za to nie wymieniam oleju co chwile tylko troche czesciej niz raz do roku.

A czemu nie wlejesz takiego samego oleju jak masz teraz? Cos nie tak z nim?

Praktycznie kazdy olej dostepny w sprzedazy spelnia lub przewyzsza wymagania jakosciowe dla motocykla z 95 roku. Wiec cokolwiek wlejesz bedzie dobrze :eek: Ja bym wlal to samo co bylo poprzednio i nie kombinowal...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśłi turystycznie to starczy 10W40 (półsyntetyk) albo 15W50 kiedy będziesz chciał z lekka poogkręcać manetę. Marka w sumie nie ma znaczenia bo raczej z firmy Krzak czy podobnej nie kupisz, ale kupuj najlepszy na jaki Ciebie stać. Troche ponad 140zł raz na rok to wcale nie wychodzi majatek.

 

 

Mam takie pytanie:

Czy ktos leje do silnika motocyklowego Liqui Moly? Jeśli tak, to jak się sprawuje? Patrząc na ceny to jest z lekka drozszy, a wybór jest calkiem duży, do motocykli i skuterów tez jest.

Z tego co słyszałem(!), to jest znakomity, a co Wy na to?

Edytowane przez Lukass
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czemu nie wlejesz takiego samego oleju jak masz teraz? Cos nie tak z nim?

Praktycznie kazdy olej dostepny w sprzedazy spelnia lub przewyzsza wymagania jakosciowe dla motocykla z 95 roku. Wiec cokolwiek wlejesz bedzie dobrze :buttrock: Ja bym wlal to samo co bylo poprzednio i nie kombinowal...

 

Wstyd sie przyznac ale nie wiem niestety jaki mam obecnie... Kupowalem z beczki, zapomnialem zapisac i tak to wyszlo - dlatego tez pytam, chcialbym wiedziec i zapamietac na przyszlosc. Ja jezdze na prawde spokojnie w stosunku do mozliwosci silnika wiec 10W40 powinien byc idealny. Syntetyka nie bede lal bo raz ze wysoka cena a dwa ze zdarza sie iz w starych sprzetach powoduje ubytki na uszczelkach- gumy nie wytrzymuja.

 

Dzieki za informacje !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) Syntetyka nie bede lal bo raz ze wysoka cena a dwa ze zdarza sie iz w starych sprzetach powoduje ubytki na uszczelkach- gumy nie wytrzymuja.

Szanowny Michale, nie powielaj głupot mechaniki podwórkowej i tajemnej wiedzy kiblościennej. Nie ma przesłanek, dla których uszczelka miałaby być wrażliwa na dobry olej - to mit, porównywalny z płytą kompaktową na lusterku dla zmylenia radaru policyjnego.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...Mam takie pytanie:

Czy ktos leje do silnika motocyklowego Liqui Moly? Jeśli tak, to jak się sprawuje? Patrząc na ceny to jest z lekka drozszy, a wybór jest calkiem duży, do motocykli i skuterów tez jest.

Z tego co słyszałem(!), to jest znakomity, a co Wy na to?

 

Ja używam i chwalę go sobie, półsyntetyk 10W/40.

Ostatni sezon swój motocykl zalałem innym ogólnie polecanym olejem i zużycie oleju znacznie wzrosło. Być może jest to spowodowane ogólnym zużyciem silnika ;) .

Ale na ten sezon wracam do LM i wtedy będe miał porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szanowny Michale, nie powielaj głupot mechaniki podwórkowej i tajemnej wiedzy kiblościennej. Nie ma przesłanek, dla których uszczelka miałaby być wrażliwa na dobry olej - to mit, porównywalny z płytą kompaktową na lusterku dla zmylenia radaru policyjnego.

Ok wiec wycofuje sie z drugiej czesci - chodzi tylko o zbyt wysoka cene...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wiec wycofuje sie z drugiej czesci - chodzi tylko o zbyt wysoka cene...

Zawsze mozesz kupic Olej Midland 10 W 50 za ok 30 zeta za litr. Uzywalem takowego w moim poprzednim motocyklu i wszystko bylo ok. W samochodzie zreszta tez uzywam olej z tej firmy. Wiec nie jest to jakas firma krzak nie wiadomo skad :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...