Skocz do zawartości

porysowana laga


grapefruit
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra...podczas wymiany simmeringu porysowalismy z kolegą lagę, rys jest kilka, są akurat w miejscu pracy, czyli będą przechodzic przez simmering, są dośc wyraźne, choc jeszcze nie do miedzi (bo chyba ona jest jeszcze pod spodem?) Pytanie: da się to w jakiś sposób naprawic? bo to, że będzie ciekło to raczej pewne.

 

Słyszałem o środkach, które stosuje się do napraw siłowników hydraulicznych, a które to mają wypełniac rysy. Ponoc sprawdza się w koparkach i innych urządzeniach, może sprawdzi się też w moto? Zna ktoś takie cuda? A może przepolerowac to konkretnie autosolem, albo wykorzystac obie metody naraz? Czy mam dac sobie siana i od razu kupic nową lagę? Ma ktoś doświadczenie w temacie?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża lutownica, trochę zalzajeru (roztwór kwasy solnego) i lutujemy rysy. czyli wypełniamy cyną. A potem polerka coraz drobniejszym papierem....

 

A miedzi pod spodem nie ma. To powinna byc stalowa rura, chyba, ze ktos ze szwagrem na rurę od wody wymienił..

 

Powodzenia.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chromowanie techniczne może byc bezpośrednio na stal i pewnie tak jest znając oszczędnośc japońców. Swoją drogą ciekawe ile kosztowałoby położenie nowego chromu na lagę, może byłaby to najlepsza metoda i wyszło by taniej jak kupno nowej (zakładając, że ta już nie żyje).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście chromowanie techniczne może byc bezpośrednio na stal i pewnie tak jest znając oszczędnośc japońców. Swoją drogą ciekawe ile kosztowałoby położenie nowego chromu na lagę, może byłaby to najlepsza metoda i wyszło by taniej jak kupno nowej (zakładając, że ta już nie żyje).

 

Tutaj to byś się GRUBO naciął. Lagi się chromuje, owszem, ale.... chromem twardym (a to nie każdy potrafi), a po chromowaniu powinno się je na takiej specjalnej szlifierce pojechać. W UK takie coś robią, nie pamietam ile się ogłaszali, coś tak 100-150 funtów. Ale tam to robią do starych moto, do których nie dostaniesz nowej lagi. W Polsce raczej zapomnij o takich usługach.

 

np: http://www.pittedforks.co.uk/

http://www.hardchromeplating.co.uk/services.cfm

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja wiem? Chyba "industrial chrome" mozna tak tłumaczyć, w przeciwieństwie to "decorative chrome".

 

Może i tak, ale potem trzeba to i tak polerować.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Duża lutownica, trochę zalzajeru (roztwór kwasy solnego) i lutujemy rysy. czyli wypełniamy cyną. A potem polerka coraz drobniejszym papierem....

 

A miedzi pod spodem nie ma. To powinna byc stalowa rura, chyba, ze ktos ze szwagrem na rurę od wody wymienił..

 

Powodzenia.

 

a wiecie czy gdzies kolo czestochwy sa fachmani co by mi takie cos zrobili bo ja mam tez rysy i wrzery sa rowniej jakies tak mi mechanik powiedzial

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tutaj to byś się GRUBO naciął. Lagi się chromuje, owszem, ale.... chromem twardym (a to nie każdy potrafi), a po chromowaniu powinno się je na takiej specjalnej szlifierce pojechać. W UK takie coś robią, nie pamietam ile się ogłaszali, coś tak 100-150 funtów. Ale tam to robią do starych moto, do których nie dostaniesz nowej lagi. W Polsce raczej zapomnij o takich usługach.

 

np: http://www.pittedforks.co.uk/

http://www.hardchromeplating.co.uk/services.cfm

Przepraszam bardzo ale w Olsztynie robią takie zabiegi typu regeneracja lag, siłowników, i pochromuja co będę chciał. Wiadomo że ten chrom na lagi jest droższy ale zrobią na to bo mój kolego robił tam regeneracje w Hondzie cr.Też sie pytałem znajomego (rolnika) i robił tam też do cyklopa. A koszt jednej ok 250zł na gotowo.

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żiełajem uspiechow.

 

Gławkonstruktor.

 

A tak poważnie, powodzenia. Upomnij się tylko o wypolerowanie.

Dezinformacja i fake newsy opierają się na tendencyjności w naszym myśleniu. Nie lubimy otrzymywać informacji, które są sprzeczne z tym, jak postrzegamy świat. Wolimy wiadomości, które potwierdzają nasze przekonania. Problem w tym, że wobec takich przekazów jesteśmy mniej krytyczni, więc jeśli dezinformacja będzie zgodna z tym, w co i tak już wierzymy, łatwiej będzie się nam na nią nabrać. Pamiętajmy, dezinformacja ma na celu radykalizację naszego światopoglądu, a nie jego zmianę.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...