Skocz do zawartości

CO TO?


granat
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A ja jestem prawie pewien, że to wał od sprężarki 2 tłokowej. Korbowody w takich urządzeniach są łożyskowane w panewkach smarowanych rozbryzgowo. Po środku podparcie również w panewce. Gdy jeden tłok tłoczy (GMP) drugi zasysa (DMP) i tak na zmianę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 7 miesięcy temu...
  • 10 miesięcy temu...

Witam,

 

Podczas porządków na strychu znalazłem lampę (wydaje mi się, że pochodzi ona z jakiegoś starego motocykla)

Link do zdjęć: https://www.dropbox.com/sh/7w0zoepc1fcjze4/AACaWl3IrDkRt0rLHvcw_4l2a?dl=0

 

Na kloszu lampy w górnej części znajduje się napis 522 i top. Natomiast na dole: "Sealed beam GE Made in U.S.A."

Mocowanie lampy jest na jednej śrubie, na przegubie kulowym. Do lampy przychodzą 3 przewody (masa + 2 przewody od żarników)

Wewnątrz klosza widać 2 żarniki jeden nad drugim w kształcie zwiniętych sprężynek.

Sądząc po mocowaniu i kolorze strzelałbym, że może chodzić o jakiś "szperacz" do przyczepki motocyklowej. Znajomy podpowiada mi, że widział coś podobnego w traktorze.

 

Proszę o kogoś znającego się w temacie o wypowiedź. Z góry bardzo dziękuję.

Michał

 

edit: dzisiaj ściągnąłem obudowę. Na lampie od środka pisze: "General Electric MAZDA 4030 6-8V" - kolor lampy - typowo wojskowy.

W zdjęciach dodałem fotke klosza z w/w napisem.

Edytowane przez 1michal1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Ciebie

Jak chcesz się tego pozbyć to mogę od ciepie kupić jestem z Łańcuta

Daj znać pozdro

 

Panowie transakcje itp załatwiajcie przez PW a nie na forum publicznym.

Edytowane przez HD1940
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...