Skocz do zawartości

Heli coil


Greedo
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedyś zapodział mi się gwintownik spec. a musiałem szybko naprawić jeden otwór i użyłem do tego tzw. 2ki z kompletu M7x1 ale odradzam bo sprężynka później wychodzi razem ze śrubą.

Niestety trzeba zakupić cały zestaw.Można stosować reperatury nawet w ślepych otworach ale należy używać krótkich sprężynek i dokręcać później śrubę na max 6Nm.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja mam pytania :]

 

urwałem dwa gwinty w ttr, prawe od pokrywy magneta i sie sączy ;] los tak chciał ze naprzeciw kanału z łańcuszkiem! ;] gwinty nie są przelotowe wiec może ich takimi nieu czynię! ;]

 

Pytanie brzmi! Jak kupie odpowiednie sprężynki na allegro to jaki ma być gwintownik? Naprawiane to m6, to jest jakaś inna liczba zwoii czy standardowa?

 

 

Słuchaj, ja ten zestaw (3x20 sprężynek różnej długości + gwintownik, trzpień prowadzący, wiertło i łamacz) kupiłem za 176 zł z przesyłką (140 bez przesyłki). Moim zdaniem cena nie jest jakaś powalająca a w silniku gwintów 1 na M6 masz na prawdę dużo. Chyba opłaca się to kupić. A co do wiercenia otworu, to zmierz głębokościomierzem jaką głębokość ma otwór i zaznacz sobie na wiertle np taśmą albo markerem żeby za głęboko nie wywiercić

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko do użytkowników tych zestawów naprawczych. Używał ktoś tego do naprawiania gwintów pod półpanewkami od wałków rozrządu ? Wogole to dobrze się sprawują te "naprawki" przy poprawnym wykonaniu?

Edytowane przez orzyl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zapodział mi się gwintownik spec. a musiałem szybko naprawić jeden otwór i użyłem do tego tzw. 2ki z kompletu M7x1 ale odradzam bo sprężynka później wychodzi razem ze śrubą.

Niestety trzeba zakupić cały zestaw.Można stosować reperatury nawet w ślepych otworach ale należy używać krótkich sprężynek i dokręcać później śrubę na max 6Nm.

 

A można tym ustrojstwem naprawiać gwinty w których potem dokręca się coś z większą siłą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A można tym ustrojstwem naprawiać gwinty w których potem dokręca się coś z większą siłą?

 

 

Ja wczoraj dokręcałem z siłą przeokrutną więc pewnie się da :bigrazz:

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...