Skocz do zawartości

Honda CBR 1100 XX i wszystko co z nim związane


Rekomendowane odpowiedzi

Katalizatory sa w rurach tuz przed samymi kominami.

Czy gazniki sa glosniejsze od wtrysku, nie moge ci powiedziec, jakos nigdy sie "nie wsluchiwalem"

Czy jestem zadowolony ?

O tak !!!

i to bardzo, moze dla niektorych byloby za cicho, ale;

W niemczech za zbyt glosny wydech zaraz cie "skasuja" wlacznie z punktami karnymi,

po drugie, badzmy ludzmi, ja nie chcialbym przy takiej drodze mieszkac gdzie co chwila przelatuje moto, na "otwartych tlumikach"

po trzecie, przy dlauzszej trasie samemu by mi uszy odpadly, pomimo Schuberth-a S1

Po czwarte; tak przy 9-10.000 obr/min. patrafia "krzyczec" oj potrafia, juz niejeden kierowca samochodu malo zawalu nie dostal za kierownica.

Ergo;

dla mnie BOS jest "akurat" kiedy trzeba w miare cichy, ale kiedy trzeba to potrafi morde rozedrzec, no a pozatym w carbonie ladniej sie prezentuje jak oryginaly.

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,Panowie mam pytanie odnosnie XX,chodzi mi o przeglady miedzy serwisowe,wymiany oleju,filtry,zawory,gazniki,dokładnie chodzi co ile kilkometórw to sie powinno robic w XX,chodzi mi o wersje z ganikami,bo juz od dawna XX mi sie podoba i moze jakby dobrze poszło to na nastepny sezon byłby XX i chce wiedziec własnie te informacje,z góry dziekuje za odpowiedzi,pozdrawiam :icon_razz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

XX jest pod tym wzgledem dosc wdziecznym i dlugowiecznym motocyklem

 

wg instrukcji:

 

olej co 12 tysiecy km [chociaz sam bym to robil czesciej ; )]

luzy zaworowe po 24 tysiacach

filtr powietrza po 12 tysiacach [w ciezkich warunkach eksploatacyjnych czesciej ; )]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli ktoś potrzebuje łańcuch rozrządu do CBR11OOXX lub X11 to posiadam takowy i chętnie odsprzedam DID SCR-0412 fabrycznie zakuty. Kilka dni wstecz nabyłem go ponieważ odgłosy z silnika wskzywały że się kończy a okazało się że to napinacz. Trzeba było posłuchać rad forumowiczów!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, jeśli ktoś potrzebuje łańcuch rozrządu do CBR11OOXX lub X11 to posiadam takowy i chętnie odsprzedam DID SCR-0412 fabrycznie zakuty. Kilka dni wstecz nabyłem go ponieważ odgłosy z silnika wskzywały że się kończy a okazało się że to napinacz. Trzeba było posłuchać rad forumowiczów!

Gdzie kupowałeś napinacz i ile kosztował? Z wymianą poradziłeś sobie sam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U przedstawiciela HONDY w mojej okolicy za napinacz skasowali mnie 328zł, natomiast co do wymiany to mam to szczęscie,że kolega jest bardzo dobrym mechanikiem,przy okazji napinacza sprawdzenie luzuw zaworowych, synchro wtrysków. Po wmianie napinacza inne moto nic nie hałasuje znikły wibracje super! Ciekawe na ile przebiegu wystarczy.

hm... gdyby jeszcze w hondach sprzęgło tochę ciszej dawało znaki o swoim istnieniu ...to by było TO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ktoś z was ma u siebie założoną skórę na baku (np. firmy BAGSTER)?

Interesuje mnie jak się jeździ na moto z takim pokrowcem (czy lepsze trzymanie się baku, itp.) oraz czy po założeniu tego pokrowca nie będzie się rysował bak pod nim (np. dostanie się pod spód piasek)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla równej pracy silnika synchronizację wykonuje się zarówno gażnikom jak i WTRYSKOM.

 

Ze mozna zsynchronizowac PRZEPUSTNICE to wiem, ale wtryski....

moglbyc ta operacje w skrocie dokladniej opisac ?

Moze dowiem sie czegos nowego, jakby nie bylo - czlowiek uczy sie cale zycie, a ja nawet mechanikiem nie jestem.

 

 

 

 

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pisząc synchro wtrysków nie chodziło mi strikte o ingeręcje w fazy wtrysków czy coś podobnego tak jak w przypadku synchro gaźników nikt nie ma na myśli regulacji np. poziomu pływaków.

W jednym i drugim chodzi o to samo, wyrównanie ciśnienia w układzie dolotowm każdego cylindra do tej samej wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...