Skocz do zawartości

Wmiana płynu i odpowietrzanie układu chłodzenia.


jojo41
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Opis czynności jest np tutaj:

http://shell-advance.romiko.pl/?p=/shell/6/5

 

A tutaj opis, na przykładzie Hondy VT 500c:

http://www.shadow.org.pl/forum/viewtopic.php?t=161

 

Pozdr

Dzięki - tylko VT a moja VF to zupełnie dwa różne silniki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki - tylko VT a moja VF to zupełnie dwa różne silniki :crossy:

Oj tam...

Japońce aż tak chyba nie namieszali w układach chłodzenia, aby VT i VF tak bardzo sie różniły w tej kwestii.

Takie "drobiazgi" jak pompa wody, zbiorniczek wyrównawczy, czy korek wlewu i odpowietrzenie, montowane w latach 80-tych chyba były takie same i mniej więcej w tych samych miejscach. :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj tam...

Japońce aż tak chyba nie namieszali w układach chłodzenia, aby VT i VF tak bardzo sie różniły w tej kwestii.

Takie "drobiazgi" jak pompa wody, zbiorniczek wyrównawczy, czy korek wlewu i odpowietrzenie, montowane w latach 80-tych chyba były takie same i mniej więcej w tych samych miejscach. :crossy:

Mam nadzieję - popróbuje i zobaczę. Choć tego "Air Bolt coś tam" nie widzę :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć tego "Air Bolt coś tam" nie widzę :icon_mrgreen:

Hłe, hłe... a co... manual z netu?... :icon_razz:

Witaj w "Klubie Poszukiwaczy Odpowietrzenia"....Też się tego drobiazgu naszukałem.. oj, naszukałem...

 

Jest to śruba znajdująca się na kulistej obudowie termostatu. Przynajmniej w mojej VT tam jest.

W praktyce jej nie używałem (zapiekła się i wolałem jej nie odkręcać "na chama" by nie uszkodzić termostatu),

a moto sam się odpowietrzył.

 

Pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hłe, hłe... a co... manual z netu?... :buttrock:

Witaj w "Klubie Poszukiwaczy Odpowietrzenia"....Też się tego drobiazgu naszukałem.. oj, naszukałem...

 

Jest to śruba znajdująca się na kulistej obudowie termostatu. Przynajmniej w mojej VT tam jest.

W praktyce jej nie używałem (zapiekła się i wolałem jej nie odkręcać "na chama" by nie uszkodzić termostatu),

a moto sam się odpowietrzył.

 

Pozdr

Tak manual z netu :flesje: ale tej śruby na termostacie niema :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to spust cieczy masz na dole po lewej przy pompie, korek wlewu masz po prawej u gory, a odpowietrznik jest w termostacie pomiedzy gaznikami u gory (termostat jest zawieszony na wezach nie jest on mocowany w silniku), wyglada on jak odpowietrznik ukladu hamulcowego. Zbiornik wyrownawczy plynu jest pod siedzeniem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co pamietam to spust cieczy masz na dole po lewej przy pompie, korek wlewu masz po prawej u gory, a odpowietrznik jest w termostacie pomiedzy gaznikami u gory (termostat jest zawieszony na wezach nie jest on mocowany w silniku), wyglada on jak odpowietrznik ukladu hamulcowego. Zbiornik wyrownawczy plynu jest pod siedzeniem.

Pozdrawiam

 

Spust cieczy jest rzeczywiście na dole przy pompie ale w ramie(kawałek ramy jest częścią układu chłodzenia),

termostat jest przy samej chłodnicy - ale na diabła niema odpowietrznika :eek:

Ps. jak wlewać płyn - przez zbiornik wyrównawczy czy przez chłodnice :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zrobic fotke tremostatu?? i co jest najwyzsza czescia w ukladzie chlodzenia termostat czy wlew cieczy czy moze wlew jest polaczony z termostatem?? co do wlewania samej cieczy to wlewasz ja bezposrednio do ukladu chlodzenia glownym wlewem przy chlodnicy lub na wezu, po zalaniu ukladu zalewasz zbiorniczek wyrownowazajacy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorry ze wyjeżdzam z tematu wam. Ale chciałem sie spytac jak zalewa sie chłodnice(2 są) w crossie zeby nie była któraś nie daj boże zapowietrzona? Nie wiem jak sie powinno profesjonajnie zalewac płyn do chłodnicy tak żeby nie było tam powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a mozesz zrobic fotke tremostatu?? i co jest najwyzsza czescia w ukladzie chlodzenia termostat czy wlew cieczy czy moze wlew jest polaczony z termostatem?? co do wlewania samej cieczy to wlewasz ja bezposrednio do ukladu chlodzenia glownym wlewem przy chlodnicy lub na wezu, po zalaniu ukladu zalewasz zbiorniczek wyrownowazajacy.

Foty nie mogę(aparat zdechł), wlew do chłodnicy po lewej, termostat po prawej, oba są na tej samej wysokości może ciut wyżej termostat(ze 2-3cm). Foty mojej maszyny są w linku poniżej, ale raczej ogólne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...