Skocz do zawartości

Zabezpieczenia motocykla


Rekomendowane odpowiedzi

  • 4 lata później...

Witam,

 

Poszukuję dobrego alarmu do mojego motocykla. Kupiłem Roadlinera S z 2009 roku... jako, że jest to wersja US, nie posiada on ani alarmu ani immo. sad.png Buu. Bardzo proszę o podpowiedź. Jaki alarm był by najlepszy?

 

Ps. Znalazłem na Allegro alarm firmy Patrolline model HPS 477N "http://allegro.pl/al...670846735.html", podobno jest to dobry alarm, dobrze gadającu z motocyklami Yamahy. Problem tylko w tym, że brakuje dedykowanego kabla do tego modelu Yamahy. Czy taki problem jest do przejścia?

 

Dziękuję za pomoc,

Pozdrawiam,

B

 

Wyszukiwarka nie gryzie..

Edytowane przez Diabel_Piszczalka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czołem,

 

podłączenie nie jest skomplikowane i problem braku dedykowanej wiązki to nie jest żaden problem, bo kable w alarmach są zawsze opisane, a alarmy dobrych firm są mało szkodliwe dla moto... jest troche na pewno roboty przy montażu syren, czujnika przechyłu, wpięciu się w kierunkowskazy, zasilaniu, itp.

poproś sprzedawce o instrukcję, to zobaczysz, że jest pewnie kilkanaście przewodów, jasno rozpisanych.

 

alarm fajny, są równie fajne, trochę tańsze - jakieś silicony czy hibernatus. Moim zdaniem nie ma konieczności płacenia za regulacje głośności syreny, której prawdopodobnie nigdy nie będziesz regulował... Regulacja liczby bilnków to też raczej nie jest produkt pierwszej potrzeby.... :) Zanim kupisz dobrze sprawdź czy i gdzie ma się zmieścić ten alarm, bo w cruiserach to nie jest takie oczywiste... miejsca pod siedzeniem zwykle mało, choć na szczęście tam jest centrum elektryczne :)

 

pozdro

R

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Odświeżę trochę temacik... ;)

 

Zakupiłem właśnie w/w alarm Hibernatus T.

 

Ale nie o tym, mianowicie chodzi mi o ten klucz zbliżeniowy. Na czym polega jego użytkowanie, gdy alarm się uzbroi trzeba przystawić transporder bliżej centralki czy po prostu podejść z Nim do moto i alarm sam się dezaktywuję, jaki ma po prostu zasięg?

 

Ma ktoś taki alarmik, jak się sprawuję?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

Odświeżę trochę temacik... ;)

 

Zakupiłem właśnie w/w alarm Hibernatus T.

 

Ale nie o tym, mianowicie chodzi mi o ten klucz zbliżeniowy. Na czym polega jego użytkowanie, gdy alarm się uzbroi trzeba przystawić transporder bliżej centralki czy po prostu podejść z Nim do moto i alarm sam się dezaktywuję, jaki ma po prostu zasięg?

 

Ma ktoś taki alarmik, jak się sprawuję?

 

Ja mam hibernatusa ale z pilotem, ten kluczyk/centralka ma u Ciebie przycisk do zmiany ustawień?

 

Alarm sprawował się bdb ale zamilkł i coś jest nie tak, podejrzewam żarówki xenonowe (robią przepięcia w instalacji), podobnie miałem w samochodzie. Muszę je wypierdolić przed wiosną.

Edytowane przez kubagsx

freude am fahren

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Rozważam ostatnio zakup łańcucha.

Miał być standardowy oxford ale poczytałem opinie, że lepiej kupić hartowany łańcuch sprzedawany w odcinkach 1 m w Castoramie (niby, że dlatego w takich odcinkach, bo nożycami by go nie ucięli na żądaną długość). Podjechałem, znalazłem i faktycznie w odcinkach 1 m za 63 zł.

Taki: http://www.youtube.com/watch?v=QnV_U4O37aw

Ładny, lekki, błyszczący, kółka 10 mm okrągłe w pokrowcu i pisze, że hartowany.

Ale patrzę obok leżą łańcuchy Citadel (coś by Abus) 1,5 m z kłódką za 165 zł. Taki:

http://motocyklowo.p...osc-150-cm/3299

Ogniwa o kwadratowym przekroju 12 mm podłużne o zielonym odcieniu i też na nim pisze, że hartowany. Pytam sprzedawcę który w końcu jest hartowany skoro różnią się wyglądem. Obydwa - odpowiedział i poszedł.

Łańcuch Citadel znacznie cięższy ale sprawia wrażenie solidniejszego i gotowy do założenia.

Ten drugi trzeba by pewnie kupić dwa razy po 1 m i do tego dwie kłódki. Jest lżejszy ale z dwoma kłódkami trochę bardziej kłopotliwy.

No i czy obydwa są takiej samej wytrzymałości skoro wyraźnie różnią się wagą i wyglądem co.gif

Wie ktoś coś o łańcuchach hartowanych z Castoramy lub łańcuchach (hartowanych?) Citadel?

 

Z góry dziękuję za każdą odpowiedź na temat.

Edytowane przez slavek_t
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 lat później...

Siemanko.


Drodzy koledzy, użyczycie swojej wiedzy i doświadczenia świerzakowi smiley-1_24.png


Co polecacie, łańcuch, disc-lock'a czy może U-lock'a? Co będzie Waszym zdaniem najpraktyczniejsze, najlepsze? Jakiej marki zabezpieczenia polecacie, czy któraś ewidentnie jest lepsza od innych?


Ja zastanawiałem się nad czyś od oxforda albo abusa. I myślę żeby kupić łańcuch którym pod domem będę przypinać moto do słupa. I jakiegoś disc-lock'a na postoje na mieście. Co o tym sądzicie?


Co polecacie, jakie marki, jakie modele? No i żeby to było w przystępnych cenach smiley-1_24.png (przystępna cena dla mnie to tak od 200 do 400 myślę że chyba będzie ok za jedną z tych rzeczy nie za obie)


Będę wdzięczny za każda odpowiedz, poradę, sugestie.


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup kawałek mocnego łańcucha i kłódkę Gerda HSS np. taką: http://allegro.pl/klodka-atestowana-atest-z-atestem-gerda-hss-632z-i5079194941.html

i masz całkiem dobre zabezpieczenie. Można stosować samą HSS na tarczę hamulcową ale trzeba sprawdzić czy w Twoim moto da się założyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...