Skocz do zawartości

nicasyl czy zeliwo?


kusiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Płaci sie za to ze nikt nic o tym niewie.

Raczej coś tam jest wartego tyle skoro tyle kosztuje. A napewno nie ma na swiecie tylu jeleni żeby sie nabierali ze to niby mogłoby kosztować 300 a kosztuje 600 najtaniej. A co do tuleji to bede ja musiał docierać, pytam tylko dla formalnosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Płaci się za to że prawie nikt tego nie robi. W Polsce nie ma zakładu regenerującego cylindry z nikasilem. Dopracowanie procesu na tyle aby można było produkt sprzedawać to zapewne kupa kasy i czasu na eksperymentowaniu.

Ponadto na forum Motox ktoś mówił że dostarczał cylinder niemal do samego zakładu w Czechach i płacił o wiele taniej. Przesyłka za granicę swoje kosztuje no i jak już ktoś ma kontakt z docelowym zakładem to również każe sobie płacić za tą wiedzę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie akurat nigdy ale nie jest to dla mnie dziwne. Chyba ze do kogo innego była skierowana ta wypowiedź.

Za to twoje pierwsze zdanie wg mnie mija się z rzeczywistością. Na twoim miejscu nie liczyłbym na to że jesteś pierwszą osobą w Polsce która dowiedziała się jak wygląda proces nakładania nikasilu. Tak na marginesie, nie jestem jeszcze w 100 procentach przekonany do twojej teorii. Wygłaszasz ją z taką pewnością i tak banalizując że jeszcze ktoś by pomyślał że sam w garażu jesteś w stanie to zrobić. Może komuś innemu będzie się chciało na ten temat dyskutować. Ja mógłbym powiedzieć że skoro siluminowy odlew cylindra zawiera krzem to tuleja żeliwna powinna się nazywać tuleją żeliwno-krzemową. Przecież jedno dotyka drugiego...

:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zalewana tuleja zeliwna miała w polsce nazwe handlowa "alfer" ;]

Nie móie ze jestem jedyny który to wie wrecz przeciwnie, ale jak ktos wie to juz to ukrywa i raczej o tym nie mówi. Zreszta swego czasu temat mnie mocno drazniu i zadzowniłem do mahle i zapytałem w prostr co to do skur... jest :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...