Skocz do zawartości

nicasyl czy zeliwo?


kusiek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ej to jak mam sie upewnic czy to tuleja zeliwna jest?kiedys gdzies na forum czytalem cos mi sie kojazy ale znalesc nie moge .....

 

Kurczak to już nie wiem może się przycignoł do szpilki....a jak okrecasz wewnątrz ten magnes to nie m róznicy w przyciaganiu czy ciagnie tylko na wysokości szpilek?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest inna jeszcze teoria;) przecież nikasil to metal;] też bedzie magnetyczny.

 

nikasil to spiek ceramiczny , do tego magnes się nie klei chyba że klejem przesmarujesz :)

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie przyciaga magnesu ale widze ze jest do poprawki cylinder. Zna ktoś z was dobry zakład który sie tym profesjonalnie zajmuje w sensie dobrze i nie na odpier..?? Najlepiej nak bym cos znalazł na warmi bo wolałbym pogadac w 4 oczy z gosciem jak to sie mu widzi bo nie wiem jak bedzie puzniej wygladała sprawa dopasowania tłoka. A dodam że mam położony nikasil na tuleji. Przypomniło mi sie że lulejie z nikasilem też można kupic wiecie gdzie? Już nic nie wiem i nikt nie chce mnie oświecic czy to sprawda co słyszałem ;|

Edytowane przez Moto33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A dodam że mam położony nikasil na tuleji. Przypomniło mi sie że lulejie z nikasilem też można kupic wiecie gdzie? Już nic nie wiem i nikt nie chce mnie oświecic czy to sprawda co słyszałem ;|

 

Powiem tylko że poprzedni właściciel wcisnął ci kit :notworthy:

 

Tuleja żeliwna nie ma jednego milimetra grubości aby dało się ją przeoczyć.

 

nikasil to spiek ceramiczny

Ja bym powiedział że gładź jest pokrywany elektrolitycznie warstwą niklowo-krzemową!

Edytowane przez Wojteque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja sprawdzałem ze to czyty nikiel;] nakładany elektrolitycznie.

 

jak nikasil to czysty nikiel to wstąpię ta zaczne nosić moherowy beret.

 

Ni - nikiel

Ca- wapń

Si - krzem

= NICaSiL , spiek niklowo-ceramiczny , tylko nie wiem skąd to "L"

 

Nikiel zapewnia nieścieralność i poślizg natomiast ceramika odpowiednią twardość , więcej nie wiem bo nie studiuję mechaniki

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

L pochodzi od Lenor. W sensie że w dotyku jest miły jak kaczuszka.

Nicasil tylko na gołe aluminium.

 

Twoja argumentacja jest przekonywująca. Tylko wapń pominąłem :icon_mrgreen: Ale dalej będę się upierał że nakładany jest elektrolitycznie. Chyba że robi się to etapowo.

 

Tadeusz Rychter w książce "Silniki dwusuwowe pojazdów" informuje czytającego że nicasil nakłada się elektrolitycznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikasil is a trademarked electrodeposited oleophilic nickel matrix silicium carbide coating for engine components

 

electrodeposited - w wolnym tłumaczeniu nakładany elektrolitycznie

oleophilic- nie umiem tego przetłumaczyć dosłownie ale można powiedzieć że to słowo określa chemiczne właściwości niklu używanego przy produkcji

silicium- krzem

carbide- karbid -związek nieorganiczny w postaci białej masy krystalicznej, otrzymywany z wapna palonego i koksu

No to już mamy definicję nikasilu :D

Te tłumaczenia pewnie większości wydadzą się liche bo i takie są ale poprawnie obrazują znaczenie.

 

jak zwykly nikiel to za co sie placi tyle kasy?

 

Za przygotowanie cylindra, zapewne dość skomplikowany proces. Poza tym nie jest to czysty nikiel.

Edytowane przez Wojteque
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pasta z wapienia jest potrzebna do procesu technologicznego, nie jest składnikiem samej powłoki.

Silumin to stop krzemu z aluminium;] Robione sa z tego kartery, tłoki, cylidry, głowice itp;] Wiec też nie ma tu technologi z kosmosu;] Płaci sie za to ze nikt nic o tym niewie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...