Skocz do zawartości

samochody coupe


sorkel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Alfa rzeczywiście piękne auto, a co do awaryjności to się nie zgodzę, mam w rodzinie taką, na wypasie, i nie psuje się ani silnik ani elektryka.... Ale fakt że jak coś padnie to sporo kasy. Np. wymiana pierścieni 7,5 paczki, tyle że jest to pierwsza naprawa od nowości tak naprawdę... nie licząc poprawek lakierniczych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa rzeczywiście piękne auto, a co do awaryjności to się nie zgodzę, mam w rodzinie taką, na wypasie, i nie psuje się ani silnik ani elektryka.... Ale fakt że jak coś padnie to sporo kasy. Np. wymiana pierścieni 7,5 paczki, tyle że jest to pierwsza naprawa od nowości tak naprawdę... nie licząc poprawek lakierniczych.

 

 

miałem kiedyś do czynienia z alfą 33 i wszystko leciało na potęgę. te auto tak zepsuło wizerunek tej firmy w moich oczach. porażka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrozumiałe ale szkoda, że graty kosztują 20-30% więcej niż do E-39 czy Audi, przeraził mnie koszt termostatu w Alfie (ok 130-140zł) a jest to część, która jak w każdym samochodzie moze paść zawsze, dla odmiany do Bety kosztuje średnio 20zł. Na amortyzatorach też można wyjść jak zabłocki na mydle a te na naszych drogach polecą każdym samochodzie dość szybko.

To wszystko nie zmienia faktu, ze jak ktoś ma duzo cierpliwości i kasy to ujeżdżać będzie śliczną brykę a 159! baaaajka :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale chodzi o coupe 4 drzwiowe czy generalnie o sportowa furke z 4 wrotami? Bo coupe to dopiero CLS chyba :crossy: ale to troche wykracza poza twoj budzet :bigrazz: ja osobiscie do lansu wzial bym nissana 300zx, albo 200 sx s14 kozak fury. A co do wygodnego wsiadania i wysiadania z kupe, to tylko jak zaparkujesz na dwoch miejscach parkingowych, w innym przypadku po prostu nie wysiadziesz :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Mój ojciec miał Nissana 100NX 1,6 i mówi że jak się już wyprowadzę, to sobie takiego kupi tylko 2,0 i będzie z matką szalał.... :icon_mrgreen: Ogólnie był bardzo,bardzo,ale to bardzo zadowolony.

 

pzdr, bebu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Ogołem to zastanów sie do czego Ci to auto bedzie potrzebne. Ja mam CC i wcale nie uważam ze jest niewygodne. Miejsca z tyłu faktycznie mało, ale co mnie to obchodzi ? :P przeciez zawsze ja jestem kierowcą. Z 4drzwiowych autek podoba mi sie mazda rx8 z silnikiem wankla no i standardowo subaru impreza i lancer. Często trzeba wybierac między wyglądem a praktycznością. Ja mam w rodzinie kilka innych aut i skupiłem się tylko i wyłącznie na radości z jazdy i wyglądzie samochodu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Alfa Romeo GTV co prawda nie z najmocniejszym silnikiem, ale z 2,0 V6 Turbo 200 KM już dostaniesz. Szybkie, ładne, żadkie, wyjątkowe auto...

Ale licz się z wysokim spalaniem i kosztami serwisu...Awaryjność- hmmmm czesto elektryka- zwłaszcza ta niemiecka. (Chodzi pogląd, że w Alfie elektryka zaczęła się sypać odkąd zaczęto montować podzespoły...niemieckie).

W mojej też sypała się tylko elekrtyka- a to opuszczanie szyby, a to centralny, a to kontrolki abs-u, albo poduszki...

Ale wrażenia z jazdy jakąkolwiek Alfą bezcenne :icon_mrgreen: (jeździłem każdą począwszy od 33 poprzez 75, 95, 145....na Alfie Brera skończywszy :icon_mrgreen: )

Edytowane przez radekk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Że tak powiem , przedział miał byc do 15 k, a chyba nie znajdziesz EVO8 do tej kasy. Poza tym mówmy o motocyklach dla ludzi normalnych o niższej niż średnia krajowa.

 

Pozatym mówmy o samochodach hehe.

 

Jak szukasz coupe to bierz Honde Civic Coupe, trafisz na dobra to bedziesz napewno zadowolony. Unikaj handlarzy i odpicowanych furek z niskim zawieszeniem, tylko bliskie oryginalowi. Ladniutkie sa Civici Coupe V gen. Silniki 1.5 105 KM, 1.6 VTEC 125 KM. Swietne i piekne autka.

 

A miał ktoś do czynienia z preludą z roczników 92-94??Jak to się sprawuje?Drogie częsci?Silnik raczej 2.0 130km i tak za mocny ale słabszych nie ma :icon_question:

 

Swietne autko. 133 KM w 2litrowym silniku to nie jest tak wiele, do okielznania... Czesci nie sa ciezko dostepne. Wyglad poezja... swietny przod, silnik bezawaryjny, jednak slyszalem (nie wiem z doswiadczenia) ze silniki 2.3 160KM sa bardziej awaryjne. Ale mowia ze jak Pralke to tylko 2.2 VTEC 185 KM :biggrin:

 

Wiecej na www.civicklub.pl i www.hondapl.org

Edytowane przez the-one
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...