Skocz do zawartości

Auto do przewozu Moto


MESSER
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Zadawałem już to pytanie na F.M ale widocznie w nieodpowiednim miejscu.

Mam takie nietypowe pytanie.

W przyszłym sezonie chcę zacząć przygodę z dr 350. Potrzebuję jakiegoś samochodu, którym mógłbym przewozić motocykl z fiordów do Polski na wakacje itp. Mam na myśli jakiś dostawczak. Najlepiej żeby miał 3 siedzenia z przodu, no i najważniejsze pakę w której zmieściła by się deerka. Ma to być też samochód do codziennego użytkowania więc najlepiej żeby miał siedzenia z tyłu (demontowalne w razie potrzeby zwiększenia miejsca na motocykl). Ale też ważne żeby nie był zbyt wielki gabarytowo, ponieważ tutaj zaparkować dużym samochodem graniczy z cudem. Taki poprostu skrojony na miarę na deerkę, z możliwością zainstalowania dodatkowych siedzeń z tyłu. A z tego tytułu, że na raz będe kupował moto + rynsztunek + auto, to będe miał raczej skromny budżet na auto.

Co Wy na to??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rób tak jak radzi ci cubamen: T4, a najlepiej wersja long. sam mam takiego i uważam go za złoty środek, czyli auto na tyle duże, że zabierze na pokład spokojnie dwa motocykle, 3 osoby + ewentualnie możesz sobie założyć jeszcze 2 ławki x 3 osoby, a przy tym ma wiele zalet osobówki (porównując do większych aut np. LT, master), czyli wygodne, w miarę mało pali, świetnie się prowadzi, łatwość parkowania... takie duże auto rodzinne..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm mercedes sprinter no ale swoje kosztuje... citroen jumper z 1997 roku mozesz kupic za jakies 14 PLN :icon_razz: Fiat ducato, renauto master :clap: duzo jest aut tego typu:) jak nic nie pasuje to polecam starego, poczciwego Żuka:D hehe:) ja tam wolałem zainwestowac w przyczepke i ciągać moto osobówka:) pzdr :biggrin:

Edytowane przez damek0007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam na myśli jakiś dostawczak. Najlepiej żeby miał 3 siedzenia z przodu, no i najważniejsze pakę w której zmieściła by się deerka. Ma to być też samochód do codziennego użytkowania więc najlepiej żeby miał siedzenia z tyłu (demontowalne w razie potrzeby zwiększenia miejsca na motocykl). Ale też ważne żeby nie był zbyt wielki gabarytowo, ponieważ tutaj zaparkować dużym samochodem

Te zalozenia iealnie spelnia citroen jumpy i jego klony(fita scudo i peugeot expert). T 4 czy sprinter to juz wielkie fury i zaparkowanie w centrum miasta jest troszke trudniejsze. Takze zuzycie paliwa jest sporo wyzsze. A do Jumpy'ego spokojnie wchodzi motocykl, mozna kupic wersje z dwoma a nawet trzema rzedami siedzen , z przodu trzy fotele-idealne auto :) A jak a silnik HDI to tez calkiem ladnie pociska, a do tego nie pali tyle co typowy,duzy dostawczak :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

T 4 czy sprinter to juz wielkie fury i zaparkowanie w centrum miasta jest troszke trudniejsze. Takze zuzycie paliwa jest sporo wyzsze.

 

t4 2.5tdi 102km - pali średnio 8l/100 i się dobrze zwija, parkowanie też pestka, moja laska czasami mnie tym wozi z imprezy i bardzo lubi prowadzić.

 

 

Tu masz fotkę T4 z dwoma moto na pokładzie:

 

http://img225.imageshack.us/img225/6128/spa0106ct3.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to skłaniam się ku citroenie jumpy itp. brzydactwo z niego ale dostawczak nie musi być przecież ładny. Na samochód przeznaczyłem 10tyś. Tylko ciekawe czy w tej cytrynie można wpiąć tylny rząd siedzeń... tym samym czy nie ma przegrody między pasażerką a paką.

Myślałem o T4 ale jakoś mi nie podchodzi. No i najważniejsze, czy w jumpy i temu podobne zmieści się dr350 przypomne wymiary dlugosc 2335mm szerokosc 885mm

Edytowane przez MESSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właściwie to skłaniam się ku citroenie jumpy itp. brzydactwo z niego ale dostawczak nie musi być przecież ładny. Na samochód przeznaczyłem 10tyś. Tylko ciekawe czy w tej cytrynie można wpiąć tylny rząd siedzeń... tym samym czy nie ma przegrody między pasażerką a paką.

Myślałem o 4T ale jakoś mi nie podchodzi. No i najważniejsze, czy w jumpy i temu podobne zmieści się dr350 przypomne wymiary dlugosc 2335mm szerokosc 885mm

10 tysiecy czego? Jezeli zlotych, to moze byc duzy problem ze znalezieniem auta w zadowalajacym stanie. Tak jak pisalem-sa rozne wersje, z przegroda, bez przegrody ,z jednym ,dwoma, trzema rzedami siedzen. Zalezy co znajdziesz :lalag: Nie wiem jak dr-ale Fazera 1000 wiezlismy Jumpy i nie bylo zadnych problemow!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm... Jeśli fazer się zmieścił to i deerka powinna wejść. Co prawda chyba jest troche dłuższa od fazera o ok. 15cm. Ale powinno być ok.

Co do kwoty to 10 tysięcy złotówek oczywiście. Ale jeśli znajdę odpowiedniego sprzęta i będzie kosztował więcej niż przeznaczyłem to i tak go kupię.

Dzięki chłopaki za odpowiedzi. Jednak Master Jumper Sprinter są troszkę za duże. T4 natomiast jest aktualnie moim służbowym samochodem i że tak powiem rzygam już nim;)

Przyczepkę dobrze byłoby i tanio kupić na motocykl, ale nie mam do czego jej podczepić:icon_rolleyes: Właśnie dlatego kupuję osobową ciężarówkę żeby wozić moto i własną dupę.

Chyba zrobię tak jak mówił Zajc. Poszukam albo jumpy albo experta, bo scudo- jako fiat odpada. (Ostatnio miałem seicento i wystarczy).

Pozdro

Edytowane przez MESSER
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Polecam tez Nissan Vanennte Cargo 2.3D - znajomy miał takową furę bo prowadził biznes ale bez problemu pakował na pake KTM`a LC540 i w kazdy weekend smigał na treningi i zawody.

 

Chyba ze masz nadmair gotówki to kup dużego Sprinter`a - Gollobowie pakowali nań 3 maszyny typowe off-road chyba CR125 lub 250 + sprzęt i tez smigali na trening.pozdro.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ciekawe, że trafiłem na ten temat przez Google. Ale się porobiło.

 

Zacząłem grzebać w tym temacie od jakiegoś czesu. i natrafiam na pewne ograniczenia. Chodzi mi o wymiary przestrzeni ładunkowej. Powoli je kompletuję na zasadzie wejdzie -nie wejdzie. Założyłem że muszą się zmieścić dwa motocykle. Diversja 600 i Virago 535. Z szerokością przeważnie wychodzi, gorzej z długością. Virago jest dłuższa i ma 2,25 m katalogowo. Czyli jesli podają 2,1 m z przegrodą to kicha.

zaczołem więc eliminować auta pod innymi kątami.

1 KIA - wszystko podchodzi ale kupująć 5 - 6 letni ezemplaż kupuję kupę kłopotów - odpada

2 Toyota - wszystko pasuje poza ceną 10 letni samochód to 20 tyś i przebieg też 300 tys. - odpada

3 VW T 4 - jak wyżej trosztę niższa cena ale za to wybór. - do przemyślenia.

4 Hiunday - H 100 lub H 200. cenowo ujdzie kłopot to jakość np silników i serwis. - z braku laku....

5 Mitsubishi L 200 lub L 400 Ceny atrakcyjne przy przebiegach 150 tyś dobre silniki. - korci mnie.

6 Juppy, Expert. Chyba to byłoby to.

I właśnie dochodzimy do sedna. Wymiary. To co ostatnio znalazłem to właśnie 2,35 u Jappego. Ale są różne wersje, moją przegrody. Zacząłem wypytywać na Allegro z kiepskim skutkiem. Podali mi np 2,1 chyba przy Expercie. Chciałbym abyście odnieśli sie do tego co napisałem. Dodam że rozpatrywałem auta z silnikami diesla 99 %. 1,9 lud 2,5 TD. Jeśli będą pytania to w miarę możliwości odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...