Skocz do zawartości

Vento 1.9d


jawic
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Chodzi Ci o przekażnik do świec żarowych rozumiem. Skoro tak to sprawdź czy dochodzi prąd do świec i już bedziesz miał odpowiedż na to pytanie. Odnośnie świec, to możesz wykręcić i zobaczyć czy po włączeniu zapłonu robi się czerwona czy nie, ale osobiście proponaował bym wymienić, bo chociaż grzeją to mogą już słabo grzać, co w efekcie prowadzi do słabego odpalania(teraz,a co dopiero jak przyjdzie mrozik :)) Jeżeli masz zamiar jeździć tym samochodem jeszcze trochę czasu to proponował bym zakup Świec BOSCH bo skra może wytzryma jedną zimę i za rok to samo będziesz miał , albo nawet jednej zimy nie wytrzyma. A co do wtrysków to sprawdż cz jak się rozgrzeje to kopci(na czarno) bo jak tak to moze oznaczać że wtrysk leje, a jak nie to może być też wina słabego ciśnienia w cylindrze. Pozdrawiam i życzę żeby to był przekażnik albo świece, bo to najtańsze rozwiązanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na czarno kpocił? chyba na niebiesko;) jak przy przegazowaniu zakopci na czarno normalne, ale jak na niebiesko to któryś leje, zresztą jak leje wtryskiwacz to najczęściej silnik nie pali na ten gar, albo kuleje i słabszy napewno. świeczki napewno, bo wtryskiwcz nie ma różnicy czy zimny czy ciepły silnik, jak leje to stale;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

na czarno kpocił? chyba na niebiesko;) jak przy przegazowaniu zakopci na czarno normalne, ale jak na niebiesko to któryś leje, zresztą jak leje wtryskiwacz to najczęściej silnik nie pali na ten gar, albo kuleje i słabszy napewno. świeczki napewno, bo wtryskiwcz nie ma różnicy czy zimny czy ciepły silnik, jak leje to stale;)

odważna teoria. Otoż do niedawna miałem problemy bardzo podobne, tzn. palił nawet w niskich, ale z problemami. Juz prawie kupiłem nowy komplet świec, a to wydatek niewąski, bo do primery 2.0 td to prawie 500 pln, ale wpadłem do mechanika i... Świece ok, przekaźnik też, wtryski 2 lały - na zimnym się przywieszały. A w zasadzie nie dymił. Po przeczyszczeniu wtrysków i regulacji rozpylania, pali z pierwszego kopa - testowane przy - 5, ale juz w tych temperaturach potrzebował cierpliwości.

Z kolegami siezgodzę jak najbardziej. stereotyp jest taki, że świece, rzadziej przekaźnik, ale jest zawsze odstępstow od reguły, wybierz sobie: słabe spręzanie w starszych silnikach - niestety naprawa... hmmm...

padająca pompa, probelmy regulacyjne... Jest tego trochę. Ale świece to pewnie 80% przypadków, ale skonsultuj to z jakimś mechanikiem.

J.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odważna teoria. Otoż do niedawna miałem problemy bardzo podobne, tzn. palił nawet w niskich, ale z problemami. Juz prawie kupiłem nowy komplet świec, a to wydatek niewąski, bo do primery 2.0 td to prawie 500 pln, ale wpadłem do mechanika i... Świece ok, przekaźnik też, wtryski 2 lały - na zimnym się przywieszały. A w zasadzie nie dymił. Po przeczyszczeniu wtrysków i regulacji rozpylania, pali z pierwszego kopa - testowane przy - 5, ale juz w tych temperaturach potrzebował cierpliwości.

Z kolegami siezgodzę jak najbardziej. stereotyp jest taki, że świece, rzadziej przekaźnik, ale jest zawsze odstępstow od reguły, wybierz sobie: słabe spręzanie w starszych silnikach - niestety naprawa... hmmm...

padająca pompa, probelmy regulacyjne... Jest tego trochę. Ale świece to pewnie 80% przypadków, ale skonsultuj to z jakimś mechanikiem.

J.

To ostatnie zdanie to do mnie??? Bo jeżeli tak to już dawno, dawno nieaktualne :wink:

Winne były świece, nowy komplet i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to znaczy? jak to mozliwe? a na ciepłym jż nie były brudne skoro przeczyszczenie dało rozwiązanie?

 

Oczywiście ,że to możliwe i często spotykane szczególnie po dłuższym postoju.Iglica dostanie parę razy ciśnieniem rozrusza się i po chwili pracuje normalnie.

Edytowane przez kogut
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...