Skocz do zawartości

Birmingham Motorcycle Show


ruthi7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Po pierwsze nie bardzo wiem gdzie to dać, ale chyba tutaj się nadaje.

 

A wiec dzisiaj z gronem moich znajomych nawiedziliśmy N.E.C. w Birmingham. Odbywają się tam pokazy motocykli i skuterów. Impreza trwa do 2 grudnia więc jak ktoś chętny to polecam!

 

Czasu nie mieliśmy za dużo, bo aby zobaczyć wszystko, trzeba poświecić cały dzień.

 

Co ciekawsze:Znowu bardziej przekonałem się, że szlifierki nie dla mnie są ;) Przysiadłem sie do paru, jakie tak naprawdę zawsze mi się podobały, triumph 675, kawasaki zx6, 10, yamaszki r6, r1, ducati generalni wszystko na co dało się wpełznąć :] Ale chyba dupa by mi odpadła przy moim sposobie użytkowania bike'a :) . Dobra forma tej imprezy (co akurat w Zabrzu nie było tak powszechne) że każdy model można było dosiąść, dotknąć, powąchać i cokolwiek kto chciał. Zawsze ktoś pytał czy może pomóc, doradzić etc.

 

Najbardziej do gustu przypadły mi (oczywiście) turystyki, te szybkie (kawasaki zzr1400,XX, GTR1400) jak i te troszkę "bardziej" turystyczne (duży Varadero, Translap). Moje przyszłe typy to od zawsze faworyzowana VFR V-tec, ale tutaj duże zamieszanie w mojej głowie wprowadziła CBF 1000 w pełnym rynsztunku (kuferki nava prezentowały się świetnie) oraz NTV Deauville. Również miło zaskoczył mnie nowy Bandit 1250 pokazany w wersji turystycznej (pełna owiewka, kufry fabryczne <centralny zdecydowanie za blisko,mało miejsca dla pasażera>,wyższa szyba), Triumph ST1050 oraz Tiger (wszystkie w wersjach "uturystycznionych" fabrycznie.

 

Nie za bardzo przypadły mi turystyczne BMW, to chyba zdecydowanie jeszcze nie dla mnie, może za 20 lat. Brak w nich uniwersalności codziennej... Ale to już kwestia indywidualna ;) i gustu - a tu każdy ma swój.

 

Z ciekawostek można było zobaczyć GSXF650 na 2008 rok. Nowe jajko prezentuje się na żywo rzeczywiście bardziej agresywniej. Generalnie bardzo pozytywne wrażenie (szczególnie przypadł do gustu mojemu bratu)

Pokazały sie takie firmy jak Hyosung z modelami 125, 250, 650 i parę innych. Ale jednak jakość wykończenia nawet w takich detalach jak manetki, plastyki pokazują, że jeszcze daleka droga przed nimi...

 

Można było zobaczyć nową YZF125 oraz Kawasaki Ninja250, czyli oczekiwane mniejsze pojemności.

 

 

Co do ubrań, zaciekawiła mnie firma REV'IT (www.revit.eu). Ubrania (zwłaszcza kurtki i spodnie turystyczne) prezentują wysoki poziom wykończenia. Membrana i podpinka - każda wypinana osobno, dużo kolorów: od ciemnych po jasne na wojaże po południowej Europie;), duży wybór również dla pań. Jakość wykończenia dożo przewyższa używane przeze mnie NITRO czy RST :P Zaciekawiły mnie modele na 2008 rok więc nie wiem czy są już w katalogu czy na stronie.

 

Z kasków odkryłem Schuberth'a C2 wcześniej dla mnie nie znanego. Dobra jakość. Szczękowiec w promocji kosztował 250 funtów (może nie tani) ale jeszcze żaden kask tak dobrze nie leżał na mojej bańce i tak dobrze nie układał się wokół szyi. Na pewno można by zapomnieć o zawiewaniu i podwiewaniu...jak niestety w obecnie używanym AGV AirTech się zdarza :/

 

No i to co tygryski lubią najbardziej czyli panie hostessy, które bardzo chętnie dawały się...fotografować oczywiście :) Miło, miło bardzo...miło :biggrin:

 

Podsumowując: Nie da sie opisać wszystkiego. Dużo do oglądania, ciekawe stoiska, możliwość uposażenia w miarę rozsądnych pieniądzach (dużo niższych niż w sklepie), Miło spędzona niedziela!!!

 

PS:Kiedyś był na forum temat o kombinezonach z Chin czy Pakistanu. Widziałem (tylko za cholerę nie mogę sobie przypomnieć ja to się zwało) parę modeli wystawionych na stoisku przez hindusów (trudniących się tutaj handlem wszystkim ze wschodu). cały komplet kosztował 69funtów (około 350zł) ale o jakości to lepiej nie wspominać....

 

Zapraszam do zdjęć, występują m.in. ja, mój brat, jego żona i dobry przyjaciel (przeważnie na czoperkach :P) Zdjęcia wrzuciłem wszystkie (na ciepło) bez segregacji więc bez głupich komentarzy proszę :D

 

Pozdrawiam.

 

http://picasaweb.google.pl/damiangawronski/NiedzielaAdrian

 

http://picasaweb.google.pl/damiangawronski/BirminghamPart2

Edytowane przez ruthi7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wow. Spoko fotki.Własnie mam zamiar się tam wybrać ale samemu to lipa a ziomki z kurierki boją sie jechać taką trasę na moto i nie bardzo mamy chęć jechać daleko po całym tygodniu jazdy w ramach pracy. Ale szkoda przegapić takie show. Jak dojade to napisze wrazenia.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[...]mam coraz większą ochotę wybrać się na motoshow.

 

 

Dawaj dawaj :)

Przyjedziesz chinczykiem a wrocisz ................ Dragiem :banghead: :clap: :D

 

Witam!

[...] bez głupich komentarzy proszę :D

Pozdrawiam.

 

Taaaaaaaaaaaaaaa............

http://picasaweb.google.pl/damiangawronski...875675220236578

:lalag: :bigrazz: :evil: :clap:

ISRA: 27062
SREU: 614

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam info i zaproszenie od kuzyna pracującego w Manchesterze, że tam od 4 stycznia rozpoczyna się podobna imreza, która ma trwać chyba 3 dni. Patrząc na relację z Birmingham, mam coraz większą ochotę wybrać się na motoshow.

 

 

Zgadza sie w G-MEX to bedzie , ale w Birmingham jest to wieksze z 3 razy , takze napewno niebedzie az takiego wyboru jak w NEC.

Tez mam spora kolekcje zdjec :notworthy: a w MAN napewno tez sie wybiore :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby co to na wiosne szykują sie kolejne coroczne SHOW. W Londynie oba. W zeszłym roku były na Excel`u i Alexandra Palace. Byłem tylko na Ally Pally Show i nagrałem film ale kamere padła i została mi tylko kaseta z filmem. Szkoda bo ciekawe sprzęty nagrałem.

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy ktos był kiedys na tego typu targach które odbędą się 20-22.01 www.motorcycle-expo.com, wiem ze tym razem nie są one dostępne dla wszystkich, tylko dla ludzi obracających się na rynku motocykli, akcesoriów itp.

 

otóż moje pytanie jest takie?, własnie w ten piątek wybieramy się z kolegą do UK w celu odwiedzenia targów, pokręcenia się, zobaczenia co nowego można kupić, nasza działalność to raczkujący sklep przy dużej sekcji motocyklowej (teamie wyscigowym),

 

na ich stronie wypełniliśmy aplikacje zgloszeniową, mamy dostac odpowiedz w postaci biletów na maila, co i jak, narazie cisza, czy ktos kiedys probowal brac udzial w tego typu przedsiewzieciu? czy moze był na tego typu targach?

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...