Skocz do zawartości

WSZYSTKO O BMW E36


damek0007
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

powiedzcie ile jest w orginalnej e36 318 na liczniku?? tzn ile maksymalnie wskazuje predkosciomierz?? bo zaówazylem ze w jednych jest 220km/h , w drugich 240km/h a jeszcze w innych 260km/h :buttrock: wiec sie pogubilem i nie wiem jak powinno byc;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powiedzcie ile jest w orginalnej e36 318 na liczniku?? tzn ile maksymalnie wskazuje predkosciomierz?? bo zaówazylem ze w jednych jest 220km/h , w drugich 240km/h a jeszcze w innych 260km/h :buttrock: wiec sie pogubilem i nie wiem jak powinno byc;)

 

a to zalezy od pojemnosci i wieku auta:) pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja coraz czesciej zastanawiam sie czy w przyszłości nie zamienić mojego rover`ka 620 TD na E-36 ale w kombiaczu i 2.5 TDS , wiem , ze ponoć to awaryjne ale mocne i jaki dzwiek ... Pewnie można trafić niezajeżdżone kombi ... Co Wy na to ?????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja coraz czesciej zastanawiam sie czy w przyszłości nie zamienić mojego rover`ka 620 TD na E-36 ale w kombiaczu i 2.5 TDS , wiem , ze ponoć to awaryjne ale mocne i jaki dzwiek ... Pewnie można trafić niezajeżdżone kombi ... Co Wy na to ?????

Siemasz Rudy, odradzam zakup e 36 w 2.4 czy 2.5 tds , tam skrót Będziesz Miał Wydatki jest jak najbardziej uzasadniony, autka te mają juz lata świetności dawno za sobą i po trzy razy odkręcane liczniki, wiem co mówię , od lat ucieram bawarki i nigdy nie dam sie namówić na diesla w wieloletniej używce. Optymalnym piecem jest w e36 2.5 ale b50 czyli benzyna , nie ważne czy z vanosem czy tez bez , miałem taką , przywiozłem z germani nie rozbita , na 17" z rantem w polerce , wydech remus, rozpórki, pakiet M , ściemniłem delikatnie piecowo szybki zgodnie z przepisami. Bardzo fajna taczka , bo na niskim profilu w 17 trzęsło nie lich,świetne prowadzenie ( zawieszenie bilstein b6), efekt wizualny (gleba).Wady : przy tym silniku pękanie i wyrywanie tylnego wózka z kasty ( przy zakupie warto sprawdzić) , to że była utwardzona wpłynęło na przednie kielichy- pękały(co prawda po około 100 tyś), spalanie od 10 do 16 l (nie miałem gazu), gleba - trzeba uważać na studzienki i koleiny , nisko micha . Teraz do codziennego latania mam e30 325 w kombi za 500euracza wyrwana , latam nią 2 lata i na razie ok ( 89' :lalag: )a do grzania mam e36 M5 w piecowni 3,8 bez gazu , 14letni wózek który robi na wszystkich piorunujące wrażenie bo idzie na piątce do odcięcia czyli 275licznikowe.Co do wersji z silnikiem 1,8 było tego kilka wersji , najmocniejsza to "is" występowała bodajże tylko w coupe i od 93' (nie jestem pewien) miała 140 kucy . Rudy poszukaj lepiej z końca lat produkcji e36 w kombi 96-98, ale w 2,5 benzyna , sekwencja gaz nie jest już tak droga a pozbędziesz się wszelkich kichnięć , będziesz miał mocne kombi z ładnym dzwiękiem , Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

widzisz crash mnie jakoś od LPG odrzuca a znowu benza sie nie opłaca ... preferuje Diesluchy , mam kolesia , lata e-30 2.4 w rechocie i narazie wszystko gra , ma ją jakies 2 latka... inny znajomy miał jakis czas omege B z dieslem TDS`a , targał tym lawete i taż dawała rade ... Coraz częściej zauważam , ze niezawsze zje*ane jest to co z założenia powinno być zje*ane :) a zazwyczaj tańsze od konkurencji, to jak z Kawasaki , każdy na tym psy wiesza , a wielu lata (mam znajomych , latali gpz 600 i nic , porobili kupe km i moto pewnie dalej jezdzą ale w innych łapach juz) i sie cieszy że kupi świeży rocznik za mniejsze $$$ ...

Narazie i tak sie pokulam jeszcze troche 600`setką i sie zobaczy co dalej :lalag: Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie 2.5l to: 12 zaworowe miały 170KM, 24V Vanos I 192KM a na Vanosie II niewiedzieć czemu skastrowali je do 170KM i nie nazywają się już 325/525 lecz 323/523. Jeździł ktoś tym wynalazkiem? Jak się ma oddawanie mocy i wrażenia z jazdy starym 192 konnym Vanosem do 170 konnego duala?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...