Skocz do zawartości

Stroboskop


Gość teczixx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Zaopatrzyłem się w stroboskopy, wiem jak je założyć ale zastanawiam się nad kwestią ich słabej częstotliwości świecenia i niezbyt silnego strumienia światła. Jest to sprzęt z allegro TAKI O. Sprzęt ma służyć jako poganiacz więc zależy mi na jego dużej jasności i większej częstotliwości.

Czy jeżeli zlikwiduje jeden żarnik to zwiększy się częstotliwość i/lub jasność świecenia? Jeżeli taka operacja ma pomóc to spiąć kabelki czy zostawić luźno?

TUTAJ jest jeszcze zdjęcie zawartości "czarnej skrzyneczki" trochę mało wyraźne ale lepszych zdjęć nie dam rady zrobić. Proszę o pomoc. :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma czego sie spodziewać po bajerze za dyszkę. Do poganiania lepszy będzie układ dający świecenie w podobie amerykańskich wozów policyjnych (migają u nich lampy, dwukrotne mignięcie jedną lampą, następnie drugą i tak non stop). Mam schemat takiego układu, nie liczyłem, ale myślę ze koszt wykonania nie powinien przekroczyć 2 dyszek, a podlączysz to sobie pod przednie lampy, czy zamontujesz 2 dodatkowe małe halogeny. Jak chcesz schemat to wal na PW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wszystko zalezy od ukladu. palnik generalnie kazdy. po prostu im wieksza czestotliwosc blyskow, to szybciej skonczy zywot. jezeli chodzi o profesjonalne stroboskopy, to radze odwiedzic forum elektroda.pl i poszukac. ale to jest dla kogos znajacego sie na podstawach elektroniki. mozna tanio zrobic dla swoich potrzeb. z mojej opini i doswiadczenia wynika, ze wszelkiego typu marketowe rozwiazania zawsze beda "za slabe" i "za wolno mrugajace". jest to dobry bajer na nastolaty, ale juz na dobre blachary odpada - nie ida na to :icon_razz: osobiscie pare razy bawilem sie stroboskopem stosowanym fabrycznie jako warning aircraft light, czyli swiatlem ostrzegajacym helikoptery awionetki, montowanym na kominach, dzwigach, dachach wiezowcow (to takie mrugajace czerwone swiatelko, ktore widac z duzej odleglosci). ja mialem do dyspozycji wersje na 24V o 4!!! palnikach w jednej obudowie. po jednym blysku przez gruby czerwony klosz z odleglosci 2m, czas powrotu do widzenia trwal pare sekund. wole nie wiedziec, co by bylo gdyby, to bylo jeszcze bez klosza barwiacego i z odblysnikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak...

... laski robia tak :clap:

 

Korekta:

 

PUSTE laski robą tak :clap:

 

także kłapią podpaskami i mówią ".. ino włONcz jakieś technio..."

MotorcycleStorehouse Dealer.

Wszystko do Twojego amerykańskiego motocykla!

 

Kiedy umrę pochowajcie mnie twarzą do dołu aby cały świat mógł pocałować mnie w dupę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Adam za chęci ale wolę pozostać przy pojedynczym reflektorze i w nim wszystko upchać.

Sprawdziłem jedną opcję czyli odłączenie jednego palnika i nic to nie dało bo nie świecił wtedy również drugi.

Zastanawiam się czy spięcie drugiego palnika na krótko coś da ale nie wiem też czy czegoś nie spalę. Jak zwierać to które kabelki? bo są 3: dwa zasilające i jeden detonujący/inicjujący(chyba)

Może podpiąć kabelki z jednego palnika pod drugi?

Kupiłem takie małe śmieszne coś bo myślałem że jedyna różnica w porównaniu z droższymi zestawami zasadza się na jednostce sterującej gdzie, w droższych sprzętach można sobie poustawiać częstotliwość każdego palnika pod konkretny przebój sceny dico polo.

 

Dzięki qurim za wyczerpującą odpowiedź na moje pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CHce zeby do stroboskopu byla osobna lampa(jakas siakas mała) a potrzebny mi jest do tego by mnie było widac!!!!

 

 

Nie chce tego czesto uzywac ale np na autostradzie moze sie przydać

 

lolaboga.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...