Skocz do zawartości

Pęknięty Wydech Yamaha xs 400


Saltus
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, gdy ostatnio myłem sprzęta przygotowując go do zimowania odkryłem, że mam pęknięty wydech w okolicy tylniego mocowania. Pęknięcie jest od spawu ze złączka (do drugiego wydechu) w dół na około 4 cm.

Teraz mam dwa pytania, od czego mogło powstać owe pęknięcie (zaznaczam, że nie było żadnej gleby ostatnio) i dwa: czy można pospawać taki wydech i jakie są orientacyjne koszty takiej zabawy czy trzeba wymieniać koniecznie na nowe (cena około 1000zł :icon_mrgreen: jak na kieszeń biednego studenta to dramat)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słyszałem gdzieś, że nie powinno się spawać wydechów bo powoduje to powstawanie jakichś tam nieprzyjemnych efektów. Poza tym jak pospawam na chromach, to zaraz zacznie mi rdza zrzerać cały wydech, przynajmniej tak mi się wydaje. Jeśli się myle proszę o naprostowanie amatora :icon_biggrin: :icon_biggrin:

 

edit: Jeśli chodzi o zwykłe spawanie koszty nie grają roli, bo znajomy jest profesjonalnym spawaczem na migomacie. Rozchodzi się o to co pisałem wyżej, mianowicie czy można spawać wydechy w chromie zwykłym migiem ?

Edytowane przez Saltus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety,jeżeli pospawasz to na pewno będziesz miał ślady na chromie,możesz spróbować metodą TIG,jest bardziej precyzyjna,możesz też pospawać nierdzewką i przepolerować,oczywiście że można pospawać,zależy kto spawa i jak to będzie wyglądać ale bez obaw,można :icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z mojego doswiadczenia nie wynika zeby japonskie wydechy daly sie latwo spawac.

Zwykle sa na tyle zjedzone jak juz pekna ze rozsypuja sie podczas prob spawania. Jezeli ktos moze to zrobic za darmo to probuj, ale nie spodziewaj sie ze w 100% sie to uda.

 

Adam M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety, z mojego doswiadczenia nie wynika zeby japonskie wydechy daly sie latwo spawac.

Zwykle sa na tyle zjedzone jak juz pekna ze rozsypuja sie podczas prob spawania. Jezeli ktos moze to zrobic za darmo to probuj, ale nie spodziewaj sie ze w 100% sie to uda.

 

Adam M.

 

Rozmawiałem z moim znajomym, ale niestety ma on możliwość tylko spawania normalnym drutem. Z tego co wiem, to żeby kupić nierdzewny drut trzeba kupić całą szpulę po dużych kosztach.

Moje pytanie wygląda więc następująco - czy spawać zwykłym drutem i prysnąć to potem cynkiem w spray'u czy szukać gdzieś w mieście możliwości spawania nierdzewką ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...