Skocz do zawartości

Ubezpieczenie samochodu


Rekomendowane odpowiedzi

Bo auto ma już zwykle inne numery i innego wlasciciela w dowodzie

No i co z tego? A numer VIN ?

Polisę należy przepisać tzn. nanieść zmiany, ale pominięcie tego obowiązku niczego nie zmienia bo polisa nadal jest ważna.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak, ale przepisać trzeba w ciągu miesiąca... Bo auto ma już zwykle inne numery i innego wlasciciela w dowodzie. Chyba, ze chcesz wozic ze soba umowe przez ten okres.

 

należy zrobić "rekalkulację" składki w ciągu chyba 30 dni. tzn jeżeli sprzedający miał maxa zniżek i mieszkał w rejonie z tanim OC (np. białystok), a kupujący jest nowy w ubezpieczalni to będzie musiał dopłacić do składki.

a w drugą stronę to podobno ubezpieczalnia kasy nie oddaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedaliśmy auto to ubezpieczyciel po 45 dniach zwrócił pieniądze za okres który pozostało auto ubezpieczone, pieniążki dostarczył listonosz .

w tym przypadku nowy właściciel zapewne płacił pełną składkę, czyli od nowa

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak sprzedaliśmy auto to ubezpieczyciel po 45 dniach zwrócił pieniądze za okres który pozostało auto ubezpieczone, pieniążki dostarczył listonosz .

w tym przypadku nowy właściciel zapewne płacił pełną składkę, czyli od nowa

Tak, gdyż nowonabywca podjął decyzję o niekorzystaniu z polisy sprzedającego. Wg mnie głupota bo przecież warto wykorzystać istniejącą polisę, ale cóż... ludzie mają róże pomysły...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, gdyż nowonabywca podjął decyzję o niekorzystaniu z polisy sprzedającego. Wg mnie głupota bo przecież warto wykorzystać istniejącą polisę, ale cóż... ludzie mają róże pomysły...

 

 

nie jest to głupota, dlaczego:

 

dlatego, że np. dostaliśmy z autem polisę OC w firmie X. poprzedni właściciel ma 50lat, wszystkie zniżki, bezszkodową jazdę itp i płaci za OC np. 500 zł/rok.

Nowy właściciel idzie do firmy X i chce tę polisę przepisać, ale nie ma zniżek, ma 19lat więc jest zwyżka 20%, miał wypadek miesiąc temu więc znów zwyżka 10% i ma prawko od pół roku i znów zwyżka 10% - OC wynosi go wtedy np 850 zł/rok, ale wypisując się z tej polisy idzie np do firmy Y (która nie ma renomy ale co tam, to tylko OC) i tam przy jego wieku itp. płaci za rok 450 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

miałem się spytać, czy mogę ubezpieczyć samochód jeśli go jeszcze nie przerejstrowałem, ale widzę, że mogę.

 

mam inny problem. kupiłem samochód, jadę na przegląd i chcę ubezpieczyć, ale nie mogę zarejestrować, bo w umowie K/S poprzednich właścicieli, nie ma podpisów wcześniejszych dwóch współwłaścicieli (nie są wpisani w dowód, ale są wpisani w kartę pojazdu). i mam problem :wink:

 

jak długo mogę jeździć bez przerejestrowania?

 

dziwne, bo samochód nie figuruje w rejestrze skradzionych

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Ale zauważ że nawet ja ci ten samochód będzie stał tylko w garażu to nawet jak coś zrobisz (i mean silnik or somethig) to i tak będziesz musiał gdzieś wyjechać aby sprawdzić czy wszystko się trzyma kupy... A wyjedziesz tylko z podwórka to zawsze mogą cię zhaltować i masz mandat jak w banku – bo bez prawka to cie jeszcze może puszczą. Sprawdź sobie (jeżeli tak jak pisałeś na rodziców ma być ubezpieczenie) czy nie warto jednak ubezpieczyć gdzieś furki - sprawdź może w PZU??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...