Skocz do zawartości

Bajerki w naszych maszynach


M@łpa
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

troche mi sie nudzilo wiec przerobilem w photoshopie swojego mbxa.

zainteresowani moga zlukac to na http://www.bikepics.com/members/magneto/85mbx50/ to ten z czerwonymi kolami:P:P:P

 

nie jest to dokaldna praca bo nie mialem za duzo czasu... co o tym myslicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

A i mam pytanie czy ktoś widział w sprzedaży przezroczysty klosz lampy tylnej?

Czy kierownica z dniepra pasuje bez przerubek i ile jest szersza?

 

 

 

jest na allegro do sprzedazy okragly i kwadratowy po 15zl sam mam zamiar kupic mam juz biale klsoze kieronkowskazow fajnie to wyglada w srebrnej mz tak jak ja mam

 

a teraz co ja mam u siebie

 

-no to te klosze

-maly odcinacz zaplonu jakby ktos chcial odpalic i zajeba** to moze sie nie skapnie ja sam czasem kopie kopie pcham az wkoncu sie kapuje ze nie wlaczylem :-D

-stopka boczna (jesli to bajer)

 

 

zamiary:

wskaznik temp.

wskaznik biegow

tylni klosz bialy

swiatla diodowe w tylnim kloszu

chcialbym bardzo aluminiowe <te tez sa ale szprychowe> felgi wiem ze poprzedni wlasciciel mial takie cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
A gdzie można takie aluminiowe do MZ dostać ??

w mojej ETZ 250 posiadam wlasnie takie .

sprawa nie jest prosta tak jak moze sie komus wydawac. planujac taka zmiane w motocyklu po pierwsze musimy miec pojecie o mechanice oraz dostep do porzadnej tokarki.

gdy zakladalem kola od KAWASAKI GPX musialem.

1)skrocic oske tylnia od kawy i od nowa nagwintowac

2)oryginalna zebatke od ETZ wyciac na tokarce z tego aluminiowego kurestwa.

3)to aluminiowe ku*estwo od GPX na tokarze dostosowac tak aby pasowalo na zebatke od MZ.

4)zmontowac tylni hampel (tarczowy ) tj. dospawac mocowanie zacisku , kupic papke, przewod i zacisk oczywiscie.

5) z przedniej feli po obu stronach sciac o pewna dlugosc te płaszcze na ktorych mocuje sie tarcze hamulcowe gdyz kolo nie chcialo wejsc w widelec od MZ (widelec po prostu za waski)

 

Tak wiec jest w roboty na dobre kilka dni. a i jeszcze trzeba troche zainwestowac w ta przyjemnosc...

mnie sie udalo kupic kola z oponami i tarczami za grosze -150 zl

uklad hamulcowy 70 zl

dla tokarza 50 za robocizne

 

czyli interes jest troche kosztowny.

POZDRAWIAM.

 

ps. jesli ktos bedzie chcial zmontowac cos takiego chetnie udziele porad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

blezebub moj ojciec ma warsztat ma tokarke frezarke i wpizdu innych maszyn wiec o to niema problemu :D bo jesli chodzi o to to mam za free all ale gdzie kupic kola takie aby przud byl 18 a tyl 16 :cry: ty miales mozliwosc bo masz 2x 18 8) jakbys mial gdzies dostep do takich jak ja chce to wal!!!

 

okej moge sie pochwalic wskaznik biegow i temp. juz zamontowane ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

rybson13 ... sam robiłes wskźnik biegów?? -- może jakaś podpowiedź, bo też o tym myślałem!?

 

A tak przy okazji - ja mam w mojej Eci:

- komplet bagaznikow i na kazdym założona apteczka techniczna z demobilu, czyli w sumie trzy sztuki pomalowane na czarno.

- w tej chwili oswietlenie orginalne ... ale bede w miare mozliwosci zmienial na zgrabniejsze kierunki i tylna lampe na delikatniejsza

- tylny blotnik ma byc plastikowy od jakiegos japonca ... przedni zmaleje ale zostanie ten sam

- mam biale zegary w ktorych swieca tylko cyferki

- w pelni funkcjonalny alarm z odcięciem zapłonu

- w założeniu chcę wyeliminować stacyjkę i zrobic oddzielny przełącznik do swiatel i zapłonu (może przełączniki od jakiegoś innego moto!?)

to chyba na razie tyle

 

P.S.

ma ktos pomysł na elektroniczny wskaźnik rezerwy??zeby zapalała się kontrolka zanim bede musiał odkręcić na maksa kranik!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiec wskaznik biegow robilem sam, ale zaczerpnolem kilka wskazowek od MłodegoVFR, któremu trulem dupe przez tydzien dzien w dzien:), ale udalo sie heheh powiem Ci odrazu, ze jest to pomocne szczegolnie w jezdzie po miescie. Moje sugestje: troche mnie to przeroslo, nie elektronika lecz mechanika w mz etz 250/251 jest to bardzo latwo zrobic bo masz na to miejsce natomiast w etz 150 porazka... :? dlatego jesli masz etz150 to odradzam mi pomogl ojciec i tylko dzieki temu to chodzi, ale duzo toczenia pierdolek itp itd :) aha niezpaomnij o jednym musisz do tego silnik rozpolawiac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wskaźnik temperatury silnika

Najprościej to poszukać w necie karty katalogowej scalonego czujnika temperatury LM 35, jeśli bedzie kompletna to wystarczy poczytać, zestawić z tym co chcemy osiągnąć, pójsć do elektronicznego, kupić to i tamto i po robocie.

Niestety nieposiadam linka do strony z której można ją ściągnąć, ale sam szukałem ok. 1 min.

Są różne aplikacje tego układu. tzn. czy chcemy cyfrowy odczyt czy analogowy

Jeśli analogowy to wystarczy sam czujnik+ kilka rezystorków i odpowiedni wskaźnik(miliwoltomierz)

Jeśli cyfrowy to wystarczy czujnik + miliwoltomierz cyfrowy(mozna kupic gotowe)

Trzeba jeszcze mieć troche pojecia żeby to wyskalować odpowiednio

Zakres pracy tego czujnika to -55 - 180 st C

ważne jest aby przewody do niego podłączone miały odpowiednia wytrzymałość termiczną izolacji

Jeśli uda mi się zrobić działający prototyp to całość będzie dostępna na allegro za mniej niż 100 PLN(dużo mniej)

 

[ Dopisane: 10-08-2005, 00:40 ]

A pozatym schematów wskaźnika temp. w necie jest mnóstwo. Do wyboru do koloru.

Tak mi się teraz uświadomiło

 

[ Dopisane: 10-08-2005, 00:43 ]

Przecież wcale niejest potrzebny dokładny pomiar!!!

Wystarczy żeby się kontrolka zapalała że jest za wysoka temp.

Każdy kto ma troche pojecia o tym powinien sobie poradzić

Jak spłodze prototyp tej kontrolki (bo jest dużo prostsza) to napisze dokładnie co i jak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...