Skocz do zawartości

yamaha r1 2007


rafallo5vr6
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam jestem tu nowy i potrzebuję pomocy. Bardzo poważnie interesuje się zakupem R1 z 2007,chcę ją kupić jak najtaniej i dlatego rozważam zakup z USA. Słyszałem jedną dziwną historię, a nawet na you tube jest filmik , że niby na drugim biegu przy dłuższej jeżdzie czyli takiej spokojniejszej typowo miejskiej mapa silnika (mam nadzieje że nie palne gafy)interpretuje to jako spokojną jazde i przy gwałtownym dodaniu gazu reakcja jest taka jak by motor mial z 50 KM a nie 189Km.

 

 

 

 

Pytanie czy to prawda? Widziałem pojedynczy komentarz kolesia który ma 2007 R1 , że w stanach nawet jest kampania poprawy sterowania komputera występująca w pierwszych modelach 2007. Rozmawiałem z kilkoma właścicielami r1 2007 i Ci którzy mieli europejska wersję nie potwierdzają tego, a Ci z motorami z USA przyznają u częściową racje, że niby ten nowu chip ycc1 ma miec takie zadanie by analizowac jazdę kierowcy i w ten sposób dozować moc motor(może to walka użytkowników R1 z USA kontra Europa- tylko nie wiem po co??).

Bardzo proszę rzeczowe odpowiedzi, nie wiem czy mam wziąć moto z USA z małym ryzykiem wystąpienia tej wady, czy wspomóc sie kredytem i wziąć europejską wersję.

 

Nowy - od 1998 do 2002 użytkownik R1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolega ma taką r1 z usa i nic sie nie dzieje takiego.

 

Może będę miał taką nówke z USA za jkieś 43.000pln a może taniej. Na początku sezonu ;) Zarejestrowaną, nie używaną. Można bedzie normalnie sobie nią do domu pojechac po zakupie. Tylko przerejestrować na siebie (250 pln)

Edytowane przez Kacper_Aprilia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

IMO to musiała być jakaś wada, z resztą nasz forumowy kolega UFI kupił w tym roku erłana własnie ze stanów, udeż do niego na PW to Ci przekaże info z pierwszej ręki.

Dzięki nawet byłem u niego :buttrock: spoko kolo, zaprzeczył temu ale on trochę dziduje i nie lata na niskich obrotach, a czasmi jeżdząc po mieście długo się śmiga na dreugim biegu. Jak ktoś ma jakieś doświadczenia z tym moto to proszę o radę. dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motocykl jest ciagle w Stanach ? Jezeli tak to nalezy sie skontaktowac z autoryzowanym dealerem Yamahy ktory bedzie w stanie stwierdzic czy ECU bylo wymienione czy tez nie.Nowsze 2007 maja juz poprawione ECU zainstalowane fabrycznie.

 

To znana sprawa, przy jezdzie na drugim biegu przy okreslonych obrotach moto na kilka sekund przestaje reagowac na gaz.Nowe ECU nie tylko leczy drugi bieg ale tez polepsza prace silnika w nizszym zakresie obrotow.Koniecznie to trzeba zrobic przed importowaniem moto.

 

Chcialbym tez zwrocic uwage ze kampania wyniany nie jest powszechna jak to ma miejsce w przypadku innych usterek kiedy wlasciciel otrzymuje zawiadomienie poczta.

 

Trzeba skontaktowac sie z dealerem i ponarzekac na powyzsze objawy,wtedy dealer wymieni ECU za darmo.

 

Europejskie R1 maja inne ECU ( inne przepisy odnosnie toksycznosci spalin) ,ten problem dotyczy tylko modeli amerykanskich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się nazywa odpowiedź, dzięki wielkie stary :( Powiedz mi jeszcze czy jak koleś kupi mi moto z salonu to może natychmiast powiedzieć by wymienili ten moduł, czy należy poczekac i pojeżdzić i wtedy sie zgłosić. Tu będzie problem bo kolega ma tylko go kupić, a nie jeżdzić nim po USA. Ale i tak wielkie dzięki :P :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jezeli moto ma byc mowe z salonu to raczej juz bedzie mialo popraWIONE ecu ECU,ale nie zaszkodzi sprawdzic ,moto moglo stac kilka miesiecy w salonie.

Trzeba to przypilnowac podczas negocjacji w sprawie ceny,np jesli nie wymienicie ECU to nie jestem zainteresowany,itd

 

Mozna to sprawdzic samemu,aczkolwiek to troche roboty ECU jest w puszce powietrza.

 

stare to 4C8-8591A-20-00

 

nowe to 4C8-8591A-21-00

Edytowane przez tomekd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jezeli moto ma byc mowe z salonu to raczej juz bedzie mialo popraWIONE ecu ECU,ale nie zaszkodzi sprawdzic ,moto moglo stac kilka miesiecy w salonie.

Trzeba to przypilnowac podczas negocjacji w sprawie ceny,np jesli nie wymienicie ECU to nie jestem zainteresowany,itd

 

Mozna to sprawdzic samemu,aczkolwiek to troche roboty ECU jest w puszce powietrza.

 

stare to 4C8-8591A-20-00

 

nowe to 4C8-8591A-21-00

 

Witam ciebie serdecznie

niestety ja kupiłem nowy motocykl w stanach z tym problemem. Czy jestes mi w stanie w jakikolwiek sposób pomóc.

Prosiłbym o kontakt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam ciebie serdecznie

niestety ja kupiłem nowy motocykl w stanach z tym problemem. Czy jestes mi w stanie w jakikolwiek sposób pomóc.

Prosiłbym o kontakt.

 

 

 

bardzo chetnie ci pomoge, ja poprostu odeslalem ten moduł i za tydzien mialem nowy. mój tel 603074626 mam znajomego i chetnie ci pomoze, ale upewnij sie czy masz ten numer ecu stary czy masz nowe ECU

rafał

 

Dodam , że Ecu nie jest w puszce powietrza, jak sugerują serwisówki, a poprostu pod siedzenie, odkręcasz dwie śruby od siedziska i masz na wierzchu, dwie kostki z masą kabli, cztery zaciski i masz moduł w łapie :biggrin:

Przeczytaj dokłądnie symbol i będziesz wiedział.

Dodam, że przed wymianą tego modułu motor mi całkowicie zdechł. Nie odpalał, a po podłączeniu do kompa pokazywał błąd, także miałem kiche na maxa. Po tym fakcie wkurzyłęm się fest, nowe moto a tu taki przypał, ale tak jak napisałem, wysłałem moduł do usa wrócił po tygodniu a tu nic, śmierć i tyle. Juz myślałem , że będę miał fajny temat na filmik do ypu tuba jak palę nowe r1 2007, ale naczelny elektryk Yamahy uratował go i po 40 minutach grzebania odpalił i to jak. Od tamtej pory zrobiłem 3000 km i jest ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...