Skocz do zawartości

Otwory w wydechach ( wydech - wiercenie )


sidlak
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie wiem, że temat był juz poruszany, ale chciałbym definitywnie poznać Waszą opinię na temat nawiercania wydechów w celu upiększenia bulgotanka. Tudzierz krótka instrukcja tej że czynności mile widziana (czyli jakie wiertło ile otworów na rułe i dokładnie w jakim miejscu). Z góry dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to tak http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/DSCN2406.jpg 10 i 6mm

 

po wywierceniu dla własnego psychicznego spokoju wykonałem wszelkie regulacje.

 

minusów nie widze... jednak dźwięk wydobywający sie z wydechu to na pewno nie jest V&H czy Cobra lub podobne. Operacja sie opłaca, bo motocykl nabiera wyrazu jednak osobiście zakupiłbym coś markowego... co nie przebarwi sie od razu na żółto czy niebiesko. Seryjne wydechy pozostają jednak cały czas lśniące i jednokolorowe.

 

Do zakupu V&H czy Cobry potrzeba gotówki, dlatego wywierciłem otwory :icon_razz:

Edytowane przez mikgar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja zrobiłem to tak http://venus.wsb-nlu.edu.pl/~mgargas/AC/DSCN2406.jpg 10 i 6mm

 

po wywierceniu dla własnego psychicznego spokoju wykonałem wszelkie regulacje.

 

minusów nie widze... jednak dźwięk wydobywający sie z wydechu to na pewno nie jest V&H czy Cobra lub podobne. Operacja sie opłaca, bo motocykl nabiera wyrazu jednak osobiście zakupiłbym coś markowego... co nie przebarwi sie od razu na żółto czy niebiesko. Seryjne wydechy pozostają jednak cały czas lśniące i jednokolorowe.

 

Do zakupu V&H czy Cobry potrzeba gotówki, dlatego wywierciłem otwory :icon_evil:

Mam u siebie dokładnie tak samo rozwiercone. Takie otwory nadają tłumikowi basowych tonów. Wewnątrz są /powinny być/ dodatkowe 3 przegrody, które wyciszają tłumik i regulują ciśnienie wewnątrz układu. Ja rozwierciłem 2 a trzecią pozostawiłem nienaruszoną żeby nie rozregulować za mocno ciśnienia. Po małej regulacji gaźnika uzyskałem efekt taki, że oprócz basów przybyło jeszcze decybeli.

Jak narazie nic nie przebarwiło się na żaden kolor, moto wydaje bardzo przyjemny dla ucha, basowy dźwięk i na dodatek jestem zauważalny /słyszalny/ przez puszkarzy, czego nie było wcześnij, kiedy byłem zbyt "cichy".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja uwazam, ze rozwiercenie to i tak tylko pierwszy krok do wybebeszenia i nie warto w to sie bawic, tylko isc na calosc.. Ja tak od razu zrobilem u mojego Big Dandy (wybebeszylem). A efekt? Piekny bas :) Polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też jestem za tym,że trzeba odrazu ''iść na całość'' .

 

Operacja sie opłaca, bo motocykl nabiera wyrazu jednak osobiście zakupiłbym coś markowego... co nie przebarwi sie od razu na żółto czy niebiesko

 

Zawsze można użyć owijki. do wydechu lub wymalować na czarny mat :icon_mrgreen: To nie będzie widać przebarwień.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stan, nie rob zagadnienia :D W moim poprzednim moto - drag starze tez wybebeszylem i przekulalem nim ponad 50 tys. km. NIe zauwazylem zadnych ujemnych skutkow, wrecz przeciwnie. Motocykl byl serwisowany regularnie i w autoryzowanym serwisie tylko chwalili jego poprawna prace. Tak samo jest i z moim obecnym vn. Tak wiec nie przesadzajmy i wybebeszajmy, wszak tyle ludzi tak robi na swiecie i nie maja zadnego problemu z moto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no widzisz to wlasnie ty robisz teorie

sa tez mechanicy ktorzy wiele widzieli i takiego rozwiazania nie polecaja, jezeli ktos sie zna na mechanice i wie gdzie sa gniazda zaworowe , za co sa odpowiedzialne itd ma swiadomosc ze nie jest to tylko czesc ozdobna , i nie patrzy czy widac przebarwienia czy tez nie

ale kazdy ma swoje moto i moze sobie nawet przewiercic cylinder wzdloz i wsadzic tam oswietlenie z choinki jestem za !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w swojej shadow-ce rozwiercalem glowny otwor na 15mm nie robilem dodatkowych otworow i tez jestem zadowolony. Zrobilem to wiertlem widiowym dl 50cm przewiercilem sie przez 3 przegrody, ale musialem je odpowiednio zaostrzyc (tak jak wiertlo do stali) nie bylo lekko :notworthy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...