Skocz do zawartości

Rejestracja pojazdów - zmiana przepisów


zosia_
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To ja mialem jakis dziwny przypadek. Dostalem obydwa dokumenty, nic nie bylo poucinane i nie dostalem zadnego dodatkowego papierka o wymeldowaniu...Byla tylko pieczatka w I czesci briefu ze pojazd zostal wymeldowany. Tyle :)

Potwierdzam, tak samo miałem w przypadku mojej 9-tki (sprowadzona z Niemiec, rejestrowana we wrześniu 2007).

 

Z tego co mi wiadomo, to Abmeldung w dawnej formie (zielona karteczka) już od jakiegoś czasu nie jest wydawany, a zamiast niego jedynie wbija się pieczątkę i odpowiednią adnotację w I częśc Briefu (tzw. mały brief), którą również dostajesz. Ta częśc to właśnie "dowód rejestracyjny" w rozumieniu w polskich przepisów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak kupiłem motocykl sprowadzony z niemiec w tamtym roku i nie dostałem brifu bo nie był potrzebny.Jest to Suzuki Marauder Gz 125 słyszałem ze przy rejstracji mniejszych motocykli nie potrzeba brifu prawda?? macie jakis artykuł o tym?pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

jak kupiłem motocykl sprowadzony z niemiec w tamtym roku i nie dostałem brifu bo nie był potrzebny.Jest to Suzuki Marauder Gz 125 słyszałem ze przy rejstracji mniejszych motocykli nie potrzeba brifu prawda?? macie jakis artykuł o tym?pzdr

 

To jaki dokument przedstawiles ?

 

:icon_biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce Cię martwić....ale pierwszo słyszę o innych zasadach przy rejestracji 125. Inaczej sprawa wygląda w przypadku motorowerów(50 ccm), które w niektórych krajach nie podlegają obowiązkowi rejestracji (Francja??). Przepisy dają 30 dni na rejestrację pojazdu od momentu SPROWADZENIA go do kraju, a sama nowelizacja przepisów została ogłoszona na tyle wcześnie, aby wszyscy, którzy sprowadzili w tym czasie pojazd do polski zdążyli go zgodnie z przepisami zarejestrować. Jednak zastanawia mnie kilka rzeczy:

- co z pojazdem kupionym np. rok temu w, a przywiezionym wczoraj,

- co z autkami/motocyklami, które stoją po komisach od dawien dawna i mają stare dokumenty....na żyletki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu Cie zmartwie bo niestety niektore typy / modele 125 maja nieco inne papiery niz te ktore do tej pory zostaly wymienione, poczekajmy wiec co kloega nam poda.

 

:icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki kupiłem tez 125 yamahe i dostałem tylko:

-umowe

-certificate of Conformity(wszystkie dane motocykla z numerem ramy)

-Zulassungsbesceinigung Teil 1, oraz podpięty do tego Gutachten.

-FAHRZEUGBESCHREIBUNG(DEKRA)

I JAKOŚ OBAWIAM SIE ZĘ nie bedzie tak łatwo tego zarejestrować. Niemiec powiedział ze nie ma briefu 2 teil , i motor wymeldowany 2 dni temu. Jak myślicie będzie problem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chłopaki kupiłem tez 125 yamahe i dostałem tylko:

-umowe

-certificate of Conformity(wszystkie dane motocykla z numerem ramy)

-Zulassungsbesceinigung Teil 1, oraz podpięty do tego Gutachten.

-FAHRZEUGBESCHREIBUNG(DEKRA)

I JAKOŚ OBAWIAM SIE ZĘ nie bedzie tak łatwo tego zarejestrować. Niemiec powiedział ze nie ma briefu 2 teil , i motor wymeldowany 2 dni temu. Jak myślicie będzie problem?

 

Niemiec mogl zgubic Fahrzeugbrief. Masz umowe K-S w ktorej wpisane jest jakie dokumenty otrzymales ?

 

Gdzie jest Zulassungsbesczeinigung Teil II ? - Moze lezec w Banku a on defrauduje sprzet, potem zglosi, ze mu skradziono. Masz Abmeldebescheinigung zelone wymeldowanie ) Nie masz jest lewizna.

 

Na Twoim miejscu wyjasnilbym cala sprawe najpierw z Niemcem. Bedzie sie motal zglos niemieckiej policji. Jak dla mnie lewizna.

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6,20 to oplata za Abmeldung - wymeldowanie. jezeli sa na niej wlasciwe nr. to wydaje mi sie ze gosciu albo zgubil dokument ( albo sprzedal ).

 

:biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam podobny problem posiadam czesc pirwsza dowodu Teil1 nie moge zarejestrowac podobno trzeba zwrocic sie do urzedu w moim przypadku Niemcy o wydanie 2 czesci

 

To macie szczescie - czas oczekiwania na ZB Teil II jakies 6 tygodni.

 

Swoja droga na forum jest poprzyklejane co i jakie dokumenty trzeba otrzymac / miec. Jka sie ich przy kupnie nie dostaje to trzeba miec swiadomosc ze mozna pozniej nie miec mozliwosci rejestracji.

 

W kazdym razie sprzedajac sprzety na czesci napewno zawsze wydostanie sie swoje.

 

:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I pojawia sie problem znajomy w niemczech dzwonil do urzedu przedstawil jakie posiadam dokumenty czyli zulassungsbescheinigung Teil1 oraz kraftfahrt-bundesamt i powiedziano mu ze w zulass_ _ _ _teil1 jest notatka ze nie ma zulass_ _ _teil2 wiec zadnego papierka mi nie wystawia jest to motocykl o poj 125 czy jest to mozliwe??? :lapad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możliwe u mnie to samo. Motor 125 i w wydziale komunikacji w niemczech poweidzili ze nie wydają do tego drugiego dokumentu Teil 2 a drugim dokumentem jest ta zielona kartka która jest opisem tecvhnicznym pojazdu tzw "karta pojazdu"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to możliwe u mnie to samo. Motor 125 i w wydziale komunikacji w niemczech poweidzili ze nie wydają do tego drugiego dokumentu Teil 2 a drugim dokumentem jest ta zielona kartka która jest opisem tecvhnicznym pojazdu tzw "karta pojazdu"

 

podaj jak nazywa sie ta zielona kartka.

 

oraz kraftfahrt-bundesamt i

 

To jest nie dokument tylko nazwa urzedu.

 

:banghead:

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...