Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Co może być powodem ciężkiej pracy sprzęgła? Ogólnie chodzi w miarę ok, jednak w cięższym terenie po rozgrzaniu trzeba bardzo mocno wciskać. Po wciśnięciu motocykl nie odjeżdża, nie ma innych problemów ze sprzęgłem.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wlewales olej do pancerza ? Mi pomoglo.

 

Kilkanascie postow temu pisalem o tym jak mi drz olej bierze.

Mechanik ja rozebral i powiedzial ze ma bardzo nietypowe uszkodzenie cylindra, wglebienie na dole takie jakby tlok sie tam zatrzymal. Byl u jakiegos speca i on powiedzial ze przez to nie powinien tak brac oleju. A same uszczelniacze (jeszcze nie sprawdzone) tak by nie braly. Najlepsze jest to ze tlko wyglada jak nowy - wszystkie pomiary sa jak dla nowego - luzy na pierscieniach tez ok. Na korbie maly luz - niewiem czy cos przy tym robic.

Wiem ze moge zrobic tuleje - ale wtedy musze tez wymienic tlok (a sama tulejea) to tez ryzyko. Niewiem jak jest z regeneracja nicasilu - czy tez musze wymienic tlok na wiekszy ? Koszt takiej regeneracji tez duzy - okolo 1000)

 

Czy jest jakies tansze wyjscie z tej sytuacji niz kupno tego i sprzedaz dobrego tloka ? (nad czym sie zastanawiam):

http://cgi.ebay.com/ebaymotors/462cc-cylinder-kit-DRZ400-LTZ400-KLX400-z400-ltz-/200396413530?pt=Motors_ATV_Parts_Accessories&hash=item2ea88e9a5a

 

Moge tez zalozyc tak jak jest (zmienic uszczelniacze, uszczelki i lozysko na wale) i liczyc ze bedzie ok...

Edytowane przez sdsw
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepiej jak byś miał fotke tego cylindra bo ciężko to sobie wyobrazić. Co do korby to masz luz na łożyskach wału czy stopie korbowodu ? W pierwszej opcji wymiana łożysk , w drugiej opcji wymiana korbowodu . Jeśli ją zostawisz tak jak jest ro bardzo szybko się możesz przejechać na tym. Tuleje w tym sprzęcie to porażka . Jeśli będziesz robił regeneracje nicasilu to wsadzasz tłok nominalny, masz w tedy tak jakby nówke cylek. Ten bigbore może być bardzo fajnym wyjściem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...