Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Widzialem fotki wersji E z wieksza iloscia otworow w chlodnicy oraz mniejsza. < WERSJA E > Przykladowa fotka wersji E z 2002 http://bikepics.com/pictures/1200460/ drz rowniez z 2002 z wieksza iloscia otworow http://bikepics.com/pictures/637658/ http://bikepics.com/pictures/829117/ tak jak u mnie. Teraz ty zastanow sie dlaczego tak jest i na zdrowie :flesje:

 

sa trzy typy chlodnic: wersja E i kopana do 2002 miala chlodnice z cinkimi wezami i wieksza iloscia otworow, od 2002 miala grubsze weze i mniej otworow.

trzeci typ chlodnic maja wersje S i SM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Planuję nabyć DRZ400E i w związku z tym mam kilka pytań: Ważył ktoś swoją DRZ400E? Ile wyszło na pustym / pełnym / ... / baku paliwa? I czy to waga z oryginalnym układem wydechowym czy z jakimś tuningowym? Druga sprawa to zakończenie produkcji DRZ ;/ czy przez to nie będzie problemów z dostępnością NOWYCH części? Czy jest planowany jakiś następca DRZ albo nowsza wersja? To będzie tyle na teraz :)

Pozdrawiam i proszę o odp, Maciek

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sa trzy typy chlodnic: wersja E i kopana do 2002 miala chlodnice z cinkimi wezami i wieksza iloscia otworow, od 2002 miala grubsze weze i mniej otworow.

trzeci typ chlodnic maja wersje S i SM

 

 

jeremi ułatwiłes mu a miał sie zastanowic dlaczego tak jest................pozdrawiam i Wesołych Świąt dla wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hey. Planuję nabyć DRZ400E i w związku z tym mam kilka pytań: Ważył ktoś swoją DRZ400E? Ile wyszło na pustym / pełnym / ... / baku paliwa? I czy to waga z oryginalnym układem wydechowym czy z jakimś tuningowym? Druga sprawa to zakończenie produkcji DRZ ;/ czy przez to nie będzie problemów z dostępnością NOWYCH części? Czy jest planowany jakiś następca DRZ albo nowsza wersja? To będzie tyle na teraz :)

Pozdrawiam i proszę o odp, Maciek

Nie mam DRZ ani nie wiem ile waży ale wiem, że żeby stwierdzić czy moto pasi czy nie to powinno się nim przejechać, bo suche dane to tylko dane, pzdr.

Zadbaj o zdrowie z najlepszą wyciskarką do soków!

 

Zapraszam do odwiedzenia sklepu w Warszawie, sprawdź na http://alesoki.pl/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+/- 118 kg bez paliwa, zależy jakie opony i napęd założony, pełna seria

 

do stwierdzenia czy czuć podczas jazdy musisz się przejechać, według mnie po ruszeniu jakieś 10kg znika

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

E

zalana na stan płynami,

ok 3-4 L paliwa w baku,

z dodatkami [osłona pod silnik i na chłodnicę],

kit homo.

kola sm,

wydech nie seryjny

131 kg na wadze

Dzięki za te dane :) W stanie suchym DRZ 400E waży 119kg wg producenta. 131kg - pewnie koła SM trochę cięższe są + jeszcze osłony na silnik i chłodnice to też i tyle wyszło. Jechałem kawałek DRZ 400E i w porównaniu z moim LC4 400 to była lekka jak piórko :lalag: , i jak poręczna :notworthy: ! Muszę się przejechać kawałek więcej niż 500m polnej drogi i zobaczymy jak to mi dokładnie leży :) ale jak na chwilę obecną to wrażenia bardzo dobre! Masz oryginalne koła SM czy jakieś dobierane? Ile za nie dałeś? I jeszcze ostatnia sprawa która mnie nurtuje.. czy w związku z zaprzestaniem produkcji DRZ nie będzie problemów z dostępem do NOWYCH części i do serwisu?

 

Pozdrawiam, Maciek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz oryginalne koła SM czy jakieś dobierane? Ile za nie dałeś? I jeszcze ostatnia sprawa która mnie nurtuje.. czy w związku z zaprzestaniem produkcji DRZ nie będzie problemów z dostępem do NOWYCH części i do serwisu?

 

kola mam akcesoryjne są nieco cięższe od enduro

[nie powiem ile dałem bo jeszcze żona przeczyta :)

-ale normalna cenę na mało używane, w b.dobrym stanie

na piastach tallona i obręczach exela],

 

wagę robią chyba wszystkie elementy do kupy jak osłony,

bagażnik, lampy, przełączniki, migacze, sygnał,

lusterka etc... lżejszy wydech może nieco to rekompensuje,

jeśli się to wszystko pozdejmuje będzie parę kilo lżejszy :).

 

O części bym się nie martwił nadal dostępne są w serwisie suzuki

np. do biga lub dr 650, których już dawno się nie produkuje,

a jest jeszcze rynek wtórny i "zamienników"

Edytowane przez Fisher_DRZ_E
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Bardzo dużo mi wyjaśniłeś, wielkie dzięki za informacje. Mam tylko jeszcze jedno pytanie, mianowicie, jak DRZ400 E wypada w porównaniu z WR426/450, EXC400/450 lub TE450 lub jakieś sprzęty tego pokroju. Chodzi mi o właściwości terenowe, bo utrzymanie to wiadomo które tańsze ;p

Pozdrawiam, Maciek

p.s.

a ile pali średnio DRZ400 E na 100km przy normalnej terenowe jeździe, ile ma filtrów oraz jaka ilość oleju do niej wchodzi?

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

drzeta ma raczej porównanie do xr choć wr/exc daleko nie odjedzie, wjedzie i wyjedzie praktycznie wszędzie gdzie się zapragnie byle nie zgasić silnika przy kiepskim aku

masa i geometria robi swoje, drz ma kapkę większy rozstaw osi od reszty, przez co jest stabilniejsza i trudniej na koło postawić ale jest mankament w postaci wypadania z koleiny w zakręcie wyjeżdżonej przez typowe wyczyny , nie jest to tylko moje spostrzeżenie .

spalanie różne , 120-200km na zbiorniku (bez rezerwy)

1 filtr, 1800ml oliwy

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smar teflonowy najlepiej

Pomocy !

Gdzie kupić opony SM do DRZ ? W przyzwoitych pieniądzach i szybko ? Dodam, że na allegro nic nie ma

 

A dzwoniłeś do AUTOTECHNIK , może coś maja w rozsądnych kosztach , tel. 085 730-66-13 lub gsm 502545475 najlepiej w godzinach pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...