Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

ja mam pomysl taki

skoro dochodzi to z gaznika to podejrzewalbym wozek ze nie ma moze ktoregos kolka lub cos ewentualnie jak jest ta blacha co przychodzi do wozka ma sciagnieta uszczelke i teraz tlucze

co wy sadzicie o tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Wróciłem dziś z lasu z poobrywanym bocznymi klockami przedniej opony. Po obiadku przebułem koło ale pomyślałem że przy okazji zmienię olej w widelcu do czego sie zbierałem od jesieni.

I tu zdziwko: z dwu lag wypłynęło w sumie 1 ltr oleju (mimo że napompowałem się solidnie by opróżnić tuleje amortyzatora). Za sewisówką powinno być jakieś 1,4 ltr (K7 model E)

I tu pytanko: jakieś patenty może macie żeby usunąć resztę oleju, czy trzeba rozbierać cartrige?

 

Pozdr

rr

Czesc ja jak swoja kupilem tez zlalem z jednej ze 2 setki i z drugiej podobnie. Teraz wlalem jak trzeba i git jest. Nie rozbierałem nic tylko wczesniej wlalem na tydzien olej zeby wszystko przeplukac bo gluty nie olej byl a nastepnie zalalem swiezym. Dwa razy trzeba rozbierac no ale mam pewnosc ze jest czysto w srodku. Zrobisz jak zechcesz.

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Motorek na 17 miesięcy i z 8 tyś tylko po terenie.

Olej był owaszemjuż czarny, ale nie taka maź jak mi się zdarzyło z KTM wylewać. Płukać więc chyba nie ma co.

Opompowałwm się w różnych położeniach z 10 minut na lage i wypłyneło tylko tyle.

Zachodzę w głowę czy japońce tyle nalali, czy gdzieś tam jeszcze jest.

Dziś rano położyłem lagi poziomo. Może tak coś jeszcze pocieknie.

 

Pozdr

rr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde,to mi stresa narobiliście. Ani skrzynia ani rozrząd to nie jest,więc lionix nie upieraj się przy swoich radach. Rzeczywiście z lewej strony dźwięk dochodził,więc chyba zdejmę w weekend lewą pokrywe i zobacze co tam się dzieje. Troche szkoda,że akurat teraz,bo świeżutki olej wlany,10km na nim zrobione. W razie czego nagram jeszcze w weekend jak to brzęczy i wrzuce na forum. Dzieki za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde,to mi stresa narobiliście. Ani skrzynia ani rozrząd to nie jest,więc lionix nie upieraj się przy swoich radach. Rzeczywiście z lewej strony dźwięk dochodził,więc chyba zdejmę w weekend lewą pokrywe i zobacze co tam się dzieje. Troche szkoda,że akurat teraz,bo świeżutki olej wlany,10km na nim zrobione. W razie czego nagram jeszcze w weekend jak to brzęczy i wrzuce na forum. Dzieki za odpowiedzi

 

Lionix to czarnowidz - jego drz złapała chyba wszystkie możliwe usterki :rolleyes: dla tego tak Ci odpowiada :wink:

 

Przy odkręcaniu dekla rozrusznika dobrze dopasuj wkrętak, bo śruby mocno są przykręcone. Na forum amerykańskim radzą używać wkrętaka udarowego do tych śrub, ale u mnie obyło się bez tego...(dekiel rozrusznika musisz odkręcić bo tam schowana jest jedna śruba od dekla alternatora). Później przy składaniu uważaj na oring - bo potrafi się "przyciąć".

Dobrym sposobem na "wysłuchanie" skąd pochodzą niepokojące dźwięki jest przyłożenie jedną stroną do podejrzanego elementu a drugim do ucha np. patyka (nie śmiejcie się bo to naprawdę działa) - powstaje taki prowizoryczny stetoskop mechaników.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde,to mi stresa narobiliście. Ani skrzynia ani rozrząd to nie jest,więc lionix nie upieraj się przy swoich radach. Rzeczywiście z lewej strony dźwięk dochodził,więc chyba zdejmę w weekend lewą pokrywe i zobacze co tam się dzieje. Troche szkoda,że akurat teraz,bo świeżutki olej wlany,10km na nim zrobione. W razie czego nagram jeszcze w weekend jak to brzęczy i wrzuce na forum. Dzieki za odpowiedzi

 

 

kładziesz moto na prawej stronie i rozkreczasz nie wyleci Ci wtedy ani kropla,ja bym nie odpalał tylko najpierw zajrzał i zobaczył jak to początek i jak to jest to to moze uda się jeszcze uratować stator.No ale zrobisz jak bedziesz chciał....

 

a sprawdz jeszcze przy okazji czy masz dobrze przykręconą osłone na wydechu i czy gumki w srodku tej osłonki sa całe ona tez potrafi narobic hałasu i dawac ciekawe dzwieki.

Edytowane przez davopl
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy odkręcaniu dekla rozrusznika dobrze dopasuj wkrętak, bo śruby mocno są przykręcone. Na forum amerykańskim radzą używać wkrętaka udarowego do tych śrub, ale u mnie obyło się bez tego...(dekiel rozrusznika musisz odkręcić bo tam schowana jest jedna śruba od dekla alternatora). Później przy składaniu uważaj na oring - bo potrafi się "przyciąć".

 

Odkręcałem śrubokrętem i było GIT , więc bez zamieszania ... :rolleyes:

oring daj najlepiej nowy

 

Pod pokrywą magnet jest bardzo mało oleju :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkręcałem śrubokrętem i było GIT , więc bez zamieszania ... :rolleyes:

oring daj najlepiej nowy

 

Pod pokrywą magnet jest bardzo mało oleju :icon_mrgreen:

 

U mnie też poszło, ale zwykłym wkrętakiem bym tego na pewno nie odkręcił - musiałem użyć końcówki z zestawu nasadek i "małej grzechotki"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wydaje mi się,że aż tak poważna usterka jakaś,żeby strach było palić to to nie jest. Zrobiłem na tym prawie 50km,gdyby było poluzowane koło magnesowe to motor raczej już dawno by stanął. Jednak z czystej profilaktyki zajrzę tam,przy okazji przykręce śruby na loctite,o których mowa na początku tematu. Osłonka wydechu na pewno nie,już sprawdzałem. No i tak jak mówiłem,to z lewej,a nie z prawej strony wydobywa się dźwięk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam DRZ400 . Bez E. Jest to wersja z kickstarterem.

Kupilem sobie calkiem fajna lampe z HIDem:

 

TrailTech X2 HID 70W

 

 

Czy moja instalacja elektro wytrzyma montaz tej mini elektrowni ? Podobniez swieci to mega zaebiscie.

Przypominam ze nie mam akumulatora, tylko kickstarter!. Dla pomocy zamieszczam jeszcze linka ze specyfikacja instalacji elektro w DRZ:

 

DRZ elektro info

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...