Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

czy jest sens zamieniać oryginalny gaźnik z wersji E keihin FCR39 z pompką, na Keihin FCR 41?

Mam mozliwośc kupna takowego i się zastanawiam, dodam ze mam juz przelotowy cały wydech i filtr KN z dodatkowymi otworami w osłonie bocznej AirBoxa. ( a zastanawiam się bo wku... mnie ta pompka w oryginalnym FCR 39, zmieniałem juz dysze zarówno glowną jak i te od wolnych obrotów i dalej mam problem z zalewaniem sprzeta jak mu na wolnych dam mocno w manete. No i tak sobie pomyslałem ze moze w tym fcr 41 bym nie miał tego problemu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy jest sens zamieniać oryginalny gaźnik z wersji E keihin FCR39 z pompką, na Keihin FCR 41?

Mam mozliwośc kupna takowego i się zastanawiam, dodam ze mam juz przelotowy cały wydech i filtr KN z dodatkowymi otworami w osłonie bocznej AirBoxa. ( a zastanawiam się bo wku... mnie ta pompka w oryginalnym FCR 39, zmieniałem juz dysze zarówno glowną jak i te od wolnych obrotów i dalej mam problem z zalewaniem sprzeta jak mu na wolnych dam mocno w manete. No i tak sobie pomyslałem ze moze w tym fcr 41 bym nie miał tego problemu :)

 

No - jesli zalozysz jeszcze Big Bor Kita + inne walki rozrzadu to mozesz zalozyc 41

Inaczej nie warto - bedzie dostawal jeszcze wiecej paliwa i sie bardziej zalewal...

Chyba ze Twoj jest juz tak zjezdzony ze nie da sie go zreanimowac...

 

Ja mam zalozonego 41 w SM - ale mam cylinder 485... i Hot Camsy...

Edytowane przez Norbisz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wyjezdziłeś olej zupełnie do 0? czy było jeszcze ze 200ml? jeśli drz ma smarowanie z suchą miską to nawet minimalna ilosc oleju zapewnia jakieś tam smarowanie

 

mogłeś najwyzej "przytrzeć silnik", bo zatarty raczej nie wydaje żadnych dzwieków...

 

jesli hałas dochodzi z góry to pewnie poleciał/ły wałek/ki, jesli z dołu to korba, ale ja obstawiam wałki

 

 

Możliwe ze minimalnie cos bylo. tez tak sądziłęm jak Ty. czyli górna część silnika? jakie mogą być koszta? dzieki za pomoc :)

 

siemka. to znowu ja ;p leci mi olej z silnika z miejsca kolo przedniej zębatki. znajomy mowi ze to Simering. zakupilem go w suzuki za 35 zl. wie ktos jak sie do tego dostać?:PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No - jesli zalozysz jeszcze Big Bor Kita + inne walki rozrzadu to mozesz zalozyc 41

Inaczej nie warto - bedzie dostawal jeszcze wiecej paliwa i sie bardziej zalewal...

Chyba ze Twoj jest juz tak zjezdzony ze nie da sie go zreanimowac...

 

Ja mam zalozonego 41 w SM - ale mam cylinder 485... i Hot Camsy...

 

 

A mozesz kolego dac jakies namiary gdzie mozna taki kit kupic i jakie sa koszta, no i czy oplaca sie zakladac zostawiajac orginalne walki i gaznik z wersji E. Pytam bo prawdopodobnie bede chcial zrobic z mojego drz mocniejsza wersje do SM, pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mozesz kolego dac jakies namiary gdzie mozna taki kit kupic i jakie sa koszta, no i czy oplaca sie zakladac zostawiajac orginalne walki i gaznik z wersji E. Pytam bo prawdopodobnie bede chcial zrobic z mojego drz mocniejsza wersje do SM, pozdrawiam.

 

A nie chcesz kupic gotowej SM ? 2006 r juz kpl przerobionej :D

Zwiekszenie pojemnosci do 435 to koszt ok 1600 zl - kupisz kpl u Olka...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

wstawilem moje moto(drz400s) na zime do garażu i zastanawia mnie jedna żecz jaką mam zrobić według instrukcji

 

"drain the carburetor or run the engine for a few minutes until the stabilized gasoline fills the carbuteror"

to w koncu mam "drain" czy "fill" zrobic?? bo to chyba odmienne sprawy ;)

 

i tak przy okazji, jaka ladowarke polecacie? jakies linki? lepsze sa takie co calyczas laduja czy lepiej raz na miesiac podladowac, chociaz znajomy mi mowil ze wystarczy raz-dwa zaladowac w zimie i bedzie ok sam juz nie wiem kazdy co innego pisze(mowi)

Edytowane przez lukszyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam!!!

 

wstawilem moje moto(drz400s) na zime do garażu i zastanawia mnie jedna żecz jaką mam zrobić według instrukcji

 

"drain the carburetor or run the engine for a few minutes until the stabilized gasoline fills the carbuteror"

to w koncu mam "drain" czy "fill" zrobic?? bo to chyba odmienne sprawy ;)

 

i tak przy okazji, jaka ladowarke polecacie? jakies linki? lepsze sa takie co calyczas laduja czy lepiej raz na miesiac podladowac, chociaz znajomy mi mowil ze wystarczy raz-dwa zaladowac w zimie i bedzie ok sam juz nie wiem kazdy co innego pisze(mowi)

Jak nie latasz to wyjmij aku i zostaw w domu,jeśli chodzi ci o prostownik to

 

http://www.allegro.pl/item827741911_prosto...a_3lata_gw.html

 

jest :lalag: jak aku nie jest rozładowane i trzyma napięcie to nic nie podładowuj,spuść bene z gaźników,najlepiej postaw na czymś moto żeby zawieszenie odpoczywało,zbiornik do pełna,nasmaruj łańcuch,nakryj szmatami i czekaj na ciepłe dni ;p

 

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oo .. to i mi sie przyda :) a mam pytanie. moge uprać lub jakos umyć filtr powietrza? czy kupic nowy ?

Gąbkowy jeśli nie jest porozdzierany/rozklejany myjesz albo w specjalnym środku do mycia filtrów albo w płynie do naczyń najlepiej z dodatkiem alkoholu albo octu czy czegoś tam,suszysz i nasączasz specjalnym środkiem do filtrów powietrza.

Par montaignes et par valees

Et par forez longues et lees

Par leus estranges et sauvages

Et passa mainz felonz passages

Et maint peril et maint destroit...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie psikaj potem tymi "medżik" preparatami do filtrów w spreju, bo to badziew jest, i przy następnej okazji mycia filtra, nadaje się on tylko do śmieci (ni hooia nie da siędomyć tego kiczu)

Ja używam zwykłego oleju silnikowego, jaki się trafi (byle nowy) i jest super, nie wysycha, trzyma, łatwo się myje... :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie psikaj potem tymi "medżik" preparatami do filtrów w spreju, bo to badziew jest, i przy następnej okazji mycia filtra, nadaje się on tylko do śmieci (ni hooia nie da siędomyć tego kiczu)

Ja używam zwykłego oleju silnikowego, jaki się trafi (byle nowy) i jest super, nie wysycha, trzyma, łatwo się myje... :D

 

Zalezy czym chcesz umyc - faktycznie po sprayu trudno go zmyc woda z "Ludwikiem" :)

Benzyna go pieknie umyje - bedzie jak nowy - ale ponoc benzyna zle wplywa na gabke

chociaz duzo osob myje w ten sposob i jest ok....

 

Wazne jest jedno - jesli sie spryska sprayem filtr to najlepiej zrobic to duzo wczesniej

nie przed sama jazda - bo jesli sie spryska i wlozy filtr to moto bedzie glupiec

i beda problemy na wolnych obrotach i z wchodzeniem na wysokie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie psikaj potem tymi "medżik" preparatami do filtrów w spreju, bo to badziew jest, i przy następnej okazji mycia filtra, nadaje się on tylko do śmieci (ni hooia nie da siędomyć tego kiczu)

Ja używam zwykłego oleju silnikowego, jaki się trafi (byle nowy) i jest super, nie wysycha, trzyma, łatwo się myje... :D

 

 

w sprayu działają tak samo jak oleje z puszki tylko że 1 spray starcza na 2 razy

olej silnikowy to zły pomysł , nie dość że ścieka to nie zabezpiecza przed wodą i drobnym pyłem

 

a później jest biadolenie że moto olej bierze albo brakuje mocy

 

 

 

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...