Skocz do zawartości

Wszystko o DRZ 400


mbk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak czesto czysci sie filtr powietrza?jak bardzo dokladnie trzeba czyscic lancuch(ja czyszcze wężem pod wysokim cisnieniem,ale zawsze zostaje troche piachu z pola-czy tak moze byc?)

a tak btw to ile przejezdzacie na swoich rezerwach?ja ostatnio ku memu wielkiemu zdziwieniu przejechalem 27 mili :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyscic lancuch(ja czyszcze wężem pod wysokim cisnieniem,ale zawsze zostaje troche piachu z pola-czy tak moze byc?)

 

 

 

nie może być, łańcuch czyści się naftą , a jak już jeździsz po piaskach to go nie smaruj .

 

a filtr cię s czyści jak widać że jest brudny

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z ciekawosci: ile zaplaciles za napinacz lancuszka? wstawili ci automatyczny od nowego typu(tzn po 2003) czy moze reczny. i po czym ocenili ze Twoj byl zuzyty?

 

Za napinacz dałem 430zł... Na początku były tylko przypuszczenia mechanika, że jest do wymiany (coś tam słyszał na zimnym silniku, co potem ustawało), ale po rozebraniu już nie miał wątpliwości... Okazało się, że miałem zaszczepiony napinacz od GSXr 600. Dali automatyczny, ale nie jestem pewien....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak czesto czysci sie filtr powietrza?
trudno mowic o jakiejs czestotliwosci, jak jezdzisz sam badz pierwszy to rzadko, jak za kims a jest sucho i sie kurzy to praktycznie po kazdej jezdzie

 

jak bardzo dokladnie trzeba czyscic lancuch(ja czyszcze wężem pod wysokim cisnieniem,ale zawsze zostaje troche piachu z pola-czy tak moze byc?)
cisnienia sugerowal bym wogole nie uzywac, osobiscie znam przypadki wepchniecia tym cisnieniem piasku pod uszczelniacze z wiadomym skutkiem

ja jak sie ubloce jezdze pare razy korytem rzeki i tyle :)

 

a tak btw to ile przejezdzacie na swoich rezerwach?ja ostatnio ku memu wielkiemu zdziwieniu przejechalem 27 mili :P
ciezko zmierzyc bo zalezy od terenu i upalania :P
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dali automatyczny, ale nie jestem pewien....

w drz, a w szczegolnosci w modelach przed 2003 rokiem nalezy obowiazkowo wymienic automatyczny napinacz lancucha na reczny albo przynajmniej na ten od nowszego typu(wlasnie po 2003). poprzednie mialy wadliwa budowe i umialy sie cofnac. po 2003 czesciowo ta wade wyeliminowano ale ponoc dalej nie byly doskonale. najlepsze z reczna regulacja. juz wczesniej o tym pisalem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Czy ktoś zakładał na fabrycznego SMa koła od enduro? Jak to wygląda, co poza kołami trzeba wymienić aby spokojnie jeździć w lekkim terenie (jakieś pole , leśna droga).

A ja mam pytanie w drugą stronę:

Co proponujecie do szybkich przekładek z enduro na SM

po pierwsze czy ktos z was to robił?

po drugie: co konkretnie przekłada

 

Żwirek mi sugerował daaaleko idace przekładki:

- koła

- adapter do tarcz + kompletny układ hamulcowy - wg niego tka bedzie najszybciej

 

No i trzecie pytanie:

czy ktos z was próbował sprawdzał takie przekładki - jak duża różnica na asfalcie jest miedzy obuciem moto w oponki enduro a SM.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy DR-Z ma jakąś regulacje dźwigienki zmiany biegów?

 

Dzisiaj pierwszy raz od zakupu nowych butów na enduro wsiadlem na moto na maly wyskok do lasu i ... malo co a nie wj**ebal bym się w Terrano leśniczego bo nie mogłem znaleźć dźwigni hamulca w nodze :). Po za tym z biegami to była masakra, troche przypiłowałem sprzęt przez to...

 

To naturalne? Kiedyś śmigałem w normalnych butach bo nie miałem jeszcze typowo motocyklowych, teraz po założeniu i wsiadnięciu na moto nie moge ułożyć nogi w taki kąt aby bieg zredukować lub "wcisnąć" buta pomiędzy tą dźwigienke a stopke.

 

Buta jakiegoś wielkiego nie mam bo nr. 43

 

Kurcze...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ponieważ kilka osób znów pytało o serwisówkę ponownie załadowałem.

Przez około 2 tyg. będzie dostępna pod linkiem:

http://www.sendspace.com/file/9jsen4

Romet Chart>Jawa 350> dłuuuuuuuuuuugo nic> Dr350 > DRZ400E> YZF-250> KTM 450 EXCR> obecnie KTM EXC-F 350 SixDays

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy DR-Z ma jakąś regulacje dźwigienki zmiany biegów?

 

Dzisiaj pierwszy raz od zakupu nowych butów na enduro wsiadlem na moto na maly wyskok do lasu i ... malo co a nie wj**ebal bym się w Terrano leśniczego bo nie mogłem znaleźć dźwigni hamulca w nodze :(. Po za tym z biegami to była masakra, troche przypiłowałem sprzęt przez to...

 

To naturalne? Kiedyś śmigałem w normalnych butach bo nie miałem jeszcze typowo motocyklowych, teraz po założeniu i wsiadnięciu na moto nie moge ułożyć nogi w taki kąt aby bieg zredukować lub "wcisnąć" buta pomiędzy tą dźwigienke a stopke.

 

Buta jakiegoś wielkiego nie mam bo nr. 43

 

Kurcze...

 

normalka :icon_eek: ja po zalozeniu butow asfaltowych jeszcze na nsr nie moglem do domu wrocic, kwestia objezdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

regulacja jest ale czy to zmieni coś, wątpie. Proponuje nauczyć się zmieniać biegi całą nogą tzn nie starać się ruszać stopą tylko całym butem ,na początku to jest trochę dziwne i trudne ale z czasem biegi będziesz zmieniał szybciej niż pomyślisz :icon_mrgreen:

transport bus + 4os

stała trasa Łódź-Paryż-Łódź
PW, GG lub 663 231 860

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie może czy DR-Z ma jakąś regulacje dźwigienki zmiany biegów?

ma, zasada jest taka ze dzwignia powina byc w 1 plaszczyznie (poziomej :)) z podnozkiem

wykrecasz calkowicie srubke z dzwigni (poniewaz nie dosc ze sciska to rowniez wchodzi w wyzlobienie na wybieraku) i mozesz przekladac na wielowypuscie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...