Skocz do zawartości

za mały v-max


hefaistos
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

 

Mam aprilke rx z silnikiem mianrelli am5 po pełnym remoncie silnika. Niby mam jeszcze na dotarciu ale od zcasu do czasu poprzeciągam na biegach prawie do końca i troche mnie dziwi parę rzeczy. Czy wy też na jedynce kręcicie tylko do jakiś 7,5 8tys bo potem przerywa jakby wahy brakowało?? na dwójce moge już prawktycznie normalnie do 10tys przeciągnąć. I tak ne mam seryjnego licznika ale założyłęm keidyś rowerowy i kumpel jechał i poprzzeciągał to na 5-tce przy ,5tys miał chyba 75km/h......nie za mało według was. rozumiem że to nie jest rakieta ale w necie cały czas sie czyta że rs wyciąga pod 100km/h a umnie........ no chyba ż jest to wynikiem tego że mam przełożenia 12 - 51 i gaźnik 14mm z dyszą 65. Co o tym sądzicie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak pisales ze 5tys i 75km/h to czyli cos jest z nia nie tak czy juz nie ma sily?

 

Ja też coś nie rzoumiem, bo w mojej aprilii przy 5 tyś na szóstce to może jechał 50km/h A co do v-maxu to seryjny RX 50 na standardowych zębatkach wyciąga 85 km/h

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sorry pikuś tam nie było 5tys tylko 9,5tys.....mój błąd

 

mój na piątce przy 6tys chyba nie jedzie 50km/h....

 

 

postaram sie w najlbliżysz czasie pomierzyć prędkość z samochodem i zdam relacje jak to dokłądnie wygląda...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i sprawdziłęm z zsamochodm......masakra

 

przy 6 tys było 50km/h

przy 9,5-10tys 70km/h i to był praktycznie koniec

 

 

co wy na to?? troche mała różnicaprędkości w stosunku do tak dużej różnicy obrotów.....

 

czy to da dysza, zębatki, kruciec??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

70 km/h to masakra simson tyle ciagnie a to przeciesz Aprilia > 3 simson moze to byc wina zebatek a jakie ma przyspieszenie jak jej "przekrecisz manetke na maxa" to ma moc ? czy sie dławi parska sapie ??? Moj kumpel ma rs 50 minarelli am5 i mu ciagnie ponad 100 km/h zapytam sie go jakie ma przelozenie

Edytowane przez novator14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ciągnie ładnie...dzisja brata podwoziłem 120kg i ja 90kg to wkręcał sie normalnie i miał siłe .......podobno żeby w pełni odblokować to trzeba rozwiercić kruciec i dać wiekszą dysze.....

 

 

 

aha według tego wynika że zębatka 5-biegu ma 25 ząbków( nie weim do końca który wałek)

 

http://www.centroricambi.de/de/dept_421.html

 

może ktoś wie ile ma ząbków w 6-biegowej?

 

PS: rozwinąc pasek obok skrzyni am5

Edytowane przez hefaistos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...