Skocz do zawartości

Gdzie tankować?


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Sam musisz sprawdzić, bo jak widzisz każdy ma inną teorie...

Ja leje 98 verva z Orlenu i zdecydowanie czuje różnice jak zatankuje zwykłe 95 w byle jakiej stacji...

 

No ORLEN to w ogole rewelacyjne paliwo ( moze nie samo paliwo ale rowniez i jego przewoznicy jak i dystrybutorzy )

 

Osobiscie nie zalewam tym niczego, chyba ze nie mam zupelnego wyjscia, wtedy jednak minimalna ilosc.

 

:crossy:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

"chcesz mieć silnik cały to nie tankuj u cabały" - tak mowiono o stacjach paliw mojego sąsiada. Już nie można, chłop siedzi za mieszanie paliwa z lakierem:).

Ogólnie nie warto tankować na stricte prywatnych stacjach paliw, szkoda silnika. Na stacjach wiekszych koncernów, takich jak bp czy orlen jest wiekszy odgórny nacisk na jakość paliwa.

No i nie warto zazwyczaj tankować w weekendy - w weekendy kontrole nie jeżdzą po stacjach paliw, tak więc dużo stacji wtedy zalewa swoje zbiorniki syfem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"No i nie warto zazwyczaj tankować w weekendy - w weekendy kontrole nie jeżdzą po stacjach paliw, tak więc dużo stacji wtedy zalewa swoje zbiorniki syfem."

 

Przecież im benzynka napewno nie schodzi cały zbiornik w weekend a w poniedziałek kontrola może być, więc nie wiem czy twoja teoria ma sens...

 

Ja tam tankuje na Lotosie czasami 95 a czasami 98...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, moi koledzy, koleżanki, ich rodzice od dobrych kilku lat (tak jak powstała stacja) tankują paliwo w Auchan... Samochody jeżdżą do dzisiaj i mają się baaaardzo dobrze. Jedynie blaszak LT mojego kolegi znosi bardzo źle ich ropę... Sam byłem świadkiem jak zatankowaliśmy w Auchanie i silnik bardzo dziwnie chodził, niby przerywał, nie równo... Coś było nie tak. Ja sam do swojego diesla i bajka tankuję tylko Shella V powera. Może i tylko dla świadomości, ale moje TDI musi żłopać tylko to co najlepsze :notworthy: A o bajku to już nie wspomnę :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy-ale roznice w czym?

Właśnie - jaka różnica? Sam troche poeksperymentowałem wnioski zapisywałem na takim czymś www.spritmonitor.de

 

Tankowałem i BP i Shell - 95, 95 bezsiarkową, 98, z ulepszaczami i bez, Nestle. I wyszło, że na spalanie nie miało to żadnego wpływu :smile:

 

Jeśli chodzi o dodatki mój znajomy z BP uważa, że robi sie to tak - do cysterny dodaj się uszlachetniacza i już... . Mozliwe, że ma to jakiś zbawienny wpływ na silnik. Ale chyba najlepiej dbać o silnik regularnie odwiedzając serwis :notworthy:

 

Generalnie trzymam sie Nestle 95 - jest dość tanio i nie miałem żadnego problemu - wtryskiwacze nie protestowały. Jesli chodzi o Orlen to mój znajomy po zatankowaniu musial odwiedzić POLAND POSITION - zaświciła sie kontrolka FI :notworthy:

Edytowane przez Kirek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No widzicie, moi koledzy, koleżanki, ich rodzice od dobrych kilku lat (tak jak powstała stacja) tankują paliwo w Auchan... Samochody jeżdżą do dzisiaj i mają się baaaardzo dobrze. Jedynie blaszak LT mojego kolegi znosi bardzo źle ich ropę... Sam byłem świadkiem jak zatankowaliśmy w Auchanie i silnik bardzo dziwnie chodził, niby przerywał, nie równo... Coś było nie tak. Ja sam do swojego diesla i bajka tankuję tylko Shella V powera. Może i tylko dla świadomości, ale moje TDI musi żłopać tylko to co najlepsze :notworthy: A o bajku to już nie wspomnę :smile:

 

 

Mój kuzyn kiedyś raz swoją aprilę sr zatankował w auchanie to jego prędkość max z 80 spadła do 65 i już więcej nie chciała gdy wyjeździł to paliwo zatankował w bp i było już wszystko ok... więc coś z tym paliwem musi być nie tak ... Ja tam wole zapłacić te parę groszy więcej ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a powiedzcie mi Panowie co się stanie jak do zwykłego gaźnikowca naleję zwykłej etyliny 92 okt na Białorusi? Jeździłem z powodzeniem Renault 11 '87 (typ C - gaźnik) i śmigał bardzo dobrze. Czy silnik Cagivy River (nie jest przecież nowy konstrukcyjnie) zniesie taki pokarm? Pytam, bo na Białorusi bezołowiowa jest dostępna tylko w większych miastach i przy główniejszych drogach, a chętnie bym tam motkiem śmignął ale Mińsk mnie nie interesuje...

 

pozdr

"Łudududududududududuuuu... Łudududududududduddddd" - Theodor (Zegrze 2010)

"Hondy mają taki dziwny dźwięk..." - Autor nieznany (Udrzyn 2010)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, a powiedzcie mi Panowie co się stanie jak do zwykłego gaźnikowca naleję zwykłej etyliny 92 okt na Białorusi? Jeździłem z powodzeniem Renault 11 '87 (typ C - gaźnik) i śmigał bardzo dobrze. Czy silnik Cagivy River (nie jest przecież nowy konstrukcyjnie) zniesie taki pokarm? Pytam, bo na Białorusi bezołowiowa jest dostępna tylko w większych miastach i przy główniejszych drogach, a chętnie bym tam motkiem śmignął ale Mińsk mnie nie interesuje...

 

pozdr

 

a mój wujek to kupuje od ruskich i też jest zadowolony , mówi że ma paliwo nuklearne :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

"No i nie warto zazwyczaj tankować w weekendy - w weekendy kontrole nie jeżdzą po stacjach paliw, tak więc dużo stacji wtedy zalewa swoje zbiorniki syfem."

 

Przecież im benzynka napewno nie schodzi cały zbiornik w weekend a w poniedziałek kontrola może być, więc nie wiem czy twoja teoria ma sens...

to nie teoria. pracownicy stacji dobrze wiedzą ile mniej wiecej paliwa schodzi w weekend. ale przeciez nie bede cie na sile przekonywac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yyy-ale roznice w czym?

 

A w czym można czuć różnice? W jeździe!!!- chodzi i o całokształt, bo nie mierze przecież w mililitrach którego więcej spala...

Miałem już sytuacje, w której po zalaniu byle jakiego paliwa motor nie chciał w ogóle zapalić i dziwi mnie jeśli uważasz, że na paliwie np. 98 verwa moto jedzie tak samo jak na paliwie z podrabianym paliwem z byle jakiej stacji

 

Widać jeszcze nie trafiłeś na miłośników podrabiania paliwa- i obyś dalej nie trafił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zatankowałem kiedyś na BP we Włocławku 95, po namowie mojego brata i bardzo tego żałuję. Silnik słabszy o jakieś 30 %, każdy to potwierdza z tankujących tam. Więc jak będziecie przejazdem we Włocku to tankujcie na Orlenie. Ja zalewam Vervę98 i silnik pracuje jak na zachodniej waszce. Pozdr... :buttrock:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...