Skocz do zawartości

Silnik Odrzutowy oraz rakietowy


Camaross
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam :D

 

Panów bardzo serdecznie , po ostatnim temacie gdy potrzebowałem danych do wykresu trakcyjnego wiem ze na tym forum są osoby naprawdę interesujące się szeroko rozumianą mechaniką.

 

Dlatego też przybywam tu do was z dość ciekawym tematem a zarazem prośbą.

 

Robie projekt o silniku odrzutowym oraz rakietowym... i potrzebuje jak najwięcej informacji na ich temat .....

filmy , opinie , schematy , fotografie są bardzo mile widziane ......

 

mniej więcej konstrukcja pracy ma się składać z :

 

A) Zasady działania

B) Rysunek / schemat

C) Definicja

D) Wady , zalety użytkowania

 

mam w planach zrobienie tego w postaci filmu ....... dla tego też potrzebuje dużo informacji ....

 

Jeżeli kto kol wiek przez przypadek natknął się na coś co by mi mogło pomóc lub wie gdzie mogę znaleźć interesujące mnie informacje , byl bym bardzo wdzieczny za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedys natknąlem się na świetną książkę-"samolotowe silniki przepływowe" o ile dobrze pamietam tytuł.

Dla interesujących się tematem-wiadra przystępnej wiedzy o silnikach turbinowych jedno, dwu i trójwałowych, silnikach pulsacyjnych, czy innych typach.

Inna ksiązka "silniki (czy napędy?) rakietowe" tez nie pamiętam czy dobrze zacytowalem tytuł.

Troszkę bardziej przeteoretyzowana ksiązka, mniej przystępna niż ta pierwsza, ale też niezła.

Kolejna "pojazdy z napędem turbinowym"-ciekawostka; książka w większości traktuje o...samochodach z tym napędem, nie o samolotach. Taka z gatunku bardziej popularno-naukowych.

Jakby Ci bardzo zalezało to móglbym ew. ustalić dokladne tytuły i autorów-ale nie ukrywam ze byloby to trochę zachodu dla mnie. Obie, i inne ksiązki podejrzewam że masz dostępne w najbliższej bibliotece naukowej.

Trochę masz stron internetowych, w tym np. fajna strona polskiego producenta modelarskich silników odrzutowych-mimo ze to komercyjne przedsiwzięcie to podają tam sporo spraw i problemow technicznych związanych z produkcją, czy uzytkowaniem.

Pzdr.

Edytowane przez jarek s
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Geniuszu myślisz ze tam nie patrzyłem ... ale to o wiele za mało ale dzięki ze uczysz mnie korzystania z google

 

Kiedys natknąlem się na świetną książkę-"samolotowe silniki przepływowe" o ile dobrze pamietam tytuł.

Dla interesujących się tematem-wiadra przystępnej wiedzy o silnikach turbinowych jedno, dwu i trójwałowych, silnikach pulsacyjnych, czy innych typach.

Inna ksiązka "silniki (czy napędy?) rakietowe" tez nie pamiętam czy dobrze zacytowalem tytuł.

Troszkę bardziej przeteoretyzowana ksiązka, mniej przystępna niż ta pierwsza, ale też niezła.

Kolejna "pojazdy z napędem turbinowym"-ciekawostka; książka w większości traktuje o...samochodach z tym napędem, nie o samolotach. Taka z gatunku bardziej popularno-naukowych.

Jakby Ci bardzo zalezało to móglbym ew. ustalić dokladne tytuły i autorów-ale nie ukrywam ze byloby to trochę zachodu dla mnie. Obie, i inne ksiązki podejrzewam że masz dostępne w najbliższej bibliotece naukowej.

Trochę masz stron internetowych, w tym np. fajna strona polskiego producenta modelarskich silników odrzutowych-mimo ze to komercyjne przedsiwzięcie to podają tam sporo spraw i problemow technicznych związanych z produkcją, czy uzytkowaniem.

Pzdr.

 

nie nie chodzi mi o silniki rakietowe .... nie napędami ... wtedy by to trochę inaczej musiało wyglądać

 

mógł byś podać stronę tego producenta ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

tu chyba rakietowy tyle ze w praktyce , ale nie wiadomo co stalo sie z testerem , bo wygladalo nieciekawie :biggrin:

 

sporo filmikow z zastosowaniem modelami silnikow mozesz znales na youtube wpisz Jet Engine albo Turbine Engine

Edytowane przez Nitomen

KomaRR -->Simson S51-->2 x ETZ 250 i 251--->KLR 650 A1--> XR 600R - 94--->Obecnie VFR 800 Fi -98 oraz KTM LC4 620 GS - 98 na FCR 41

 

http://www.bikepics.com/members/rysiek24/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...