Skocz do zawartości

Test - Yamaha Aerox


Izzy-MM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ze skuterami często jest tak, że potrafią więcej niż mogłoby się to komukolwiek wydawać. W tym wypadku jest podobnie. Mały i agresywny torowiec, sprzęt dla głodnych wrażeń, nie znający kompromisów - taki właśnie jest Aerox, podobno „zwykła" i popularna pięćdziesiątka! A jednak nie taka zwykła...

 

Więcej na www.moto-magazyn.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie zawsze było wiadomo że Aerox jest jednym z najlepszych 50-siątek i to sie sprawdza. A z tą tylnią kanapą troche przesadzili plecakowałem u kupla na Aeroxie i jest dość wygodna.

Pozdrawiam

 

A masz doświadczenie i porównanie do innych skuterów? U nas w redakcji na Roxie z tyłu siedziały 4 osoby i wszyscy po 10 minutach mieli dość :icon_evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz doświadczenie i porównanie do innych skuterów? U nas w redakcji na Roxie z tyłu siedziały 4 osoby i wszyscy po 10 minutach mieli dość :)

 

dobrze, że mnie tam nie było - uciekłbym jeszcze przed ruszeniem :icon_mrgreen:

BTW pewnie nikt z redakcji nie jest anemicznym trzynastolatkiem... taki to i na bagażniku wigry3 nie będzie narzekał :icon_twisted:

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szczeście w roxie te całe niby siedzonko pasażera jest wymienialne i można zamówić jakiś bardziej miekki odpowiednik. Ten który jest w seryjnych Aeroxach jest okrutny na wiecej niz 10-15 minut. Chyba że ktoś lubi twardy masaż po d....

Jeździłem troche Aeroxem z 2005 roku i tak:

- hamulce świetne, chyba nie spotkasz innych takich w skuterze

- zawiecha - super sztywny w łukach, ale jak sie sypnie zawiecha to pomizia po portfelu,

- jak masz wiecej niz 180 cm wzrostu to raczej rozgladaj sie za czymś innym bo pojedyncze siedzonko cie wykończy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A masz doświadczenie i porównanie do innych skuterów? U nas w redakcji na Roxie z tyłu siedziały 4 osoby i wszyscy po 10 minutach mieli dość :)

 

Mam!! np do Simsopna Sr1, różnych hinoczetów, Katany, SR i tam do paru nazwy nie pamiętam ale w Roxie miałem najwięcej miejsca.

 

My z kumplami katurlaliśmy sie w 3 na Roxie i było wygodnie tylko najgorzej było przy hamowaniu a zrobiliśmy tak 15km w jeden dzień. :crossy: :crossy:

 

BTW: Podejrzewam, że to raczej Aerox by szybko sam odjechał na Twój widok :P ;)

 

Zgadzam się z Tobą, pewnie by nawet licznik zamknął. :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

osobiście nie uważam aeroxa za jakieś cudo świata. Trzeba przyznać, ze jest całkiem ładny i zgrabny, przyspiesza zwinnie. Jednak jeździłem taką yamaszką i wcale nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Mimo ze z zewnątrz wydaje sie duzy to gdy na niego wsiadlem okazalo sie ze kolana mam prawie na wysokosci kierownicy. Co do przyspieszenia to idzie ładnie ale dopiero gdy przekroczy 30 km/h, na samym starcie ma muuuuuuuuuła.Poza tym jest całkiem fajny, ale nie wiem czym sie tak zachwycacie...

POZDRAWIAM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rox to zdecydowanie najlepszy skuter na jakim jeździłem, qmpel miał - zapierdzielał 110 km/h :crossy:

Świetnie się tym jeździ w winklach, heble też extra :crossy:

 

Zdecydowanie polecam jak ktoś już musi kupowac skuter :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rox to zdecydowanie najlepszy skuter na jakim jeździłem, qmpel miał - zapierdzielał 110 km/h :clap:

Świetnie się tym jeździ w winklach, heble też extra :D

 

Zdecydowanie polecam jak ktoś już musi kupowac skuter :D

 

To widocznie nie jeździłeś na Formule 125 :D

Edytowane przez GT 80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wzrost powyżej 180cm dla kierowców Roxa to udręka? Nie wydaje mi sie, siedziałem na Roxie i jest w miarę duży (mam 184cm)- może nie jest tak dużo miejsca na kolana jak w moim Runnerze, za to siedzenie jest świetnie wyprofilowanie i zapewne przestałbym jeździc "bokiem" na skuterze ;D Każdy mi to wypomina, że nie siedzę prosto, tylko z lewej siedzę na lewej stronie kanapy, a z prawej zostaje miejsca. A tak w ogóle każdy mówi jaki to Aerox jest dobry, bo Japoński, a gówno prawda- to jest czysty Włoch: hamulce Brembo, silnik Minarelli, opony Pirelli. Zawieszenie też jakieś włoskie.

Edytowane przez Milek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...