Skocz do zawartości

Linki - smarować, czy nie ?


Pawel
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator
Hmm, swoim KTMem męczę wszystkie możliwe błota, kałuże, piach i inny syf, który może załatwić linki. Ale nigdy jeszcze żadnej linki nie smarowałem i (tfu tfu) nie zatarłem. Może w KTMie są jakieś specjalne pancerze, które chronią przed syfem, sam nie wiem, ale faktem jest, że nie smaruję, a w enduro jeżdżę już 5 rok.  

PS - sprzęgło mam hydrauliczne.  

pzdr

 

Dominik , niektóre linki w motocyklach enduro maja w środku splotu warstwę włókien z jakiegoś materiału który nasączony jest środkiem smarnym.

Ale poza tym to co Ty tam nasz w tym motocyklu :lol: jeżeli sprzęgło masz hydrauliczne zostaje Ci tylko linka do gazu, bo nie wiem czy masz tam prędkościomierz. Straszliwą masę masz tych linek :lol:

 

Hehehehe Pipcyk, fakt :lol: :lol: .

No jest jeszcze linka od dekompresatora, ale jej się nie używa, bo po co, skoro jest guziczek elektryczek i dodatkowy automatyczny dekompresator gdzieś tam w silniku wetknięty. No i jest licznik, ale elektroniczny, ni ma linki tylko przewodzik :lol:

Ale z tymi włóknami nasączonymi smarami to nie wiedziałem. Może tak być rzeczywiście. Muszę koniecznie to obadać :)

W każdym razie rollgaz w KTMie ma dwie linki, ciekawe i skuteczne rozwiązanie.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
W każdym razie rollgaz w KTMie ma dwie linki, ciekawe i skuteczne rozwiązanie.  

pzdr

jak w prawie każdym nowoczesnym motocyklu :)

 

Jak pomyślałem na trzeźwo, to też doszedłem do takiego wniosku :( :lol:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałem róznych preparatów typu WD40 ale problem cieżko pracujących linek po dośc krótkim czasie powracał.Ale do czasu :idea: :idea: :idea: bo zastosowałem do smarowania linek Militec lub jak kto woli Motor Life.Od wiosny nie miałem kłopotów z linkami a klamka od sprzęgła nadal pracuje lekko.

Warto spróbować :!:

Czarny, ciężki, szybki... Olympus E-3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...